espedytor- transport - ładunki - spedycja
Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama

   Nasze opony

SUNF A-033 27x9-12 65J 6PR E#

SUNF A-041 25x8-12 65J 6PR E#
   O transporcie
Megaciężarówki w Hiszpanii bronią na Polaków?
 2015-12-09 14:12:51
Hiszpanie postanowili dopuścić do ruchu 60 tonowe megaciężarówki, czyli pojazdy z ponad 6 osiami, o DMC wynoszącej 60 ton i długości całkowitej 25,25m. Powodem decyzji jest przede wszystkim chęć zmniejszenia ruchu ciężarówek i obniżenie kosztów
Koniec ITD?
 2015-11-20 09:11:59
Jak donosi prasa PIS chce likwidacji Inspekcji Transportu Drogowego i przekazania jej kompetencji do Policji. Zresztą sama drogówka również ma być zreformowana.
30 tys.litrów paliwa i wyłącznik tachografu
 2015-12-13 15:12:50
Śląscy inspektorzy przeprowadzali w dniu 10 grudnia 2015 r.kontrole drogowe na autostradzie A4 w miejscowości Żernica. Zatrzymali oni do kontroli pojazd należący do polskiego przewoźnika przewożący ponad 30 tys. litrów oleju napędowego w cysternie z Niemiec do Polski.

   Aktualności ITD
Mobilna Stacja Kontroli na autostradzie A1
nowinki ITD
Zły stan techniczny wywrotki
nowinki ITD
Inspektorzy udzielili pomocy poszkodowanemu
nowinki ITD
Podreferendarz do spraw administracyjno-kancelaryjnych BFG
nowinki ITD
Specjalista ds. kontroli wstępnej BFG
nowinki ITD
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
Informacja 22/2016
Dot. wydawania zezwoleń Białoruś ogólne S
INFORMACJA 21/2016
komunikat
Informacja 20/2016
komunikat
Informacja 18/2016
komunikat
INFORMACJA 17/2016
komunikat
INFORMACJA 16/2016
komunikat
INFORMACJA 16/2016
komunikat
INFORMACJA 15/2016
komunikat
INFORMACJA 14/2016
komunikat
INFORMACJA 13/2016
komunikat
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Opłaty drogowe dla ciężarówek mogą wzrosnąć

Opłaty drogowe dla ciężarówek będą mogły być podwyższone, biorąc pod uwagę poziom emitowanych przez nie zanieczyszczeń i hałasu - zgodzili się obradujący w Luksemburgu ministrowie transportu krajów UE.

Tym samym rządy krajów członkowskich poparły kolejną nowelizację dyrektywy o tzw. eurowinietach, dotyczącej opłat drogowych dla ciężarówek  powyżej 12 ton, która ma lepiej chronić środowisko naturalne oraz zdrowie obywateli i promować "zielony" transport. Obowiązywać ma zasada "zanieczyszczający płaci". Ciężarówki najgorsze pod względem czystości spalin zapłacą więcej, najlepsze (normy Euro V-VI) najmniej, bo mogą być zwolnione od dodatkowych opłat.

"To milowy krok na drodze do odpowiedzialnego zarządzania transportem ciężarowym na poziomie europejskim" - uznał belgijski minister mobilności Etienne Schouppe, który doprowadził do przyjęcia kompromisowej propozycji. Belgia sprawuje w tym półroczu prezydencję w UE.

Poparty przez Polskę kompromis zakłada możliwość różnicowania opłat za przejazd w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza i poziomu hałasu. Z poziomu 15-25 eurocentów za kilometr obecnie mają one wzrosnąć o ok. 3-4 eurocenty - szacuje Komisja Europejska. Dodatkowo będzie możliwość pewnego uzależnienia opłat od ruchu pojazdów (zatorów na drogach): w godzinach szczytu, maksymalnie przez 5 godzin dziennie, opłaty mogą być podwyższone nawet o 75 proc. Ma to zachęcić przewoźników do zracjonalizowania planowania logistycznego i tras, a w rezultacie do rozładowania korków.

W oryginalnej propozycji z lipca 2008 r. Komisja Europejska postulowała, by wpływy z tytułu opłat musiały być przeznaczane na projekty ograniczające negatywne skutki transportu, na przykład badania nad mniej paliwożernymi pojazdami. Potem dodatkowo Parlament Europejski wzmocnił ten zapis, przyjmując poprawkę, że pieniądze z eurowiniety mają obowiązkowo iść na "zielone" inwestycje, w tym alternatywne środki transportu czy usprawnienie infrastruktury drogowej (jak ekrany obniżające poziom hałasu). To budziło jednak opór wielu krajów, więc belgijska prezydencja osłabiła te zapisy, zamieniając je w niewiążące prawnie zalecenia.

W ramach kompromisu, możliwe będzie także wyłączenie samochodów do 12 ton spod nowych zasad. Ponadto - w porównaniu z propozycją KE - ograniczono geograficzny zakres stosowania eurowiniet: do unijnych korytarzy transportowych i wszystkich pozostałych autostrad (w sumie ok. 30 tys. km wobec 15 tys. obecnie).

Nowelizowana ostatnio w 2006 r. dyrektywa o eurowinietach wprowadziła wspólny, przejrzysty system opłat w UE, uzależniając ich wysokość przede wszystkim od rzeczywistych kosztów budowy i utrzymania dróg oraz odległości przebytej przez samochody. Nie chodzi o jedną europejską stawkę, lecz jedynie o metodologię obliczania opłat - dla krajów, które zdecydują się wprowadzić ten system, oparty na opłatach pobieranych elektronicznie. Są to: Polska (system ma zacząć działać 1 lipca 2011), Węgry, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja i w pewnym zakresie Francja. Pozbawione korzyści z tranzytu Włochy i Hiszpania zaliczane był do największych przeciwników propozycji KE, stając w obronie sektora transportu drogowego. Z kolei Polska naciskała na zrównoważenie wpływów z eurowiniety z interesami firm transportowych.

Już teraz system eurowiniet opiera się w pewnym stopniu na zasadzie "zanieczyszczający płaci", bowiem opłaty mogą być różnicowane w zależności od stopnia szkodliwości pojazdu dla środowiska. Nowelizacja ma zagwarantować, że w jeszcze większym stopniu będzie brana pod uwagę "ekologiczność" ciężarówek. Wobec różnic w porównaniu ze stanowiskiem PE, o ostatecznym kształcie nowych przepisów zadecydują negocjacje z eurodeputowanymi.

źródło: onet.pl

   O transporcie (1246)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : Kamery na moskiewskich parkingachKamery na moskiewskich parkingach
Do końca 2016 roku w Moskwie planowane jest wyposażenie płatnych parkingów dla ciężarówek w systemy monitoringu video.
2016-04-29 14:04:47
2 Kliknij i przeczytaj : Fałszywe zezwolenie EKMTFałszywe zezwolenie EKMT
Podczas wspólnych działań inspektorów z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, w dniu 26 kwietnia 2016 r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Budzisko, zatrzymano do kontroli przewoźnika rosyjskiego w celu weryfikacji prawidłowości zezwolenia wymaganego podczas wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy. Kierowca, obywatel Rosji okazał do kontroli między innymi zezwolenie EKMT wraz z książką pojazdu.
2016-04-29 09:04:42
3 Kliknij i przeczytaj : Moskwa-majowe święta bez zezwolenia wjazdu dla ciężarówekMoskwa-majowe święta bez zezwolenia wjazdu dla ciężarówek
W czasie majowych świąt to jest od 1 dо 3 i 9 maja w Moskwie nie będą wydawane zezwolenia na wjazd ciężarówek do stref, w których obowiązują ograniczenia.
2016-04-28 14:04:15
4 Kliknij i przeczytaj : Jeździł po zatrzymaniu prawa jazdyJeździł po zatrzymaniu prawa jazdy
W okolicy Koszalina, 25 kwietnia br., inspektorzy Zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej pojazd należący do przewoźnika z woj. podlaskiego. Po odczytaniu danych zawartych na karcie kierowcy stwierdzono liczne naruszenia dotyczące jego czasu pracy, za które kierowca otrzymał mandat karny na łączną kwotę 1550 zł, natomiast wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie wyjaśniające, zagrożone karą w wysokości 2650 zł.
2016-04-27 15:04:52
5 Kliknij i przeczytaj : W Rosji zmiana opłat za przejazd drogami dla przewoźników drogowychW Rosji zmiana opłat za przejazd drogami dla przewoźników drogowych
Na rosyjskiej stronie rządowej opublikowane zostało rozporządzenie dotyczące zmiany przepisów związanych z poborem opłat za przejazd drogami dla przewoźników drogowych
2016-04-27 15:04:10
6 Kliknij i przeczytaj : Zły stan pojazdu i dokumentówZły stan pojazdu i dokumentów
Inspektorzy Delegatury Wielkopolskiej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, w dniu 21 kwietniana br. drodze krajowej DK92 w miejscowości Sady, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Tatra typu wywrotka.
2016-04-27 15:04:05
7 Kliknij i przeczytaj : Ukraina dołączy do ogólnoeuropejskiego systemu obsługującego tranzyt.Ukraina dołączy do ogólnoeuropejskiego systemu obsługującego tranzyt.
Podjęta została decyzja o przyłączeniu ukraińskiego systemu celnego do ujednoliconego europejskiego elektronicznego systemu obsługującego wspólną procedurę tranzytu towarów (New Computerized Transit System – NCTS).
2016-04-26 09:04:58
8 Kliknij i przeczytaj : Usterki techniczne i złe zabezpieczenie ładunkuUsterki techniczne i złe zabezpieczenie ładunku
Tym razem w miejscowości Grodziec , w dniu 19 kwietnia br., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu zatrzymali pojazd członowy rosyjskiego przewoźnika przewożącego podwozia naczep z Polski do Rosji.
2016-04-25 14:04:35
9 Kliknij i przeczytaj : Jak unikąć odebrania prawa jazdyJak unikąć odebrania prawa jazdy
Odbieranie praw jazdy piratom drogowym miało być szybką i skuteczną karą za zbyt szybką jazdę. Jak się jednak okazało istnieje sposób, by jej uniknąć. Wystarczy ich brak przy kontroli.
2016-04-24 13:04:57
10 Kliknij i przeczytaj : W Rosji kara za złą jakość paliwa.W Rosji kara za złą jakość paliwa.
Przygotowany przez „Rosstandard” projekt przepisów przewidujących wprowadzenie kar za naruszenie standardów jakości paliwa sprzedawanego na stacjach został zatwierdzony przez rosyjski rząd.
2016-04-22 15:04:36
11 Kliknij i przeczytaj : Zespół pojazdów o wadze 56 tonZespół pojazdów o wadze 56 ton
Dnia 20 kwietnia w Bydgoszczy na drodze krajowej nr 5 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli 7-osiowy zespół pojazdów, którym wykonywany był przewóz drogowy kruszywa oraz maszyn budowlanych z województwa wielkopolskiego.
2016-04-22 14:04:45
12 Kliknij i przeczytaj : Delikatne przekroczenia... wszystkiegoDelikatne przekroczenia... wszystkiego
W Olsztynie ITD namierzyła pojazd, którego w zasadzie wszystkie parametry nie mieściły się w normach: ani wysokość, ani szerokość, ani długość, ani masa, ani wreszcie naciski na osie. Jako ciekawostkę należy dodać, że pojazd przewoził swój ładunek na trasie międzynarodowej!
2016-04-19 16:04:06
13 Kliknij i przeczytaj : Pomiar ważenia Pomiar ważenia
Tym razem w dniach 14 i 15 kwietnia, Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie zajęła się sprawdzaniem ciężaru pojazdów znajdując kolejne uchybiania.
2016-04-18 13:04:43
14 Kliknij i przeczytaj : Polska- Rosja: Instrukcja dla przewoźnikówPolska- Rosja: Instrukcja dla przewoźników
Ministerstwo Transportu Federacji Rosyjskiej potwierdziło, że od jutra (17 kwietnia 2016 r. niedziela) wejdą w życie nowe rosyjskie przepisy wewnętrzne regulujące wykonywanie przewozów drogowych. Nowe regulacje odnoszą się do przewozów dwustronnych z ładunkiem pochodzącym z kraju trzeciego.
2016-04-16 14:04:42
15 Kliknij i przeczytaj : Jadąc odpoczywałJadąc odpoczywał
W dniu 13.04.2016 roku inspektorzy WITD Katowice pracujący w Rudach zatrzymali do kontroli pojazd należący do polskiego przedsiębiorcy. W chwili zatrzymania do kontroli tachograf zainstalowany w pojeździe rejestrował odpoczynek kierowcy.
2016-04-15 09:04:37
16 Kliknij i przeczytaj : Stan szkolnych autobusówStan szkolnych autobusów
W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów (SKP) zostały skierowane cztery autobusy. Kontrola stanu technicznego ujawniła szereg usterek min. niesprawny układ hamulcowy, korozja ramy pojazdu, uszkodzone elementy zawieszenia, wycieki płynów eksploatacyjnych.
2016-04-13 15:04:56
17 Kliknij i przeczytaj : Przebudowano  przejście graniczne pomiędzy Rosją i Łotwą.Przebudowano przejście graniczne pomiędzy Rosją i Łotwą.
Otwarte został odnowione i przebudowane przejście graniczne pomiędzy Łotwą i Rosją : Vientuli – Ludonka .
2016-04-13 15:04:15
18 Kliknij i przeczytaj :  Inteligentne fotoradary na Węgrzech Inteligentne fotoradary na Węgrzech
Uwaga dla kierowców przejeżdżających przez Węgry.Od 5 kwietnia działają tam inteligentne kamery rejestrujące naruszenia przepisów drogowych.
2016-04-12 16:04:28
19 Kliknij i przeczytaj : Cysterna na produkty spożywcze z ADR-emCysterna na produkty spożywcze z ADR-em
Inspektorzy transportu drogowego patrolując w dniu 8.04.2016 r drogę wojewódzką nr 986 nieoznakowanym pojazdem służbowym zatrzymali do kontroli w miejscowości Wola Ociecka zespół pojazdów składający się z Ciągnika samochodowego oraz naczepy – cysterny.
2016-04-11 14:04:42
20 Kliknij i przeczytaj : Ponad 100 tysięcy pojazdów na dobę.Ponad 100 tysięcy pojazdów na dobę.
W roku 2015 na całej Polsce został przeprowadzony Generalny Pomiar Ruchu (GPR). Dzięki temu już wiemy, że są w naszym kraju odcinki dróg o natężeniu ruchu ponad 100 tysięcy pojazdów na dobę
2016-04-10 09:04:21
Zobacz wszystkie (1246) artykułyGoogle
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

Chcesz dodać pilne ogłoszenie o ładunku?

Dzwoń : 660 096 619

Pisz: pomoc@espedytor.plSzukam transportu do przewiezienia maszyny do łupania kamieni o wadze 1200 kg i wymiarach: 120cm x120 cm i wysokości 210 cm na trasie Leszno - Ełk

tel. 605820750


Szukam transportu (najlepiej powrotnego) z miejscowości Łęki Strzyżowskie (podkarpackie) - tam załadunek do ZDUN k. Krotoszyna (wielkopolskie).Do przewiezienia są  betonowe pustaki  10-11 palet Euro 1200 × 800 × 144, wysokość całości to 110cm. waga w granicach 7,5 tony.

tel. 663 822 223


Szukam transportu  z Częstochowy do Strzelec Krajeńskich (lubuskie). Do przewiezienia jest pawilon handlowy składający się z dwóch części 2,5x6m każda, wysokość 2.9m - kontener jest pusty. Waga całości ok 2T. Auto z HDS lub dźwig w moim zakresie.Potrzebny samochód to prawdopodobnie platforma.>

tel. 725300511    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie13
2kujawsko-pomorskie3
3lubelskie4
4lubuskie22
5łódzkie6
6małopolskie11
7mazowieckie20
8opolskie10
9podkarpackie14
10podlaskie17
11pomorskie8
12śląskie20
13świętokrzyskie20
14warmińsko-mazurskie28
15wielkopolskie22
16zachodnio-pomorskie3

    Czas oczekiwania na granicach
30-4-2016 godz. 9
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 2 2
Gronowo 0 0 0 0 1 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 4 0 0 1 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 2 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 4 1 0 0 2
Hrebenne 0 1 0 3 0 2
Zosin 0 0 0 0 0 0
Korczowa 0 5 0 2 1 5
Medyka 0 0 0 0 0 3
Kroscienko 0 0 0 0 1 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2016-4-29
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,83713,9147
dolar australijski1AUD2,92282,9818
dolar kanadyjski1CAD3,05503,1168
euro1EUR4,34984,4376
forint (Węgry)100HUF1,39861,4268
frank szwajcarski1CHF3,96034,0403
funt szterling1GBP5,58745,7002
jen (Japonia)100JPY3,53293,6043
korona czeska1CZK0,16080,1640
korona duńska1DKK0,58430,5961
korona norweska1NOK0,47070,4803
korona szwedzka1SEK0,47500,4846
SDR (MFW)1XDR5,41315,5225


   Święta w Europie do 29-07-2016
Data Kraj Uwagi
01-5-16Rumuniawszędzie
01-5-16Słowacjawszędzie
01-5-16BiHwszędzie
01-5-16Luksemburgwszędzie
01-5-16Austriawszędzie
01-5-16Litwawszędzie
01-5-16Chorwacjawszędzie
01-5-16Węgrywszędzie
01-5-16Białoruśwszędzie
01-5-16Estoniawszędzie
01-5-16Czechywszędzie
01-5-16Belgiawszędzie
01-5-16Andorawszędzie
01-5-16Grecjawszędzie
01-5-16Francjawszędzie
01-5-16Szwecjawszędzie
01-5-16Finlandiawszędzie
01-5-16POLSKAwszędzie
01-5-16Szwajcariawszędzie
01-5-16Rosjawszędzie
01-5-16Niemcywszędzie
01-5-16Słoweniawszędzie
01-5-16Norwegiawszędzie
01-5-16Hiszpaniawszędzie
01-5-16Portugaliawszędzie
01-5-16Turcjawszędzie
01-5-16Ukrainawszędzie
01-5-16Włochywszędzie
01-5-16Bułgariawszędzie
01-5-16Łotwawszędzie
02-5-16Irlandiawszędzie
02-5-16Grecjawszędzie
02-5-16BiHwszędzie
02-5-16Hiszpaniawszędzie
02-5-16W.Brytaniawszędzie
02-5-16Ukrainawszędzie
02-5-16Słoweniawszędzie
02-5-16Bułgariawszędzie
02-5-16Rumuniawszędzie
03-5-16POLSKAwszędzie
03-5-16BiHwszędzie
03-5-16Grecjalokalnie
04-5-16Łotwawszędzie
05-5-16Holandiawszędzie
05-5-16Luksemburgwszędzie
05-5-16Daniawszędzie
05-5-16Niemcywszędzie
05-5-16Belgiawszędzie
05-5-16Szwajcariawszędzie
05-5-16Norwegiawszędzie
05-5-16Austriawszędzie
05-5-16Finlandiawszędzie
05-5-16Szwecjawszędzie
05-5-16Francjawszędzie
06-5-16Bułgariawszędzie
08-5-16Czechywszędzie
08-5-16Francjawszędzie
08-5-16Słowacjawszędzie
09-5-16Białoruśwszędzie
09-5-16BiHlokalnie
09-5-16Rosjawszędzie
09-5-16Ukrainawszędzie
10-5-16Białoruśwszędzie
15-5-16Holandiawszędzie
15-5-16Andorawszędzie
15-5-16Norwegiawszędzie
15-5-16Estoniawszędzie
15-5-16Finlandiawszędzie
15-5-16Daniawszędzie
15-5-16Słoweniawszędzie
15-5-16POLSKAwszędzie
15-5-16Niemcywszędzie
15-5-16Luksemburgwszędzie
16-5-16Włochylokalnie
16-5-16Francjawszędzie
16-5-16Holandiawszędzie
16-5-16Daniawszędzie
16-5-16Austriawszędzie
16-5-16Węgrywszędzie
16-5-16Luksemburgwszędzie
16-5-16Belgiawszędzie
16-5-16Niemcywszędzie
16-5-16Andorawszędzie
16-5-16Norwegiawszędzie
16-5-16Szwajcarialokalnie
17-5-16Norwegiawszędzie
17-5-16Hiszpanialokalnie
17-5-16Niemcylokalnie
19-5-16Turcjawszędzie
19-5-16Rumuniawszędzie
20-5-16Rumuniawszędzie
23-5-16Bułgariawszędzie
26-5-16Niemcylokalnie
26-5-16Szwajcariawszędzie
26-5-16POLSKAwszędzie
26-5-16Chorwacjawszędzie
26-5-16Austriawszędzie
30-5-16W.Brytaniawszędzie
31-5-16Hiszpanialokalnie
02-6-16Włochywszędzie
05-6-16Daniawszędzie
06-6-16Szwecjawszędzie
09-6-16Hiszpanialokalnie
10-6-16Portugaliawszędzie
12-6-16Rosjawszędzie
20-6-16Ukrainawszędzie
20-6-16Grecjawszędzie
22-6-16Chorwacjawszędzie
23-6-16Łotwawszędzie
23-6-16Szwajcarialokalnie
23-6-16Estoniawszędzie
23-6-16Luksemburgwszędzie
24-6-16Andorawszędzie
24-6-16Estoniawszędzie
24-6-16Litwawszędzie
24-6-16Łotwawszędzie
25-6-16Chorwacjawszędzie
25-6-16Finlandiawszędzie
25-6-16Słoweniawszędzie
25-6-16Szwecjawszędzie
28-6-16BiHlokalnie
28-6-16Ukrainawszędzie
29-6-16Szwajcarialokalnie
03-7-16Białoruśwszędzie
05-7-16Czechywszędzie
05-7-16Słowacjawszędzie
06-7-16Litwawszędzie
06-7-16Czechywszędzie
07-7-16BiHlokalnie
07-7-16Turcjawszędzie
08-7-16Turcjawszędzie
09-7-16Turcjawszędzie
12-7-16W.Brytanialokalnie
14-7-16Francjawszędzie
21-7-16Belgiawszędzie
25-7-16Hiszpanialokalnie
90 days


   Ceny ON w Europie 29.04.2016
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 3.77 26.53
Luksemburg 3.79 26.39
Łotwa 3.83 26.11
POLSKA 3.88 25.77
Litwa 3.93 25.45
Czechy 4.15 24.10
Austria 4.21 23.75
Hiszpania 4.25 23.53
Grecja 4.29 23.31
Węgry 4.33 23.09
Estonia 4.34 23.04
Słowenia 4.38 22.83
Rumunia 4.38 22.83
Słowacja 4.39 22.78
Niemcy 4.42 22.62
Francja 4.63 21.60
Portugalia 4.78 20.92
Irlandia 4.84 20.66
Belgia 4.85 20.62
Finlandia 4.89 20.45
Holandia 4.95 20.20
Dania 4.98 20.08
Włochy 5.38 18.59
Szwajcaria 5.42 18.45
Szwecja 5.55 18.02
Norwegia 5.73 17.45
W.Brytania 5.77 17.33

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!Zapraszamy na nasz Funpage

   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
©2002 - 2015 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Opłaty drogowe dla ciężarówek mogą wzrosnąć. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.