Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama

   Nasze opony

SUNF A-033 27x9-12 65J 6PR E#

SUNF A-041 25x8-12 65J 6PR E#
   O transporcie
Platon- Rosyjski system poboru opłat rozpoczyna rejestrację
 2015-08-20 11:08:58
W Rosji rozpoczęła się rejestracja dużych przewoźników towarowych w systemie poboru opłat za przejazd drogami.Przypominamy, że termin wprowadzenia w Rosji systemu poboru opłat za przejazd od samochodów ciężarowych wyznaczony został na 15 listopada 2015 roku.
Zakazy letnie także w Niemczech
 2015-06-22 19:06:29
Również w Niemczech wakacje powodują dodatkowe zakazy ruchu dla ciężarówek. Te w niemieckie dotyczą wybranych dróg i dotyczą sobót od godziny 7 rano do 20:00. Zwolnienia są możliwe, ale trudne do uzyskania.
W Norwegii płaca minimalna od 1 lipca
 2015-06-17 11:06:14
Ambasada RP w Oslo potwierdziła doniesienia prasowe o wprowadzeniu płacy minimalnej w norweskim transporcie, która dotyczyć będzie również niektórych rodzajów transportu międzynarodowego.

   Aktualności ITD
Szkolenie "Eyes on Animals" w Szczecinie
nowinki ITD
Roczna pogwarancyjna usługa serwisowa dla infrastruktury serwerowej
nowinki ITD
Podreferendarz do spraw organizacyjno-administracyjnych w Wydziale Elektronicznego Poboru Opłat w Delegaturze Południowej (Kraków)
nowinki ITD
Podreferendarz do spraw administracyjno-organizacyjnych Wydziale Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Delegatury Południowej (Kraków)
nowinki ITD
Referent prawny ds. prowadzenia postepowań administracyjnych, Biuro ds. Transportu Międzynarodowego
nowinki ITD
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
INFORMACJA 51/2015
dot. przewóz  osób Niemcy okres świąteczny
INFORMACJA 50/2015
Dot. odbioru zezwoleń z limitu podstawowego
INFORMACJA 49/2015
Dot. wydawania zezwoleń Białoruś ogólne Z
INFORMACJA 48/2015
Dot. systemu opłat drogowych na terytorium Federacji Rosyjskiej
Informacja na temat połączeń telefonicznych w GITD
komunikat usunięto
INFORMACJA 47/2015
dot. dodatkowe limity na miesiąc grudzień
INFORMACJA 46/2015
dot. wniosków o wydanie zezwoleń EKMT na 2016 r.
INFORMACJA 45/2015
Dot. zmiany w wydawaniu zezwoleń Białoruś ogólne S
INFORMACJA 44/2015
Dot. zawieszenia limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych w roku 2015
INFORMACJA 43/2015
dot. dodatkowe limity na miesiąc listopad
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.

Kody pocztowe - wyszukiwarka i informacje


Kiedy nie można jeździć?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18 sierpnia 2003 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach (Dz. U. nr 161, poz. 1565) istnieją trzy rodzaje zakazów ruchu:

1.świąteczne,
2.wakacyjne,
3.wprowadzane z powodu uplastycznienia nawierzchni bitumicznych w przypadku wystąpienia wysokich temperatur.

Wszystkie zakazy dotyczą pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem jednak autobusów. Nie ma znaczenia, czy pojazd jest wykorzystywany przez zawodowego przewoźnika, czy też w ramach przewozów na własne potrzeby firmy. Co więcej, zakazy dotyczą ruchu na wszystkich kategoriach dróg, w tym również gminnych.

Ograniczenia w ruchu nie dotyczą pojazdów wiozących niektóre artykuły spożywcze oraz szybko psujące się, towary niebezpieczne, prasę, leki, ładunki pocztowe, beton i odpady komunalne oraz żywe zwierzęta, a także ciągników rolniczych i pojazdów pracujących na potrzeby skupu mleka, zbóż lub zwierząt. Za jazdę pomimo obowiązywania zakazu Inspekcja Transportu Drogowego nakłada karę pieniężną w wysokości 1.000 zł za każde naruszenie.

Nie jedź w upale

W przypadku wystąpienia wysokich temperatur powodujących uplastycznienie nawierzchni bitumicznych, Generalny Dyrektor Dróg Publicznych i Autostrad ogłasza zakaz ruchu pojazdów w całym kraju lub jego części w godzinach od 11 do 22. Zakaz ten nie dotyczy tylko pojazdów bez ładunku.

Wątpliwości może budzić upoważnienie Dyrektora GDDKiA do ogłaszania tego zakazu, skoro upoważnienie ustawowe wyraźnie przewiduje możliwość wprowadzenia zakazu ruchu wyłącznie w drodze rozporządzenia Ministra Transportu. Rozwiązanie takie może być oceniane jako sprzeczne z Konstytucją, która zakazuje przecież organowi upoważnionemu do wydania rozporządzenia przekazania swoich kompetencji.

Nie jedź w święta…

Ciężarówki nie mogą również jeździć w dni ustawowo wolne od pracy (we wszystkie święta) w godzinach od 7 do 22. Zakaz obowiązuje też w godzinach od 18 do 22 w dzień poprzedzający większość świąt. Co istotne, zakaz nie dotyczy niedziel ani pojazdów powracających z zagranicy.

… i w wakacje

Największy problem powstaje z określeniem kiedy w Polsce obowiązują ograniczenia wakacyjne. Zgodnie z przepisami zakaz ruchu ciężarówek obowiązuje w okresie od pierwszego piątku po zakończeniu roku szkolnego do dnia 31 sierpnia:

1.w piątki od 18 do 22,
2.w soboty  od 7 do 14,
3.w niedziele od 7 do 22.

Ustawodawca wprowadzając taki przepis zapewne kierował się datą zakończenia zajęć dydaktycznych w szkołach, która przypada w pierwszy piątek przypadający po 18 czerwca. Na tej podstawie komentatorzy twierdzą, że ograniczenia wakacyjne obowiązują w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia.

Czy obowiązują?

Jeśli jednak wziąć pod uwagę definicję roku szkolnego zawartą w art. 63 ustawy o systemie oświaty, powstają istotne wątpliwości. Przepis ten stanowi bowiem, że rok szkolny rozpoczyna się 1 września każdego roku, a kończy z dniem 31 sierpnia następnego roku.

Skoro więc wakacyjny zakaz ruchu ma obowiązywać od zakończenia roku szkolnego (zgodnie z ustawą - 31 sierpnia) „do dnia 31 sierpnia”, to albo zakaz ten obowiązuje przez cały rok (co jest absurdem), albo zakaz w ogóle nie obowiązuje z powodu niechlujstwa legislacyjnego.

W przypadku nałożenia kary pieniężnej, to drugie rozwiązanie jest możliwe do obrony w postępowaniu odwoławczym. Z praktyki ITD wynika jednak, że nie zwraca uwagi na ten błąd ustawodawcy i nakłada kary pieniężne na wszystkich naruszających zakaz ruchu w wakacje. Być może praktyka ta zostanie dopiero zakwestionowana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Robert Walczak - aplikant radcowski w kancelarii Babiaczyk, Skrocki i Wspólnicy sp. k. w Poznaniu, robert.walczak@przewoz.com
   O transporcie (1126)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : Błędy popełniane przy rejestracji w "Platonie”.Błędy popełniane przy rejestracji w "Platonie”.
Korzystanie z systemu "Platon" nie musi być uciążliwe, przejrzyjmy poniższe spostrzeżenia dla lepszego jego poznania i spróbujmy się do nich dostosować.
2015-11-28 15:11:36
2 Kliknij i przeczytaj : Calais - emigranci ponownie zaatakowali port i EurotunelCalais - emigranci ponownie zaatakowali port i Eurotunel
W dniu wczorajszym utworzyły się korki na drogach dojazdowych do portu w Calais. Powodem była wręcz regularna bitwa policji francuskiej z emigrantami. Policja użyła gazu łzawiącego. Emigranci, mimo obecności policji, szturmowali również ciężarówki dojeżdżające do portu
2015-11-27 09:11:43
3 Kliknij i przeczytaj : 100% dróg płatnych w Niemczech od 2018100% dróg płatnych w Niemczech od 2018
Jak donosi Focus Money online od 2018 roku będzie techniczna możliwość objęcia opłatami drogowymi 100% dróg federalnych. O tym, czy tak się stanie od 2018 roku zadecydują politycy, jednakże Bundestag zdecydował już, że jest to stan docelowy systemu opłat
2015-11-26 09:11:19
4 Kliknij i przeczytaj : Komisja Europejska pozywa Polskę przed Trybunał SprawiedliwościKomisja Europejska pozywa Polskę przed Trybunał Sprawiedliwości
KE zdecydowała w czwartek o pozwaniu Polski do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z nieustanowieniem Krajowego Rejestru Przedsiębiorców Transportu Drogowego i niepołączeniem go z rejestrami innych państw członkowskich.
2015-11-24 10:11:32
5 Kliknij i przeczytaj : Komisja Europejska grozi Polsce Trybunałem Sprawiedliwości UEKomisja Europejska grozi Polsce Trybunałem Sprawiedliwości UE
Zdaniem Komisji Europejskiej(KE) Polska nie wprowadziła koniecznych rozwiązań, które umożliwiają skuteczne ustanowienie dostawców usług EETS (Europejski elektroniczny system poboru opłat drogowych )
2015-11-24 09:11:32
6 Kliknij i przeczytaj : Samorządowe fotoradary na złom!Samorządowe fotoradary na złom!
Inspekcja Transportu Drogowego nie przejmie fotoradarów od samorządów. Znaczy to, że od nowego roku wszystkie urządzenia pomiarowe należące do samorządów (zarówno stacjonarne, jak i mobilne) zostaną wyłączone.
2015-11-23 15:11:35
7 Kliknij i przeczytaj : Port gdański - 400 zł za godzinę parkowaniaPort gdański - 400 zł za godzinę parkowania
Jak podało Radio Gdańsk na parkingu przy terminalu DCT Gdańsk wprowadza się nową organizację współpracy z ciężarówkami czekającymi na załadunek. Najbardziej drastycznym przejawem tej zmiany są nowe stawki za parking: dwie godziny bez opłat, a potem 400 złotych za godzinę postoju
2015-11-23 11:11:26
8 Kliknij i przeczytaj : Polski transport (prawie) najgorszy w UniiPolski transport (prawie) najgorszy w Unii
Jak podała Komisja Europejska w ostatni piątek Polska znalazła się na przedostatnim miejscu w unijnym rankingu jakości transportu. Od zeszłego roku przeskoczyliśmy o jedno miejsce.
2015-11-22 22:11:05
9 Kliknij i przeczytaj : Koniec ITD?Koniec ITD?
Jak donosi prasa PIS chce likwidacji Inspekcji Transportu Drogowego i przekazania jej kompetencji do Policji. Zresztą sama drogówka również ma być zreformowana.
2015-11-20 09:11:59
10 Kliknij i przeczytaj : Ciężarówka roku 2016 została wybranaCiężarówka roku 2016 została wybrana
Nowy Eurocargo ze stajni Iveco został wybrany nowym Samochodem Ciężarowym Roku 2016. O nagrodzie poinformowano na wystawie Solutrans Vehichle w Lyonie
2015-11-19 11:11:13
11 Kliknij i przeczytaj : Transporter vanem roku 2016Transporter vanem roku 2016
Jak pochwalił się koncern Volkswagena, międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy pochodzących z 24 europejskich krajów, zajmujących się tematyką samochodów użytkowych podjęło decyzję, że najlepszym vanem roku 2016 zostanie szósta generacja Transportera ze stajni VW Samochody Użytkowe .
2015-11-19 11:11:11
12 Kliknij i przeczytaj : Komórką sprawdzisz stan salda ViatollKomórką sprawdzisz stan salda Viatoll
Jak poinformował operator systemu Viatoll by zapewnić łatwy i szybki dostępu do podstawowych funkcjonalności systemu i podążając za trendami rynkowymi od dzisiaj t, 18.11 udostępnił on bezpłatną aplikację mobilną viaTOLL.
2015-11-18 13:11:36
13 Kliknij i przeczytaj : Ministerstwo Infrastruktury interweniuje w MoskwieMinisterstwo Infrastruktury interweniuje w Moskwie
Ministerstwo Infrastruktury interweniuje w Moskwie w sprawie działania systemu PLATON. Kłopoty, które już sygnalizowaliśmy miast zmniejszać się zdaje się, ze sie zwiększają. Dlatego MIiR zwróciło się do Rosjan, prosząc o wprowadzenie okresu przejściowego.
2015-11-18 12:11:03
14 Kliknij i przeczytaj :  Hrebennem - remont odwodnienia Hrebennem - remont odwodnienia
W dniach 16.11 - 16.12.2015r. na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem przeprowadzony zostanie remont odwodnienia liniowego. Zostanie wyłączony z ruchu pierwszy pas wjazdowy , co może spowodować utrudnienia w ruchu granicznym.
2015-11-17 14:11:31
15 Kliknij i przeczytaj : Ropa w dół! Cena ON też?Ropa w dół! Cena ON też?
Od środy ubiegłego tygodnia nastąpiła przecena ropy naftowej o prawie 10%. Jednakże po piątkowych atakach obawiano się załamania tego trendu, nic takiego nie nastąpiło - rynek ropy praktycznie nie zareagował na francuską tragedię.
2015-11-16 11:11:47
16 Kliknij i przeczytaj : Francja- stan wyjątkowyFrancja- stan wyjątkowy
Po piątkowych zamachach terrorystycznych Francja wprowadziła stan wyjątkowy. Jednym z istotnych jego elementów są przywrócone kontrole na granicach, a także wzmożone kontrole patroli policji na drogach całej Francji.
2015-11-15 20:11:55
17 Kliknij i przeczytaj : Platon - kłopoty na starciePlaton - kłopoty na starcie
Pierwsze kilkanaście godzin od uruchomienia systemu Platon PLAć(za) TONę nie nastrajają optymistycznie. Zarówno przewoźnicy międzynarodowi jak i krajowi - rosyjscy informują o chaosie i poważnych problemach z funkcjonowanie systemu
2015-11-15 19:11:02
18 Kliknij i przeczytaj : RPO o ryczałtach za noclegRPO o ryczałtach za nocleg
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę na problem rozliczania kosztów noclegu kierowców samochodów ciężarowych. Poprosił MIiR o przedstawienie informacji na temat planowanych zmian legislacyjnych w tym zakresie oraz zakładanych terminów wprowadzenia w życie odpowiednich przepisów.
2015-11-13 11:11:22
19 Kliknij i przeczytaj : Wraca kontrola na granicach Szwecji Wraca kontrola na granicach Szwecji
Jak podał wczoraj rząd Szwecji, w związku z masowym napływem uchodźców Szwecja przywraca tymczasowo od czwartku od godz. 12. kontrole graniczne.
2015-11-12 14:11:02
20 Kliknij i przeczytaj :  Okres ulgowego poboru opłat za przejazd w Rosji Okres ulgowego poboru opłat za przejazd w Rosji
Premier Rosji Dymitr Miedwiediew podpisał rozporządzenie nr 1191 „O zmianach w trybie dokonywania opłat za przejazd pobieranych tytułem pokrycia strat wynikających z użytkowania dróg użytku publicznego przez środki transportu o masie powyżej 12 ton”.
2015-11-10 15:11:29
Zobacz wszystkie (1126) artykułyGoogle
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

Chcesz dodać pilne ogłoszenie o ładunku?

Dzwoń : 660 096 619

Pisz: pomoc@espedytor.pl
    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie15
2kujawsko-pomorskie8
3lubelskie9
4lubuskie23
5łódzkie10
6małopolskie16
7mazowieckie21
8opolskie6
9podkarpackie13
10podlaskie8
11pomorskie6
12śląskie29
13świętokrzyskie12
14warmińsko-mazurskie21
15wielkopolskie19
16zachodnio-pomorskie11

    Czas oczekiwania na granicach
29-11-2015 godz. 21
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 2
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 2 3 0 2 0 1
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 2 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 8 1 0 0 1 0
Hrebenne 1 0 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 0 0 0
Korczowa 0 0 0 0 0 0
Medyka 0 0 0 0 1 1
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2015-11-27
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,98444,0648
dolar australijski1AUD2,87892,9371
dolar kanadyjski1CAD2,99413,0545
euro1EUR4,23184,3172
forint (Węgry)100HUF1,35431,3817
frank szwajcarski1CHF3,89403,9726
funt szterling1GBP6,02426,1460
jen (Japonia)100JPY3,25173,3173
korona czeska1CZK0,15650,1597
korona duńska1DKK0,56730,5787
korona norweska1NOK0,46030,4697
korona szwedzka1SEK0,45590,4651
SDR (MFW)1XDR5,49085,6018


   Święta w Europie do 27-02-2016
Data Kraj Uwagi
30-11-15W.Brytanialokalnie
01-12-15Rumuniawszędzie
03-12-15Hiszpanialokalnie
06-12-15Finlandiawszędzie
06-12-15Hiszpaniawszędzie
08-12-15Austriawszędzie
08-12-15Hiszpaniawszędzie
08-12-15Włochywszędzie
08-12-15Portugaliawszędzie
08-12-15Andorawszędzie
12-12-15Rosjawszędzie
24-12-15Szwajcariawszędzie
24-12-15Czechywszędzie
24-12-15Estoniawszędzie
24-12-15Bułgariawszędzie
24-12-15Litwawszędzie
24-12-15Słowacjawszędzie
24-12-15Andorawszędzie
25-12-15Austriawszędzie
25-12-15Norwegiawszędzie
25-12-15W.Brytaniawszędzie
25-12-15Daniawszędzie
25-12-15Szwecjawszędzie
25-12-15Czechywszędzie
25-12-15Estoniawszędzie
25-12-15Belgiawszędzie
25-12-15Finlandiawszędzie
25-12-15Grecjawszędzie
25-12-15Bułgariawszędzie
25-12-15Francjawszędzie
25-12-15Holandiawszędzie
25-12-15Hiszpaniawszędzie
25-12-15Irlandiawszędzie
25-12-15Luksemburgwszędzie
25-12-15Litwawszędzie
25-12-15Słowacjawszędzie
25-12-15Włochywszędzie
25-12-15Niemcywszędzie
25-12-15Szwajcariawszędzie
25-12-15Słoweniawszędzie
25-12-15Portugaliawszędzie
25-12-15Łotwawszędzie
25-12-15POLSKAwszędzie
25-12-15Rumuniawszędzie
25-12-15Węgrywszędzie
25-12-15Andorawszędzie
25-12-15BiHwszędzie
25-12-15Chorwacjawszędzie
26-12-15Szwajcariawszędzie
26-12-15Austriawszędzie
26-12-15Norwegiawszędzie
26-12-15W.Brytaniawszędzie
26-12-15Daniawszędzie
26-12-15Szwecjawszędzie
26-12-15Czechywszędzie
26-12-15Belgiawszędzie
26-12-15Estoniawszędzie
26-12-15Finlandiawszędzie
26-12-15Grecjawszędzie
26-12-15Francjawszędzie
26-12-15Holandiawszędzie
26-12-15Hiszpanialokalnie
26-12-15Irlandiawszędzie
26-12-15Luksemburgwszędzie
26-12-15Litwawszędzie
26-12-15Słowacjawszędzie
26-12-15Włochywszędzie
26-12-15Niemcywszędzie
26-12-15Słoweniawszędzie
26-12-15Łotwawszędzie
26-12-15POLSKAwszędzie
26-12-15Rumuniawszędzie
26-12-15Węgrywszędzie
26-12-15Chorwacjawszędzie
28-12-15W.Brytaniawszędzie
31-12-15Szwecjawszędzie
31-12-15Bułgariawszędzie
31-12-15Łotwawszędzie
31-12-15Andorawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 27.11.2015
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Litwa 4.13 24.21
Luksemburg 4.14 24.15
Łotwa 4.17 23.98
POLSKA 4.36 22.94
Estonia 4.40 22.73
Czechy 4.47 22.37
Bułgaria 4.48 22.32
Hiszpania 4.57 21.88
Austria 4.60 21.74
Grecja 4.66 21.46
Węgry 4.67 21.41
Słowacja 4.69 21.32
Francja 4.70 21.28
Słowenia 4.74 21.10
Rumunia 4.85 20.62
Niemcy 4.87 20.53
Belgia 4.99 20.04
Portugalia 5.00 20.00
Irlandia 5.10 19.61
Finlandia 5.29 18.90
Holandia 5.36 18.66
Dania 5.44 18.38
Szwecja 5.48 18.25
Włochy 5.72 17.48
Szwajcaria 5.79 17.27
Norwegia 5.98 16.72
W.Brytania 6.66 15.02

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!Zapraszamy na nasz Funpage

   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
©2002 - 2015 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Kiedy nie można jeździć?. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.