espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama

   Nasze opony

SUNF A-041 25x8-12 65J 6PR E#

Dętka DURO 3.00/3.50-18 TR4 Box Tube
   O transporcie
Przypominamy - wakacje to zakazy ruchu !!
 2016-06-23 23:06:03
W okresie od ostatniego piątku czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach obowiązują weekendowe zakazy ruchu. Przypominamy także, ze w lipcu będzie Tour de Pologne, który również w istotny sposób ograniczać będzie ruch na polskich drogach
Utrudnienia w Nachodzie – alternatywne przejścia graniczne z Czechami w ciągu dróg krajowych na Dolnym Śląsku
 2016-06-16 12:06:35
W związku z planowanym przez stronę czeską remontem drogi I/33 w Nachodzie oraz mogącymi wystąpić utrudnieniami w ruchu na przejściu granicznym Kudowa Słone – Nachod, przekazujemy informację o warunkach przejazdu na pozostałych przejściach granicznych.
Węgry - zmiana sposobu płatności podatku od wielkogabarytowych środków transportu
 2016-07-05 14:07:07
Na Węgrzech od 1 lipca uległ zmianie sposób płatności podatku od wielkogabarytowych środków transportu - zamiast wykupować znaczek skarbowy trzeba będzie dokonać przelewu. Podatek musi być zapłacony przez firmę/jej przedstawiciela finansowego co najmniej dwa dni przed wjazdem na teren Węgier.

   Aktualności ITD
Osiem ton granitu bez żadnych zabezpieczeń
nowinki ITD
Zakup 6 szt. przełączników sieci LAN
nowinki ITD
Wiózł dzieci autobusem na łysych oponach
nowinki ITD
Podreferendarz ds. wydawania uprawnień BTM
nowinki ITD
Nocne manipulacje na dużą skalę
nowinki ITD
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
INFORMACJA 58/2016
komunikat
INFORMACJA 57/2016
dot. wniosków o wydanie zezwoleń EKMT na 2017 r.
INFORMACJA 56/2016
Dot. zasad wydawania zezwoleń Szwecja kr-3 EURO 0
INFORMACJA 55/2016
Dot. zasad wydawania zezwoleń Litwa kr-3
INFORMACJA 54/2016
Dot. zasad wydawania zezwoleń Białoruś kr-3 Z
INFORMACJA 53/2016
Dot. zasad wydawania zezwoleń Turcja wjazd na pusto lub kr-3 Z
INFORMACJA 52/2016
Dot. zasad wydawania zezwoleń Kazachstan kr-3 Z
INFORMACJA 51/2016
komunikat
INFORMACJA 51/2016
komunikat
INFORMACJA 50/2016
Dot. zmiany zasad wydawania zezwoleń Białoruś ogólne S
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Kary nakładane przez ITD nielegalne

Kary nakładane na przewoźników drogowych przez Inspekcję Transportu Drogowego dotyczą najczęściej naruszeń przepisów o czasie pracy kierowców, w tym naruszeń związanych z tzw. wykresówkami (tarczkami tachografu).
Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym suma kar pieniężnych nałożonych na przewoźnika podczas jednej kontroli nie może przekroczyć 15.000 zł w przypadku kontroli drogowej oraz 30.000 zł w przypadku kontroli całego przedsiębiorstwa przewoźnika. W praktyce najwyższe kary nakładane są na przewoźników po przeprowadzeniu kontroli w ich przedsiębiorstwach, nierzadko opiewają one na maksymalną stawkę. Wynika to z faktu, że kierowca podczas kontroli drogowej powinien okazać do kontroli tzw. wykresówki tylko za kilka dni wstecz, natomiast przewoźnik drogowy musi przechowywać wykresówki wszystkich kierowców za znacznie dłuższy okres czasu (jeden rok). Ogólnie w ciągu tylko pierwszego półrocza 2005 roku inspektorzy transportu drogowego nałożyli kary pieniężne na łączną kwotę ponad 35 milionów zł. Okazuje się, że znaczna część tych kar została nałożona nielegalnie!

Inspektorzy mogą nakładać kary tylko za naruszenie następujących przepisów:
1) ustawy o transporcie drogowym;
2) o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych;
3) o czasie pracy kierowców;
4) o odpadach;
5) o ochronie zwierząt;
6) o ruchu drogowym oraz w zakresie ochrony środowiska, okresowych ograniczeń ruchu pojazdów na drogach lub zakazu ruchu niektórych ich rodzajów;
7) o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia;
8) wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych;
9) wspólnotowych dotyczących przewozów drogowych.

Warto zwrócić uwagę, że punkt 9) powyżej został dodany do ustawy o transporcie drogowym dopiero z dniem 21 grudnia 2005 r. Uzasadnione jest więc twierdzenie, że przed tym dniem inspektorzy nie mieli podstaw prawnych do nakładania kar pieniężnych za naruszenie przepisów wspólnotowych, w tym zwłaszcza Rozporządzenia Rady (EWG) nr 3820/85 dotyczącego czasu pracy kierowców oraz Rozporządzenia Rady (EWG) nr 3821/85 regulującego zagadnienia wykresówek i tachografów stosowanych w transporcie drogowym. Stanowisko to zostało ostatnio potwierdzone przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.

Należy podkreślić, że nielegalne kary dotyczą wyłącznie kar pieniężnych nakładanych na przewoźników korzystających z usług kierowców prowadzących własną działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i prowadzących pojazd tylko w kraju.

Warto również zwrócić uwagę, że jeżeli decyzja o nałożeniu kary została wydana na podstawie przepisów wspólnotowych w okresie 1 maja 2004 r. – 20 grudnia 2005 r. i minął już termin na wniesienie odwołania, sprawa nie jest wcale stracona. Otóż zgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego istnieje realna możliwość żądania stwierdzenia nieważności danej decyzji jako wydanej z rażącym naruszeniem prawa. Dzięki temu przewoźnik może odzyskać zapłaconą nielegalnie karę pieniężną.

Robert Walczak
Kancelaria Prawna Myszkowski & Walczak w Poznaniu
e-mail: kancelaria@m-w.pl

więcej: www.m-w.pl
   O transporcie (1486)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : W dwóch obwodach Kazachstanu zamknięto drogi dla samochodów ciężarowychW dwóch obwodach Kazachstanu zamknięto drogi dla samochodów ciężarowych
Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe w dwóch regionach Kazachstanu wprowadzony został zakaz przejazdu dla samochodów ciężarowych:
2016-12-09 14:12:44
2 Kliknij i przeczytaj : Zachodnia obwodnica Lublina w ciągu drogi S19 oddana do ruchuZachodnia obwodnica Lublina w ciągu drogi S19 oddana do ruchu
Od dziś kierowcy mogą korzystać z 10-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S19 umożliwiającej ominięcie Lublina po zachodniej stronie. Stanowi też fragment przyszłej Via Carpatia. Odcinek ten uzupełnia funkcjonującą już północną i wschodnią część obejścia miasta w ciągu S12 i S17. Tym samym wyprowadza ruch tranzytowy poza granice Lublina co z pewnością odczują mieszkańcy miasta tracący czas w korkach na al. Kraśnickiej. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.
2016-12-09 14:12:08
3 Kliknij i przeczytaj : 122 tony na krajowej "dwójce"122 tony na krajowej "dwójce"
Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w dniu 1 grudnia 2016 r. w m. Woroniec (droga krajowa nr 2 ? pow. bialski) dokonali ważenia zespołu pojazdów należących do przewoźnika niemieckiego wykonującego przewóz elementów prasy z Niemiec na Białoruś. Kontrola odbyła się we współpracy ze Służbą Celną. Waga przewożonego ładunku wynosiła około 122 ton. Zespół pojazdów składał się z czteroosiowego (4) ciągnika siodłowego i czternastoosiowej (14) naczepy. Nietypowość naczepy, oprócz swych rozmiarów, polegała m.in. na tym, iż na każdej z jej 14 osi zainstalowano po 8 opon umieszczonych w 4 parach na całej szerokości osi, tak więc naczepa miała 112 opon.
2016-12-08 22:12:46
4 Kliknij i przeczytaj : UE zaostrzy kontrole na swoich zewnętrznych granicach.UE zaostrzy kontrole na swoich zewnętrznych granicach.
Ambasadorowie państw UE poparli uzgodnione z europarlamentem przepisy w sprawie zaostrzenia kontroli na unijnych granicach zewnętrznych. Sprawdzana będzie każda osoba wjeżdżająca na terytorium UE i opuszczająca je, także obywatele krajów członkowskich.
2016-12-07 17:12:35
5 Kliknij i przeczytaj : Kary za używanie letnich opony na Białorusi.Kary za używanie letnich opony na Białorusi.
Na wszystkich białoruskich drogach pracownicy Państwowej Inspekcji Drogowej szczegółowo kontrolują ciężarówki pod kątem posiadania opon zimowych. Zgodnie z przepisami drogowymi, od 1 grudnia do 1 marca ciężarówki powinny mieć odpowiednio oznakowane opony o głębokość bieżnika co najmniej 4 mm.
2016-12-06 18:12:25
6 Kliknij i przeczytaj : Utrudnienia na przejściu granicznym w HrebennemUtrudnienia na przejściu granicznym w Hrebennem
Informujemy, że na przejściu granicznym w Hrebennem trwają prace związane z wykonaniem zadaszenia nad jednym z pasów odpraw na kierunku wjazdowym do Polski. Powoduje to czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów osobowych. Do momentu ukończenia robót, które przedłużono do 16 grudnia br., całkowicie wyłączony z ruchu będzie pas nr 1. Okresowo wyłączany z ruchu będzie też pas nr 2.
2016-12-06 18:12:06
7 Kliknij i przeczytaj : Realizacja śląskich odcinków drogi ekspresowej S1Realizacja śląskich odcinków drogi ekspresowej S1
Kierowane do realizacji odcinki dróg : Podwarpie ? Dąbrowa Górnicza, Kosztowy ? Bielsko-Biała i obejście Węgierskiej Górki mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo oraz przepustowość i płynność ruchu w regionie. Nowe inwestycje wpłyną także na wzrost komfortu jazdy, ułatwią dojazd do portu lotniczego w Pyrzowicach i autostrady A1. 56-kilometrów drogi ekspresowej S1 zostanie zrealizowanych do 2022 roku.
2016-12-05 21:12:32
8 Kliknij i przeczytaj : Planowana przerwa technicznaPlanowana przerwa techniczna
Informujemy, że w dniach 2/3.12.2016 r. w godz 22.00 ? 4.00 planowana jest przerwa techniczna. W tym czasie niedostępne będą Panel Obsługi Klienta, aplikacja mobilna i możliwość sprawdzania stanu salda przez SMS, a także doładowanie konta online i w Miejscach Obsługi Klienta oraz rejestracja wstępna przez stronę internetową.
2016-12-02 15:12:36
9 Kliknij i przeczytaj : Zakaz ruchu ciężarowego w dwóch moskiewskich okręgachZakaz ruchu ciężarowego w dwóch moskiewskich okręgach
Od 1 grudnia opracowany przez władze Moskwy projekt zakazujący wjazdu dla samochodów ciężarowych objął kolejne dwa stołeczne okręgi ? Północny i Północno-Wschodni.
2016-12-02 15:12:11
10 Kliknij i przeczytaj : Koniec poświadczania dokumentów przewozowych w Rosji.Koniec poświadczania dokumentów przewozowych w Rosji.
Rosyjski rząd wprowadził zmiany do przepisów o przewozie towarów w transporcie drogowym zatwierdzonych w Rozporządzeniu nr 272 z dnia 15.04.2011 .
2016-12-01 15:12:29
11 Kliknij i przeczytaj : Jedna kontrola i cała lista naruszeń.Jedna kontrola i cała lista naruszeń.
W dniu 28 listopada, cykliczne kontrole normatywności pojazdów dowożących żwir na budowę drogi S5 prowadzane przez inspektorów z Leszna, doprowadziły do zatrzymania pojazdu, którym przewożono materiały sypkie.
2016-12-01 15:12:16
12 Kliknij i przeczytaj : Ograniczenia oraz zakazy dla pojazdów ciężarowych na autostradzie A12 w TyroluOgraniczenia oraz zakazy dla pojazdów ciężarowych na autostradzie A12 w Tyrolu
Ograniczenia oraz zakazy dla pojazdów ciężarowych na autostradzie A12 występują na odcinku pomiędzy gminami Langkampfen i Zirl w Tyrolu, obejmującym ca. 84km.
2016-11-30 14:11:21
13 Kliknij i przeczytaj :  Droga krajowa 94 zostanie rozbudowana . Droga krajowa 94 zostanie rozbudowana .
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał Program Inwestycji ?Rozbudowa dk nr 94 na odcinku Modlnica ? Giebułtów do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP? .Podpisany został także Program Inwestycji ? Rozbudowa dk nr 94 na odcinku Zederman ? Jerzmanowice (II etap)?. Oznacza to, że przyznane są środki finansowe rozbudowę drogi.
2016-11-30 13:11:38
14 Kliknij i przeczytaj : Waga ciężka "busów"Waga ciężka "busów"
W dniach 21-24 listopada 2016 roku inspektorzy z Wielkopolski prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na pomiary dopuszczalnej masy całkowitej ?busów?. Podczas kontroli kilkunastu pojazdów, szczególnie wyróżnił się kierowca przewożący jajka, który przekroczył normę, aż o 2650 kg (rzeczywista masa wyniosła 6150 kg). Inspektorzy ukarali prowadzącego pojazd mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz zakazali dalszej jazdy do momentu rozładowania nienormatywnego pojazdu.
2016-11-28 17:11:10
15 Kliknij i przeczytaj : Niektórych tonaż nie obowiązuje.Niektórych tonaż nie obowiązuje.
W dniu 24 listopada na drodze wojewódzkiej nr 909 w miejscowości Kamienica Śląska inspektorzy z częstochowskiego oddziału WITD Katowice przeprowadzili kontrolę pojazdu przewożącego materiały sypkie do budowy autostrady A1. Pojazd został poddany ważeniu, w wyniku którego inspektorzy stwierdzili, że jego rzeczywista masa całkowita zamiast dopuszczalnych 32 ton, wynosi 38,5 tony. Nacisk podwójnej osi napędowej odczytany z urządzeń pomiarowych wyniósł, zamiast dozwolonych 19 ton, prawie 23,5 tony!
2016-11-25 14:11:50
16 Kliknij i przeczytaj : Dwie kartyDwie karty
W dniu 23 listopada inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie Oddział Koszalin, prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr 6 w Koszalinie. Podczas jednej na pozór rutynowej kontroli okazało się, iż kierowca realizujący przewóz drogowy po rozładunku towaru niebezpiecznego oznaczonego nr UN 1965 z okolic Słupska po kolejny ładunek w Szczecinie, korzysta z dwóch kart kierowców.
2016-11-24 15:11:17
17 Kliknij i przeczytaj : Na południu Rosji ograniczenia w ruchu ciężarowym.Na południu Rosji ograniczenia w ruchu ciężarowym.
W okresie od 23 listopada do 25 grudnia 2016 roku w Nowosybirsku obowiązują ograniczenia w ruchu ciężarowym.
2016-11-24 14:11:42
18 Kliknij i przeczytaj : Iran i Armenia otworzyły granicę dla ciężarówek.Iran i Armenia otworzyły granicę dla ciężarówek.
Właściciele pojazdów z armeńskimi i irańskimi numerami rejestracyjnymi uzyskali prawo wjazdu i przemieszczania się po terenie obydwu państw bez wpłacania kaucji i opłacania przejazdu drogami. Takie postanowienia zawarte są w Memorandum dot. porozumienia w zakresie rozszerzenia współpracy podpisanym przez szefostwo organów celnych Iranu i Armenii.
2016-11-23 17:11:58
19 Kliknij i przeczytaj : Zmiana ustawy o transporcie drogowym.Zmiana ustawy o transporcie drogowym.
Dnia 21 listopada 2016r prezydent RP podpisał ustawę z dnia 4 listopada 2016 o zmianie ustawy o transporcie drogowym . Ma ona na celu utworzenie Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego, którego powstania wymagają przepisy prawa Unii Europejskiej, a także zmianę obowiązujących obecnie przepisów określających warunki, które przedsiębiorca i zarządzający transportem muszą spełniać, aby zapewnić zgodność z wymogiem dobrej reputacji, którą muszą cieszyć się przedsiębiorcy wykonujący zawód przewoźnika drogowego.
2016-11-23 14:11:48
20 Kliknij i przeczytaj : Naruszona plomba tachografu.Naruszona plomba tachografu.
Inspektorzy WITD w Łodzi prowadzili czynności kontrolne, w dniu 15 listopada, na autostradzie A2 w okolicach Strykowa. Do kontroli zatrzymali pojazd należący do przewoźnika litewskiego, którym wykonywano przewóz tranzytowy na trasie z Litwy do Niemiec. W trakcie oględzin pojazdu stwierdzono, że naruszona została plomba zabezpieczająca czujnik tachografu przed nieuprawnioną ingerencją.
2016-11-22 19:11:45
Zobacz wszystkie (1486) artykułyGoogle
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

Chcesz dodać pilne ogłoszenie o ładunku?

Dzwoń : 660 096 619

Pisz: pomoc@espedytor.pl
    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie25
2kujawsko-pomorskie30
3lubelskie11
4lubuskie26
5łódzkie10
6małopolskie32
7mazowieckie23
8opolskie12
9podkarpackie29
10podlaskie4
11pomorskie13
12śląskie10
13świętokrzyskie21
14warmińsko-mazurskie25
15wielkopolskie29
16zachodnio-pomorskie8

    Czas oczekiwania na granicach
10-12-2016 godz. 3
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 7 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 1 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 5 2 0 2 0
Polowce 0 0 0 0 2 0
Koroszczyn 0 5 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 10 14 3 0 3 3
Hrebenne 2 5 3 1 4 4
Zosin 0 0 0 0 6 0
Korczowa 4 10 1 1 2 3
Medyka 2 0 0 0 4 6
Kroscienko 0 0 0 0 0 1
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2016-12-9
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,14714,2309
dolar australijski1AUD3,08723,1496
dolar kanadyjski1CAD3,14183,2052
euro1EUR4,40754,4965
forint (Węgry)100HUF1,40171,4301
frank szwajcarski1CHF4,08044,1628
funt szterling1GBP5,22365,3292
jen (Japonia)100JPY3,63323,7066
korona czeska1CZK0,16300,1662
korona duńska1DKK0,59250,6045
korona norweska1NOK0,49050,5005
korona szwedzka1SEK0,45290,4621
SDR (MFW)1XDR5,57495,6875


   Święta w Europie do 10-03-2017
Data Kraj Uwagi
24-12-16Litwawszędzie
24-12-16Słowacjawszędzie
24-12-16Estoniawszędzie
24-12-16Czechywszędzie
24-12-16Bułgariawszędzie
24-12-16Daniawszędzie
25-12-16Szwecjawszędzie
25-12-16Czechywszędzie
25-12-16POLSKAwszędzie
25-12-16BiHlokalnie
25-12-16Włochywszędzie
25-12-16Litwawszędzie
25-12-16Słowacjawszędzie
25-12-16Grecjawszędzie
25-12-16Portugaliawszędzie
25-12-16Andorawszędzie
25-12-16Belgiawszędzie
25-12-16Białoruśwszędzie
25-12-16Norwegiawszędzie
25-12-16Austriawszędzie
25-12-16Węgrywszędzie
25-12-16Irlandiawszędzie
25-12-16Hiszpaniawszędzie
25-12-16Łotwawszędzie
25-12-16Słoweniawszędzie
25-12-16Francjawszędzie
25-12-16Estoniawszędzie
25-12-16Finlandiawszędzie
25-12-16Chorwacjawszędzie
25-12-16Holandiawszędzie
25-12-16Niemcywszędzie
25-12-16Luksemburgwszędzie
25-12-16Szwajcariawszędzie
25-12-16Rumuniawszędzie
25-12-16Bułgariawszędzie
25-12-16Daniawszędzie
26-12-16Szwecjawszędzie
26-12-16Czechywszędzie
26-12-16POLSKAwszędzie
26-12-16Włochywszędzie
26-12-16Litwawszędzie
26-12-16Słowacjawszędzie
26-12-16Słoweniawszędzie
26-12-16Grecjawszędzie
26-12-16Austriawszędzie
26-12-16Andorawszędzie
26-12-16Belgiawszędzie
26-12-16Norwegiawszędzie
26-12-16Węgrywszędzie
26-12-16W.Brytaniawszędzie
26-12-16Irlandiawszędzie
26-12-16Hiszpaniawszędzie
26-12-16Łotwawszędzie
26-12-16Szwajcarialokalnie
26-12-16Francjawszędzie
26-12-16Estoniawszędzie
26-12-16Finlandiawszędzie
26-12-16Chorwacjawszędzie
26-12-16Holandiawszędzie
26-12-16Niemcywszędzie
26-12-16Luksemburgwszędzie
26-12-16Rumuniawszędzie
26-12-16Bułgariawszędzie
26-12-16Daniawszędzie
27-12-16W.Brytaniawszędzie
31-12-16Szwajcarialokalnie
90 days


   Ceny ON w Europie 4.12.2016
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Łotwa 4.34 23.04
Luksemburg 4.35 22.99
POLSKA 4.37 22.88
Litwa 4.44 22.52
Czechy 4.45 22.47
Bułgaria 4.47 22.37
Hiszpania 4.59 21.79
Austria 4.64 21.55
Słowacja 4.76 21.01
Słowenia 4.78 20.92
Rumunia 4.81 20.79
Grecja 4.89 20.45
Estonia 4.93 20.28
Niemcy 4.94 20.24
Francja 5.03 19.88
Węgry 5.04 19.84
Irlandia 5.31 18.83
Belgia 5.35 18.69
Portugalia 5.42 18.45
Holandia 5.47 18.28
Dania 5.53 18.08
Szwecja 5.54 18.05
Finlandia 5.55 18.02
W.Brytania 5.75 17.39
Szwajcaria 5.76 17.36
Włochy 5.92 16.89
Norwegia 6.51 15.36

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!Zapraszamy na nasz Funpage

   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
©2002 - 2016 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Kary nakładane przez ITD nielegalne. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.