espedytor- transport - ładunki - spedycja
Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony

pl
en
ru
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama

   Nasze opony

SUNF A-033 27x9-12 65J 6PR E#

SUNF A-041 25x8-12 65J 6PR E#
   O transporcie
Jak unikąć odebrania prawa jazdy
 2016-04-24 13:04:57
Odbieranie praw jazdy piratom drogowym miało być szybką i skuteczną karą za zbyt szybką jazdę. Jak się jednak okazało istnieje sposób, by jej uniknąć. Wystarczy ich brak przy kontroli.
Przypominamy - wakacje to zakazy ruchu !!
 2016-06-23 23:06:03
W okresie od ostatniego piątku czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach obowiązują weekendowe zakazy ruchu. Przypominamy także, ze w lipcu będzie Tour de Pologne, który również w istotny sposób ograniczać będzie ruch na polskich drogach
Utrudnienia w Nachodzie – alternatywne przejścia graniczne z Czechami w ciągu dróg krajowych na Dolnym Śląsku
 2016-06-16 12:06:35
W związku z planowanym przez stronę czeską remontem drogi I/33 w Nachodzie oraz mogącymi wystąpić utrudnieniami w ruchu na przejściu granicznym Kudowa Słone – Nachod, przekazujemy informację o warunkach przejazdu na pozostałych przejściach granicznych.

   Aktualności ITD
Specjalista do spraw: Planowania Budżetu i Analiz w Wydziale Planowania Budżetu, Analiz i Funduszy Rozwojowych Biuro Finansowo-Gospodarcze
nowinki ITD
Praktyki w Wydziale Komunikacji i Promocji Gabinet Głównego Inspektora
nowinki ITD
Praktyki w Wydziale Współpracy Międzynarodowej Gabinet Głównego Inspektora
nowinki ITD
Praktyki w Wydziale Postępowań Sądowych Biuro Prawne
nowinki ITD
Wycieczka "bez hamulców"
nowinki ITD
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
INFORMACJA 52/2016
Dot. zasad wydawania zezwoleń Kazachstan kr-3 Z
INFORMACJA 51/2016
komunikat
INFORMACJA 51/2016
komunikat
INFORMACJA 50/2016
Dot. zmiany zasad wydawania zezwoleń Białoruś ogólne S
INFORMACJA 49/2016
komunikat
INFORMACJA NR 48/2016
Dot. zawieszenia limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych oraz termin odbioru zezwoleń z limitu podstawowego w roku 2016
Informacja 46/2016
komunikat
Informacja 47/2016
komunikat
Informacja 47/2016
komunikat
INFORMACJA NR 45/2016
komunikat
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Opłaty drogowe dla ciężarówek mogą wzrosnąć

Opłaty drogowe dla ciężarówek będą mogły być podwyższone, biorąc pod uwagę poziom emitowanych przez nie zanieczyszczeń i hałasu - zgodzili się obradujący w Luksemburgu ministrowie transportu krajów UE.

Tym samym rządy krajów członkowskich poparły kolejną nowelizację dyrektywy o tzw. eurowinietach, dotyczącej opłat drogowych dla ciężarówek  powyżej 12 ton, która ma lepiej chronić środowisko naturalne oraz zdrowie obywateli i promować "zielony" transport. Obowiązywać ma zasada "zanieczyszczający płaci". Ciężarówki najgorsze pod względem czystości spalin zapłacą więcej, najlepsze (normy Euro V-VI) najmniej, bo mogą być zwolnione od dodatkowych opłat.

"To milowy krok na drodze do odpowiedzialnego zarządzania transportem ciężarowym na poziomie europejskim" - uznał belgijski minister mobilności Etienne Schouppe, który doprowadził do przyjęcia kompromisowej propozycji. Belgia sprawuje w tym półroczu prezydencję w UE.

Poparty przez Polskę kompromis zakłada możliwość różnicowania opłat za przejazd w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza i poziomu hałasu. Z poziomu 15-25 eurocentów za kilometr obecnie mają one wzrosnąć o ok. 3-4 eurocenty - szacuje Komisja Europejska. Dodatkowo będzie możliwość pewnego uzależnienia opłat od ruchu pojazdów (zatorów na drogach): w godzinach szczytu, maksymalnie przez 5 godzin dziennie, opłaty mogą być podwyższone nawet o 75 proc. Ma to zachęcić przewoźników do zracjonalizowania planowania logistycznego i tras, a w rezultacie do rozładowania korków.

W oryginalnej propozycji z lipca 2008 r. Komisja Europejska postulowała, by wpływy z tytułu opłat musiały być przeznaczane na projekty ograniczające negatywne skutki transportu, na przykład badania nad mniej paliwożernymi pojazdami. Potem dodatkowo Parlament Europejski wzmocnił ten zapis, przyjmując poprawkę, że pieniądze z eurowiniety mają obowiązkowo iść na "zielone" inwestycje, w tym alternatywne środki transportu czy usprawnienie infrastruktury drogowej (jak ekrany obniżające poziom hałasu). To budziło jednak opór wielu krajów, więc belgijska prezydencja osłabiła te zapisy, zamieniając je w niewiążące prawnie zalecenia.

W ramach kompromisu, możliwe będzie także wyłączenie samochodów do 12 ton spod nowych zasad. Ponadto - w porównaniu z propozycją KE - ograniczono geograficzny zakres stosowania eurowiniet: do unijnych korytarzy transportowych i wszystkich pozostałych autostrad (w sumie ok. 30 tys. km wobec 15 tys. obecnie).

Nowelizowana ostatnio w 2006 r. dyrektywa o eurowinietach wprowadziła wspólny, przejrzysty system opłat w UE, uzależniając ich wysokość przede wszystkim od rzeczywistych kosztów budowy i utrzymania dróg oraz odległości przebytej przez samochody. Nie chodzi o jedną europejską stawkę, lecz jedynie o metodologię obliczania opłat - dla krajów, które zdecydują się wprowadzić ten system, oparty na opłatach pobieranych elektronicznie. Są to: Polska (system ma zacząć działać 1 lipca 2011), Węgry, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja i w pewnym zakresie Francja. Pozbawione korzyści z tranzytu Włochy i Hiszpania zaliczane był do największych przeciwników propozycji KE, stając w obronie sektora transportu drogowego. Z kolei Polska naciskała na zrównoważenie wpływów z eurowiniety z interesami firm transportowych.

Już teraz system eurowiniet opiera się w pewnym stopniu na zasadzie "zanieczyszczający płaci", bowiem opłaty mogą być różnicowane w zależności od stopnia szkodliwości pojazdu dla środowiska. Nowelizacja ma zagwarantować, że w jeszcze większym stopniu będzie brana pod uwagę "ekologiczność" ciężarówek. Wobec różnic w porównaniu ze stanowiskiem PE, o ostatecznym kształcie nowych przepisów zadecydują negocjacje z eurodeputowanymi.

źródło: onet.pl

   O transporcie (1431)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : Nowy dowód rejestracyjny zamiast naprawy ciężarówki.Nowy dowód rejestracyjny zamiast naprawy ciężarówki.
W dniu 19 października na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu inspektorzy ze Śląskiego ITD zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy z przyczepą, należący do litewskiego przedsiębiorcy. Kierowca litewski, oprócz okazania wymaganych dokumentów, przedstawił też protokół z kontroli ITD z Rzeszowa z dnia 3 października. Wynikało z niego, że z uwagi na nieszczelność układu pneumatycznego, rzeszowscy inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu ciężarowego, nakazując dojazd do najbliższego serwisu w celu usunięcia usterki, która mogła stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym.
2016-10-21 15:10:18
2 Kliknij i przeczytaj : Powstanie ostatni, brakujący odcinek autostrady A1Powstanie ostatni, brakujący odcinek autostrady A1
80 kilometrowy odcinek autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa zostanie zrealizowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, w ramach limitu wydatków w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Szacowany koszt realizacji to ok 3,6 mld zł. Umożliwi to wcześniejszą realizację tej inwestycji.
2016-10-21 14:10:20
3 Kliknij i przeczytaj :  Ruch na obwodnicy Międzyrzecza dwiema jezdniami Ruch na obwodnicy Międzyrzecza dwiema jezdniami
Od dzisiaj, to jest od 19 października br., na obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3 ruch odbywa się dwiema jezdniami. Tym samym zniknie jedno z uciążliwych zwężeń na tej trasie. Wykonawca udostępnił dwie jezdnie obwodnicy – nowo wybudowaną zachodnią oraz starą, na której została m. in. wymieniona warstwa ścieralna nawierzchni.
2016-10-20 15:10:37
4 Kliknij i przeczytaj : Ranking najbardziej niebezpiecznych dróg w Rosji.Ranking najbardziej niebezpiecznych dróg w Rosji.
Jako wynik badań przeprowadzonych przez centrum „Na rzecz bezpieczeństwo rosyjskich dróg” okazało się, że najbardziej niebezpieczne drogi w Rosji znajdują się w Tatarstanie.
2016-10-19 14:10:37
5 Kliknij i przeczytaj : Rządowe stacje diagnostyczne.Rządowe stacje diagnostyczne.
MIB szykuje rewolucję w systemie badań okresowych pojazdów tworząc około 16 sieci nowych stacji kontroli pojazdów działających pod nadzorem Transportowego Dozoru Technicznego.
2016-10-18 15:10:56
6 Kliknij i przeczytaj : S3 połączy Szczecin i Świnoujście z Republiką CzeskąS3 połączy Szczecin i Świnoujście z Republiką Czeską
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Jerzy Szmit zapowiedzieli 14 października 2016 r., że prace pozwalające ogłosić postępowanie przetargowe na ostatni, południowy odcinek trasy S3, aż do granicy polsko-czeskiej, będą kontynuowane. Minister podkreślił również, że rząd chce połączyć polskie porty w Szczecinie i Świnoujściu z południem Europy, co jest ważne dla wszystkich regionów, przez które przebiega trasa S3. Budowa 31 km trasy S3 od węzła w Bolkowie do granicy Polski w Lubawce ma kosztować 3,2 mld zł. Inwestycja ma zostać ukończona do 2021 r.
2016-10-17 18:10:35
7 Kliknij i przeczytaj : Krótka droga z Bułgarii do PolskiKrótka droga z Bułgarii do Polski
Szczegółowa analiza pobranych do kontroli wykresówek wykazała, że Bułgarię z Polską dzieli zaskakująco niewielka odległość. Okazało się jednak, że kierujący na wykresówce nie zarejestrował części przebytej przez pojazd drogi z Bułgarii do Polski
2016-10-17 18:10:27
8 Kliknij i przeczytaj : Remont nawierzchni jezdni węzła Gliwice Wschód łączącego autostradę A1 i drogę krajową nr 88Remont nawierzchni jezdni węzła Gliwice Wschód łączącego autostradę A1 i drogę krajową nr 88
17 października bieżącego roku rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na fragmencie węzła Gliwice Wschód (dawniej „Maciejów”) łączącego autostradę A1 i drogę krajową nr 88. Prace przy sprzyjających warunkach pogodowych potrwają do 5 listopada bieżącego roku.
2016-10-14 13:10:03
9 Kliknij i przeczytaj : Londyn bez przejeżdżających ciężarówek.Londyn bez przejeżdżających ciężarówek.
Burmistrz Londynu zamierza do roku 2019 stworzyć w centrum stolicy strefę, do której bezpłatnie będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy o niskiej emisji spalin.
2016-10-13 13:10:47
10 Kliknij i przeczytaj : Utrudnienia na przejściu drogowym w GołdapiUtrudnienia na przejściu drogowym w Gołdapi
Dzisiaj, 13 października, w drogowym przejściu granicznym Gołdap-Gusiew w godzinach od 12.00 do 18.00 z powodu naprawy sieci elektrycznej po stronie rosyjskiej mogą wystąpić utrudnienia.
2016-10-13 09:10:54
11 Kliknij i przeczytaj : Nietrzeźwa dwuosobowa załogaNietrzeźwa dwuosobowa załoga
W dniu 10 października 2016 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu pełniąc obowiązki służbowe na autostradzie A-2 wytypowali do kontroli pojazd członowy należący do rosyjskiego przewoźnika. Już podczas pobierania dokumentów inspektor prowadzący kontrolę wyczuł wyraźną woń alkoholu od dwuosobowej załogi kierowców – obywateli Białorusi.
2016-10-12 14:10:09
12 Kliknij i przeczytaj : Deklaracja paliwa przy wjeździe do Łotwy.Deklaracja paliwa przy wjeździe do Łotwy.
Litewski rząd planuje zaostrzyć walkę z podejmowanymi przez kierowców próbami nielegalnego przewozu oleju napędowego. W tym celu Ministerstwo Finansów zamierza w przyszłym roku zobowiązać kierowców ciężarówek wjeżdżających do kraju z Rosji i Białorusi do deklarowania bezpośrednio na granicy ilości przewożonego w baku paliwa.
2016-10-11 14:10:52
13 Kliknij i przeczytaj : Czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych - województwo podkarpackie.Czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych - województwo podkarpackie.
W związku z pobytem i spotkaniem Prezydentów Grupy Wyszehradzkiej na terenie województwa podkarpackiego, wprowadza się w dniach 13-15 października br. zakaz poruszania po wymienionych w rozporządzeniu wojewody odcinkach dróg publicznych pojazdów przewożących towary niebezpieczne, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych.
2016-10-11 14:10:04
14 Kliknij i przeczytaj : Dużo za dużo na oś napędową.Dużo za dużo na oś napędową.
Na drodze krajowej nr 10 obwodnicy Piły inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu Oddział Piła zatrzymali do kontroli zespół pojazdów składający się z dwuosiowego ciągnika siodłowego oraz trzyosiowej naczepy należący do polskiego przewoźnika. Zespołem pojazdów przewożono koparkę na gąsienicach w ramach przewozów drogowych na potrzeby własne.
2016-10-10 15:10:57
15 Kliknij i przeczytaj : Nieudana próba uniknięcia kontroliNieudana próba uniknięcia kontroli
Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu Oddział Leszno prowadząc czynności kontrolne na drodze krajowej nr 5 wytypowali do kontroli wagowej pojazd, którym przewożono przesyłki kurierskie o dmc do 3,5 tony.
2016-10-08 16:10:29
16 Kliknij i przeczytaj : Drogowe przejście graniczne Sławatycze – Domaczewo znowu otwarte.Drogowe przejście graniczne Sławatycze – Domaczewo znowu otwarte.
Informujemy, że 7 października br. o godzinie 7.00 wznowiony został ruch na polsko-białoruskim drogowym przejściu granicznym Sławatycze – Domaczewo.
2016-10-07 15:10:45
17 Kliknij i przeczytaj : Tiry bez wjazdu do Łodzi.Tiry bez wjazdu do Łodzi.
Od 17 października pojazdy powyżej 12 ton nie będą miały możliwości wjazdu do Łodzi, a dopuszczone zostaną tylko dojazdy docelowe.
2016-10-07 15:10:16
18 Kliknij i przeczytaj :  Rozszerzenie sieci płatnych dróg w BelToll Rozszerzenie sieci płatnych dróg w BelToll
Od 1 listopada 2016 roku na Białorusi planowane jest objęcie opłatą nowych odcinków dróg
2016-10-06 14:10:08
19 Kliknij i przeczytaj : Nowy most na Nogacie w Malborku gotowy.Nowy most na Nogacie w Malborku gotowy.
W dniu 3 października 2016 r. około godziny 16:00 otwarty został dla ruchu nowy most przez Nogat w Malborku. Nowy, pięcioprzęsłowy most o belkowym ustroju nośnym wykonanym z betonu sprężonego ma długość całkowitą 178,8 m. Na obiekcie znajdują się dwa pasy ruchu wraz z pasem do prawoskrętu oraz ciąg pieszo-rowerowy.
2016-10-06 13:10:10
20 Kliknij i przeczytaj : Zmiana numeracji drogi krajowej nr 4Zmiana numeracji drogi krajowej nr 4
W związku z ukończeniem budowy autostrady A4, droga krajowa nr 4 na odcinku granica m. Rzeszów - Jarosław (skrzyżowanie z drogą krajową nr 77) otrzymuje numer 94.
2016-10-05 14:10:56
Zobacz wszystkie (1431) artykułyGoogle
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

Chcesz dodać pilne ogłoszenie o ładunku?

Dzwoń : 660 096 619

Pisz: pomoc@espedytor.pl
    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie15
2kujawsko-pomorskie31
3lubelskie23
4lubuskie27
5łódzkie21
6małopolskie37
7mazowieckie27
8opolskie22
9podkarpackie44
10podlaskie15
11pomorskie8
12śląskie32
13świętokrzyskie21
14warmińsko-mazurskie36
15wielkopolskie34
16zachodnio-pomorskie13

    Czas oczekiwania na granicach
22-10-2016 godz. 15
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 5 0 0 1 0
Terespol 0 0 1 0 1 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 1 6 0 0 2 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 5 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 10 12 0 0 2 0
Hrebenne 5 4 0 0 4 0
Zosin 0 0 2 0 5 1
Korczowa 2 5 0 0 2 0
Medyka 0 4 1 0 4 0
Kroscienko 0 0 0 0 1 0
Grzechotki 0 0 0 0 1 0

   Kursy walut od dnia 2016-10-21
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,91003,9890
dolar australijski1AUD2,99283,0532
dolar kanadyjski1CAD2,96313,0229
euro1EUR4,28194,3685
forint (Węgry)100HUF1,39201,4202
frank szwajcarski1CHF3,94744,0272
funt szterling1GBP4,78324,8798
jen (Japonia)100JPY3,76693,8431
korona czeska1CZK0,15850,1617
korona duńska1DKK0,57560,5872
korona norweska1NOK0,47800,4876
korona szwedzka1SEK0,44140,4504
SDR (MFW)1XDR5,37265,4812


   Święta w Europie do 20-01-2017
Data Kraj Uwagi
23-10-16Węgrywszędzie
26-10-16Austriawszędzie
28-10-16Czechywszędzie
28-10-16Grecjawszędzie
29-10-16Turcjawszędzie
31-10-16Słoweniawszędzie
31-10-16Niemcylokalnie
01-11-16Hiszpaniawszędzie
01-11-16Słoweniawszędzie
01-11-16Słowacjawszędzie
01-11-16Belgiawszędzie
01-11-16Węgrywszędzie
01-11-16Austriawszędzie
01-11-16Andorawszędzie
01-11-16BiHlokalnie
01-11-16Litwawszędzie
01-11-16Chorwacjawszędzie
01-11-16Francjawszędzie
01-11-16Szwajcariawszędzie
01-11-16Włochywszędzie
01-11-16Luksemburgwszędzie
01-11-16Niemcylokalnie
01-11-16POLSKAwszędzie
02-11-16Luksemburgwszędzie
04-11-16Rosjawszędzie
05-11-16Finlandiawszędzie
05-11-16Szwecjawszędzie
07-11-16Białoruśwszędzie
11-11-16Belgiawszędzie
11-11-16Francjawszędzie
11-11-16POLSKAwszędzie
13-11-16Niemcywszędzie
16-11-16Niemcylokalnie
17-11-16Słowacjawszędzie
17-11-16Czechywszędzie
18-11-16Łotwawszędzie
21-11-16BiHlokalnie
25-11-16BiHlokalnie
30-11-16Rumuniawszędzie
01-12-16Rumuniawszędzie
06-12-16Hiszpaniawszędzie
06-12-16Finlandiawszędzie
08-12-16Andorawszędzie
08-12-16Szwajcariawszędzie
08-12-16Włochywszędzie
08-12-16Hiszpaniawszędzie
08-12-16Austriawszędzie
08-12-16Portugaliawszędzie
24-12-16Daniawszędzie
24-12-16Słowacjawszędzie
24-12-16Estoniawszędzie
24-12-16Litwawszędzie
24-12-16Bułgariawszędzie
24-12-16Czechywszędzie
25-12-16Finlandiawszędzie
25-12-16Estoniawszędzie
25-12-16Litwawszędzie
25-12-16Daniawszędzie
25-12-16Włochywszędzie
25-12-16Chorwacjawszędzie
25-12-16Bułgariawszędzie
25-12-16Rumuniawszędzie
25-12-16Szwajcariawszędzie
25-12-16Szwecjawszędzie
25-12-16Portugaliawszędzie
25-12-16Luksemburgwszędzie
25-12-16POLSKAwszędzie
25-12-16Niemcywszędzie
25-12-16Holandiawszędzie
25-12-16BiHlokalnie
25-12-16Francjawszędzie
25-12-16Hiszpaniawszędzie
25-12-16Grecjawszędzie
25-12-16Austriawszędzie
25-12-16Czechywszędzie
25-12-16Irlandiawszędzie
25-12-16Węgrywszędzie
25-12-16Białoruśwszędzie
25-12-16Andorawszędzie
25-12-16Łotwawszędzie
25-12-16Słoweniawszędzie
25-12-16Słowacjawszędzie
25-12-16Belgiawszędzie
25-12-16Norwegiawszędzie
26-12-16Czechywszędzie
26-12-16Rumuniawszędzie
26-12-16Luksemburgwszędzie
26-12-16Węgrywszędzie
26-12-16Litwawszędzie
26-12-16Bułgariawszędzie
26-12-16Norwegiawszędzie
26-12-16Szwecjawszędzie
26-12-16Andorawszędzie
26-12-16Daniawszędzie
26-12-16Belgiawszędzie
26-12-16Austriawszędzie
26-12-16POLSKAwszędzie
26-12-16Słowacjawszędzie
26-12-16Szwajcarialokalnie
26-12-16Irlandiawszędzie
26-12-16Estoniawszędzie
26-12-16Łotwawszędzie
26-12-16Finlandiawszędzie
26-12-16Hiszpaniawszędzie
26-12-16Włochywszędzie
26-12-16Chorwacjawszędzie
26-12-16Słoweniawszędzie
26-12-16W.Brytaniawszędzie
26-12-16Holandiawszędzie
26-12-16Niemcywszędzie
26-12-16Grecjawszędzie
26-12-16Francjawszędzie
27-12-16W.Brytaniawszędzie
31-12-16Szwajcarialokalnie
90 days


   Ceny ON w Europie 10.10.2016
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Łotwa 4.10 24.39
Luksemburg 4.18 23.92
POLSKA 4.21 23.75
Bułgaria 4.27 23.42
Litwa 4.28 23.36
Czechy 4.42 22.62
Austria 4.47 22.37
Hiszpania 4.50 22.22
Słowacja 4.55 21.98
Estonia 4.57 21.88
Węgry 4.64 21.55
Niemcy 4.72 21.19
Słowenia 4.73 21.14
Francja 4.79 20.88
Rumunia 4.80 20.83
Grecja 4.95 20.20
Finlandia 5.06 19.76
Irlandia 5.11 19.57
Portugalia 5.21 19.19
Belgia 5.24 19.08
Holandia 5.25 19.05
Dania 5.28 18.94
Szwecja 5.52 18.12
Szwajcaria 5.62 17.79
W.Brytania 5.64 17.73
Włochy 5.68 17.61
Norwegia 6.45 15.50

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!Zapraszamy na nasz Funpage

   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
©2002 - 2016 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Opłaty drogowe dla ciężarówek mogą wzrosnąć. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.