espedytor- transport - ładunki - spedycja
Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama

   Nasze opony

SUNF A-033 27x9-12 65J 6PR E#

SUNF A-041 25x8-12 65J 6PR E#
   O transporcie
Jak unikąć odebrania prawa jazdy
 2016-04-24 13:04:57
Odbieranie praw jazdy piratom drogowym miało być szybką i skuteczną karą za zbyt szybką jazdę. Jak się jednak okazało istnieje sposób, by jej uniknąć. Wystarczy ich brak przy kontroli.
W Rumunii mandat za palenie papierosów w kabinie kierowcy.
 2016-03-18 16:03:05
Z dniem 17 marca w Rumunii obowiązuje ustawa, która zakazuje palenia papierosów w kabinach samochodów ciężarowych.
Przypominamy - wakacje to zakazy ruchu !!
 2016-06-23 23:06:03
W okresie od ostatniego piątku czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach obowiązują weekendowe zakazy ruchu. Przypominamy także, ze w lipcu będzie Tour de Pologne, który również w istotny sposób ograniczać będzie ruch na polskich drogach

   Aktualności ITD
Kierowcy bez uprawnień przewozili ludzi między Polską i Ukrainą
nowinki ITD
Nietrzeźwy i bez uprawnień przewoził o trzy osoby za dużo
nowinki ITD
Podreferendarz ds. administracyjnych, Biuro ds. Transportu Międzynarodowego
nowinki ITD
główny specjalista ds. systemów teleinformatycznych Wydział Projektowania Systemów Informatycznych i Wdrożeń Biura Informatyki i Łączności
nowinki ITD
starszy specjalista ds. organizacji szkoleń i rozwoju zawodowego, Biuro Dyrektora Generalnego
nowinki ITD
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
Informacja 46/2016
komunikat
Informacja 47/2016
komunikat
Informacja 47/2016
komunikat
INFORMACJA NR 45/2016
komunikat
Informacja 44/2016
komunikat
Informacja 44/2016
komunikat
INFORMACJA 43/2016
Dot. zmiany wymogów wykonywania przewozów na terytorium Francji od 1 lipca 2016 r.
Informacja 42/2016
komunikat
INFORMACJA 41/2016
Dot. zmiany zasad wydawania zezwoleń Łotwa kraje trzecie
INFORMACJA 40/2016
Dot. zmiany zasad wydawania zezwoleń Rumunia kraje trzecie
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Tachospeed - łatwe rozliczanie czasu pracy kierowców


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z programem Tachospeed, napisanym przez firmę Infolab. Jest to specjalistyczny program służący do analizy czasu pracy kierowców na podstawie danych z tarczek (tachografy analogowe) i kart kierowców (tachografy cyfrowe).
 

Zgodnie z istniejącymi przepisami prawa (ustawa o czasie pracy kierowców oraz międzynarodowe przepisy AETR), każda firma, używająca tachografów w swoich pojazdach, zobowiązana jest do odczytu, prowadzenia ewidencji oraz przechowywania tarczek i danych z kart kierowców. Pracodawca ma obowiązek kontrolować swoich kierowców, aby jeździli zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie oraz przestrzegali wyznaczonych czasów pracy i odpoczynku. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom przedsiębiorców prowadzących usługi transportowe, firma Infolab stworzyła program Tachospeed.

Analiza tarczek bez użycia programu Tachospeed jest czynnością pochłaniającą wiele cennego czasu, który rośnie wraz z liczbą używanych pojazdów. Odczyt tarczek nie wystarcza do uzyskania przejrzystego obrazu tego, co działo się na drodze i czy tarczki są poprawne. W takich sytuacjach konieczne staje się napisanie raportu. Natomiast odczyt i analiza danych z kart kierowców nie jest możliwa bez użycia specjalistycznego oprogramowania. Program Tachospeed generuje raporty, które pozwalają na wykrycie nieprawidłowości narażających firmę transportową na wysokie kary pieniężne podczas kontroli przeprowadzanych przez służby kontrolne, takie jak Inspekcja Transportu Drogowego i Policja.

Każda z wersji programu Tachospeed pozwala wygenerować:
- raport Inspekcji Transportu Drogowego - identyfikacja wykroczeń kierowcy z podpiętym taryfikatorem kar za naruszenia przepisów Rozporządzenia 3820/85;
- ewidencję czasu pracy kierowcy - obliczenie czasu pracy, nadgodzin, dyżuru, czasu pracy nocnej;
- zbiorczą ewidencję czasu pracy - zestawienie sumaryczne ewidencji czasu pracy;
- raport czasu pracy w ekipach - zestawienie czasu pracy w ekipach wieloosobowych;
- raport przebiegu pojazdu - identyfikacja różnicy przejechanych kilometrów i odczytanych z wykresówek;
- rozliczenie delegacji służbowych kierowców;
- raport średniego spalania dla pojazdów;
- dokumentację wymaganą przez ustawę o transporcie drogowym;
- wydruki ważnych dat i terminów.
 

Tachospeed jest programem w polskiej wersji językowej, posiada intuicyjną nawigację, co sprawia, że użytkowanie go jest proste i nie sprawia użytkownikom żadnych trudności. Modułowa budowa pozwala na jego szybki rozwój. Firma Infolab wciąż dostosowuje swój program do zmieniających się przepisów prawnych oraz wzrastających potrzeb klientów.

 
Strona programu: tachospeed.pl
 
   O transporcie (1370)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : Naruszeń nie było końcaNaruszeń nie było końca
W Żaganiu inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli zespół pojazdów o dmc 4000 kg, którym krajowy przedsiębiorca wykonywał niezarobkowy przewóz drogowy.
2016-08-23 09:08:31
2 Kliknij i przeczytaj : Problem przewoźników ADRProblem przewoźników ADR
Z dniem 1 września 2016 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 22 lipca 2016 roku o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 1165 z 2016 roku). Zasadniczym celem wprowadzenia ustawy (wg uzasadnienia projektodawcy) było uporządkowanie przepisów dotyczących rynku paliw i gazu ziemnego oraz wprowadzenie większej przejrzystości na rynku energetycznym.
2016-08-23 09:08:21
3 Kliknij i przeczytaj : Nowa fabryka Volkswagena .Nowa fabryka Volkswagena .
Nowa fabryka Volkswagena w Białężycach koło Wrześni (Wielkopolskie) ma zostać otwarta 24 października. W zakładzie powstawać będą auta nowej generacji modelu Volkswagen Crafter. Roczny wolumen produkcyjny nowej fabryki wynieść ma nawet 100 tys. aut. Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł. Docelowo w fabryce zatrudnionych zostanie ponad 2,8 tys. osób. Obecne zatrudnienie wynosi ok. 1,6 tys., trwa dalsza rekrutacja.
2016-08-19 12:08:36
4 Kliknij i przeczytaj : Transport nie deleguje pracowników - nowe stanowisko rządu węgierskiegoTransport nie deleguje pracowników - nowe stanowisko rządu węgierskiego
Nastąpiła zmiana węgierskiego stanowiska przedstawionego w dniu 9 sierpnia br.- Ministerstwo Gospodarki Narodowej – odpowiedzialne za prowadzenie rejestru zagranicznych pracowników delegowanych – nie wymaga już zgłaszania do w/w rejestru usług transportowych realizowanych przez polskie firmy na terenie Węgier.
2016-08-18 16:08:07
5 Kliknij i przeczytaj : Rozbudowa przejścia granicznego w GrzechotkachRozbudowa przejścia granicznego w Grzechotkach
Jak poinformowały służby Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, od 10 sierpnia, na przejściu granicznym w Grzechotkach pojawi się ciężki sprzęt budowlany. Rozpoczęta inwestycja to przede wszystkim przebudowa pasów ruchu wiodących do linii granicy.
2016-08-17 18:08:25
6 Kliknij i przeczytaj : Do Turcji bez zezwolenia.Do Turcji bez zezwolenia.
Podczas rutynowych czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Polska Cerekiew inspektorzy z Oddziału Terenowego w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymali pojazd przewoźnika bułgarskiego, wykonującego międzynarodowy transport rzeczy z Polski do Turcji.
2016-08-17 15:08:30
7 Kliknij i przeczytaj : Prace techniczne na przejściach granicznychPrace techniczne na przejściach granicznych
W związku z prowadzeniem prac technicznych przez stronę FR, związanych z obsługą sieci energetycznych i planowanym wyłączeniem prądu w godzinach od 9.00 do 13.00, zamknięte będą rosyjskie drogowe przejścia graniczne
2016-08-16 18:08:33
8 Kliknij i przeczytaj : Pojazd w "opłakanym stanie"Pojazd w "opłakanym stanie"
Inspektorzy z konińskiego oddziału, w dniu10 sierpnia 2016 r.zatrzymali do kontroli pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Uwagę inspektorów przykuł „opłakany” stan techniczny pojazdu.
2016-08-16 15:08:14
9 Kliknij i przeczytaj : W Calais bezpieczniej i szybciejW Calais bezpieczniej i szybciej
Wreszcie pojawia się jakaś pozytywna informacja z francuskiego Calais. W porcie tym, w ciągu ostatnich kilku miesięcy znanego głównie z poważnych problemów z imigrantami, otwarto nową strefę buforową dla aut ciężarowych
2016-08-14 14:08:05
10 Kliknij i przeczytaj : Ograniczenia w ruchu w obwodzie leningradzkimOgraniczenia w ruchu w obwodzie leningradzkim
W związku z prowadzeniem robót drogowych na niektórych drogach obwodu leningradzkiego obowiązują ograniczenia w ruchu.
2016-08-11 09:08:37
11 Kliknij i przeczytaj : Ostre kary dla przestępców drogowychOstre kary dla przestępców drogowych
Zaostrzenie kar dla notorycznych przestępców drogowych to plan Ministerstwa Sprawiedliwości. Wyższe wyroki, brak możliwości ich zawieszenia, dłuższe przedawnienia i obowiązkowe orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów - to główne ostrze wymierzone w przestępców drogowych.
2016-08-10 21:08:35
12 Kliknij i przeczytaj : Tankowanie na A1 - dodatkowe znaki informująceTankowanie na A1 - dodatkowe znaki informujące
Przemierzający odcinek autostrady A1 w województwie łódzkim i kujawsko pomorskim kierowcy otrzymają precyzyjny sytem informacji o możliwości uzupełnienia paliwa.
2016-08-10 13:08:16
13 Kliknij i przeczytaj : Na Słowację bez koła.Na Słowację bez koła.
W dniu 8 sierpnia inspektorzy z Delegatury Południowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego pełniąc służbę na autostradzie A4 zauważyli pojazd członowy poruszający się z prędkością ok 40km/h, zajmujący dwa pasy ruchu oraz utrudniający ruch innym użytkownikom drogi.
2016-08-09 22:08:30
14 Kliknij i przeczytaj : Minimalne wynagrodzenie za pracę we Włoszech.Minimalne wynagrodzenie za pracę we Włoszech.
W związku z planem walki z dumpingiem socjalnym włoski rząd ogłosił zamiar wprowadzenia minimalnej stawki wynagrodzenia za pracę dla pracowników przebywających w delegacji, w tym także kierowców.
2016-08-08 13:08:22
15 Kliknij i przeczytaj : Naprawa  nawierzchni jezdni autostrady A1 na odcinku Pyrzowice - Piekary ŚląskieNaprawa nawierzchni jezdni autostrady A1 na odcinku Pyrzowice - Piekary Śląskie
8 sierpnia 2016r. ruszyła naprawa nierówności poprzecznych na nawierzchni jezdni autostrady A1 na odcinku Pyrzowice - Piekary Śląskie. Przedmiotowe roboty wymagają odcinkowych zamknięć pasów ruchu. W pierwszym etapie na obu jezdniach odcinkowo zostaną wyłączone z ruchu pas prawy i awaryjny – ruch w tym czasie będzie się odbywał lewymi pasami.
2016-08-08 13:08:22
16 Kliknij i przeczytaj : Tranzyt przez Ukrainę w ciągu 15 minut.Tranzyt przez Ukrainę w ciągu 15 minut.
Ukraiński rząd ogłosił główne wskaźniki efektywności urzędu celnego w roku 2017. Przewidują one skrócenie czasu odprawy ładunków (eksport, import, tranzyt) na granicy w przypadkach braku odpowiedzi z automatycznego systemu analizy poziomu ryzyka (ASAUR).
2016-08-04 23:08:30
17 Kliknij i przeczytaj : Rekordowa kara dla producentów ciężarówekRekordowa kara dla producentów ciężarówek
Komisja Europejska (KE) nakryła nielegalny kartel producentów ciężarówek i nałożyła na niego najwyższą w historii karę w wysokości łącznej prawie 3 mld euro. Ukarani producenci 14 lat temu zawiązali zmowę cenową, która trwała do 2011
2016-08-04 13:08:12
18 Kliknij i przeczytaj : Ograniczenia w ruchu ciężarowym na południu Rosji.Ograniczenia w ruchu ciężarowym na południu Rosji.
W związku z wysoką temperaturą powietrza w Dagestanie do 31 sierpnia w ciągu dnia (w godzinach 10:00 – 22:00) obowiązują ograniczenia w ruchu ciężarowym
2016-08-03 15:08:58
19 Kliknij i przeczytaj : A4 Katowice-Kraków - podsumowanie ŚDMA4 Katowice-Kraków - podsumowanie ŚDM
Światowe Dni Młodzieży nie przyniosły spodziewanych dużych utrudnień w ruchu na A4 Katowice-Kraków. Na mocy porozumienia zawartego z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, koncesjonariusz zawieszał pobór opłat za przejazd tylko dwukrotnie, w sumie na czas ok. 3 godzin.
2016-08-02 23:08:25
20 Kliknij i przeczytaj : Z lasu na złomZ lasu na złom
Na drodze krajowej nr 44 w Mikołowie inspektorzy z WITD Katowice zatrzymali do kontroli pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej 9 ton, należący do polskiego przewoźnika. Przewożono nim drewno z wyrębu na potrzeby przygotowania opału do kominków. Kierujący, poza dowodem rejestracyjnym, prawem jazdy i ubezpieczeniem nie okazał żadnych innych dokumentów. Inspektorzy ustalili, że kierowca, będący jednocześnie pełnomocnikiem przedsiębiorcy, wykonuje krajowy przewóz drogowy na potrzeby własne. Przedsiębiorca miał więc obowiązek okazać stosowne zaświadczenie oraz korzystać w czasie przewozu z tachografu i rejestrować swój czas pracy.
2016-08-01 22:08:13
Zobacz wszystkie (1370) artykułyGoogle
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

Chcesz dodać pilne ogłoszenie o ładunku?

Dzwoń : 660 096 619

Pisz: pomoc@espedytor.pl
    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie21
2kujawsko-pomorskie14
3lubelskie13
4lubuskie25
5łódzkie8
6małopolskie23
7mazowieckie31
8opolskie13
9podkarpackie17
10podlaskie13
11pomorskie9
12śląskie26
13świętokrzyskie18
14warmińsko-mazurskie32
15wielkopolskie26
16zachodnio-pomorskie12

    Czas oczekiwania na granicach
24-8-2016 godz. 13
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 1 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 1 0 0 1 0
Polowce 0 0 0 0 1 0
Koroszczyn 0 0 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 3 1 0 0 3 0
Hrebenne 0 0 0 0 2 0
Zosin 0 0 0 0 2 0
Korczowa 2 3 0 0 2 0
Medyka 0 0 0 0 2 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2016-8-24
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,76213,8381
dolar australijski1AUD2,87502,9330
dolar kanadyjski1CAD2,91142,9702
euro1EUR4,25994,3459
forint (Węgry)100HUF1,37381,4016
frank szwajcarski1CHF3,91193,9909
funt szterling1GBP4,95975,0599
jen (Japonia)100JPY3,75763,8336
korona czeska1CZK0,15760,1608
korona duńska1DKK0,57240,5840
korona norweska1NOK0,45860,4678
korona szwedzka1SEK0,45010,4591
SDR (MFW)1XDR5,28785,3946


   Święta w Europie do 22-11-2016
Data Kraj Uwagi
29-8-16Słowacjawszędzie
29-8-16W.Brytanialokalnie
30-8-16Turcjawszędzie
01-9-16Słowacjawszędzie
02-9-16Hiszpanialokalnie
06-9-16Bułgariawszędzie
08-9-16Szwajcarialokalnie
08-9-16Andorawszędzie
08-9-16Hiszpanialokalnie
11-9-16Hiszpanialokalnie
12-9-16BiHlokalnie
12-9-16Turcjawszędzie
13-9-16Turcjawszędzie
14-9-16Turcjawszędzie
15-9-16Słowacjawszędzie
15-9-16Turcjawszędzie
18-9-16Szwajcarialokalnie
19-9-16Szwajcarialokalnie
22-9-16Bułgariawszędzie
25-9-16Szwajcarialokalnie
28-9-16Czechywszędzie
03-10-16Niemcywszędzie
08-10-16Chorwacjawszędzie
09-10-16Hiszpanialokalnie
12-10-16Hiszpaniawszędzie
23-10-16Węgrywszędzie
26-10-16Austriawszędzie
28-10-16Grecjawszędzie
28-10-16Czechywszędzie
29-10-16Turcjawszędzie
31-10-16Słoweniawszędzie
31-10-16Niemcylokalnie
01-11-16POLSKAwszędzie
01-11-16Włochywszędzie
01-11-16Litwawszędzie
01-11-16Słowacjawszędzie
01-11-16Andorawszędzie
01-11-16Belgiawszędzie
01-11-16BiHlokalnie
01-11-16Austriawszędzie
01-11-16Węgrywszędzie
01-11-16Hiszpaniawszędzie
01-11-16Słoweniawszędzie
01-11-16Francjawszędzie
01-11-16Chorwacjawszędzie
01-11-16Niemcylokalnie
01-11-16Luksemburgwszędzie
01-11-16Szwajcariawszędzie
02-11-16Luksemburgwszędzie
04-11-16Rosjawszędzie
05-11-16Szwecjawszędzie
05-11-16Finlandiawszędzie
07-11-16Białoruśwszędzie
11-11-16POLSKAwszędzie
11-11-16Belgiawszędzie
11-11-16Francjawszędzie
13-11-16Niemcywszędzie
16-11-16Niemcylokalnie
17-11-16Słowacjawszędzie
17-11-16Czechywszędzie
18-11-16Łotwawszędzie
21-11-16BiHlokalnie
90 days


   Ceny ON w Europie 11.08.2016
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Luksemburg 3.93 25.45
Łotwa 4.01 24.94
POLSKA 4.04 24.75
Austria 4.05 24.69
Litwa 4.06 24.63
Bułgaria 4.26 23.47
Hiszpania 4.31 23.20
Czechy 4.38 22.83
Węgry 4.40 22.73
Słowacja 4.54 22.03
Grecja 4.55 21.98
Estonia 4.60 21.74
Niemcy 4.63 21.60
Rumunia 4.64 21.55
Francja 4.74 21.10
Słowenia 4.74 21.10
Irlandia 4.88 20.49
Finlandia 4.95 20.20
Belgia 4.96 20.16
Holandia 5.03 19.88
Portugalia 5.11 19.57
Dania 5.16 19.38
Włochy 5.45 18.35
Szwecja 5.47 18.28
W.Brytania 5.50 18.18
Szwajcaria 5.67 17.64
Norwegia 5.87 17.04

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!Zapraszamy na nasz Funpage

   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
©2002 - 2015 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Tachospeed - łatwe rozliczanie czasu pracy kierowców. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.