Radom: ?dostawczaki? na wadze ITD. Wszystkie przeciążone

Na 11 samochodów dostawczych skontrolowanych w ciągu czterech godzin przez inspektorów ITD z Radomia… 11 było przeładowanych.

Blisko 6 ton, czyli ok. 2,5 t za dużo ważył pojazd skontrolowany wczoraj przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Radomia. ?Dostawczakiem" przewożono betonowe bloczki. Nie był to jedyny, przeładowany pojazd ujawniony podczas jednej tylko kontroli. Podczas czterogodzinnych działań, ITD skontrolowała w sumie 11 samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. We wszystkich przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

Przeciążone były też ?dostawczaki" przewożące m.in. drewno, metalowe panele ogrodzeniowe i elementy estradowe. Kierujący przeładowanymi pojazdami zostali ukarani mandatami. Otrzymali też zakaz dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru towarów.

Z kolei w jednym z zatrzymanych do kontroli pojazdów podróżowało osiem osób. Zgodnie z przepisami mógł on przewozić maksymalnie siedem osób. W tym przypadku kierowca będzie musiał zapłacić dwa mandaty.


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego