espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
podjemĘ wspÓŁpracĘ z przewoŹnikiem!!!
2022-01-25 11:42:50

Colian
plandeka na międzynarodówkę
2017-08-16 15:47:39

Schnaider-group
kierowca c+e + adr
2019-04-03 15:31:23

Trenkwadler
solartime-kolektory sŁoneczne dotacje 45% kompleksowa usŁuga !
2011-08-30 23:28:01

SAMPORT
silvan logistics-praca na chłodnie
2016-10-06 09:37:38

Silvan Logistics
wolne busy rosja/białorus
2012-09-10 10:55:25

Trans-Car
przewoźnik krajowy-firanki 24 t
2015-11-03 11:49:25

Pax Logistics
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 33/2022
DOTYCZY TERMINÓW ZAŁATWIANIA SPRAW
INFORMACJA 33/2022
DOTYCZY TERMINÓW ZAŁATWIANIA SPRAW
INFORMACJA 34/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO V GRUPA 7 (bez A, GR, I, RUS, H)
INFORMACJA 33/2022
DOTYCZY TERMINÓW ZAŁATWIANIA SPRAW
INFORMACJA 32/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO VI GRUPA 7 (bez A, GR, I, RUS, H)
INFORMACJA 31/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO VI GRUPA 6 (bez A,GR, I i RUS)
INFORMACJA 31/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO VI GRUPA 6 (bez A,GR, I i RUS)
INFORMACJA 30/2022
Dodatkowe limity Czerwiec
INFORMACJA 29/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Szwecja kraje trzecie EURO 0
INFORMACJA 28/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Norwegia kraje trzecie
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Referendarz ds. rozwoju i strategii poboru opłat, Wydział Rozwoju i Strategii, Biuro Krajowego Systemu Poboru Opłat

Referendarz ds. rozwoju i strategii poboru opłat, Wydział Rozwoju i Strategii, Biuro Krajowego Systemu Poboru Opłat

Data zamieszczenia: 17-10-2018 Numer sprawy: BKSPO.110.36.2018.1422 Termin składania ofert upływa w dniu 29-10-2018 Termin składania ofert upłynął w dniu 29-10-2018
Typ pliku Rozmiar
Referendarz ds. rozwoju i strategii poboru opłat, Wydział Rozwoju i Strategii, Biuro Krajowego Systemu Poboru Opłat PDF 254.6 KB

Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (5030)
Nr. Komunikat Oglądano
1Nieprawidłowe transporty szamb na wagach ITD
Dwie ciężarówki przewożące szamba betonowe ważyły znacznie więcej niż wynosi dopuszczalna norma. Nieprawidłowy tonaż przyczynił się również do przekroczenia dozwolonych nacisków osi pojazdów na drogę. Jeden z zespołów pojazdów miał niesprawne hamulce i uszkodzoną oponę przy kole przyczepy. Pojazdy, które przyczyniały się do szybszej degradacji nawierzchni jezdni i zagrażały bezpieczeństwu ruchu, wycofali z dalszej jazdy funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
2
2Kontrole autobusów szkolnych na Opolszczyźnie
24 autobusy przewożące dzieci i młodzież do szkół, w trakcie dwudniowych działań, skontrolowali funkcjonariusze opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W 2 przypadkach stwierdzili, że przedsiębiorcy nie mieli wymaganych zezwoleń uprawniających do wykonywania przewozów na liniach regularnych specjalnych. Oprócz tego jeden ze skontrolowanych autobusów miał założone opony o różnej rzeźbie na tej samej osi. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.
2
3Załadunek ponad dopuszczalną wartość
Kilka za ciężkich dostawczaków zatrzymali inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden ze skontrolowanych pojazdów ważył o 2,5 t za dużo.
2
4Jechał za szybko i za długo
Nadmierna prędkość była powodem zatrzymania do kontroli ciężarówki. Kierowca miał na liczniku ponad 80 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze z zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzili również czas pracy kierowcy. Kilka dni przed kontrolą mężczyzna jechał bez wymaganej przerwy i skrócił odpoczynek dzienny.
4
5Pojazd ważył za dużo
O 1,6 t za dużo ważył dostawczak zatrzymany przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyny problem, bo z pojazdu na drogę wyciekał płyn eksploatacyjny. Do czasu usunięcia nieprawidłowości, jazda nie mogła być kontynuowana.
2
6Krajowy transport z nieprawidłowościami
Jedna z opon ciężarówki była tak mocno zużyta, że wystawały z niej druty. Na tej samej osi pojazdu była także założona opona o innej rzeźbie bieżnika. Oprócz tego kierowca nie miał ważnych badań lekarskich, psychologicznych i szkolenia okresowego. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
2
7Jechali bez karty, stracili prawo jazdy
Dwóch zawodowych kierowców jechało bez zalogowanej do tachografu karty, aby ukryć naruszenia norm czasu pracy. Nieprawidłowości te wykazali inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy.
2
8Inspektorzy ITD wezwani na miejsce wypadku
Inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zabezpieczyli dane z kart kierowców i tachografów pojazdów ciężarowych uczestniczących w wypadku na autostradzie A4. Zebrane informacje pomogą ustalić okoliczności tragicznego zdarzenia.
2
9Emulator ukryty w skrzynce z bezpiecznikami
Urządzenie służące do fałszowania wskazań komputera pokładowego w zakresie sprawności układu oczyszczania spalin (SCR) znaleźli w polskiej ciężarówce funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny pojazd został wycofany tymczasowo z ruchu. W trakcie kontroli stwierdzono również naruszenia dopuszczalnych norm czasu pracy kierowcy.
5
10Jazda bez kart w tachografie i skrócony odpoczynek
Zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące zakończyła się dla kierowców portugalskiej ciężarówki jazda bez kart zalogowanych w tachografie. Ukrywanie rzeczywistego czasu pracy przez kierowców oraz skrócenie odpoczynku dziennego o blisko półtorej godziny, stwierdzili funkcjonariusze małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
4
11Krajowy transport na „podwójnym gazie”
Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu i prowadził ciężarówkę. Kierowca, który był jednocześnie przedsiębiorcą, wykonywał przewóz drogowy z naruszeniem szeregu przepisów. Inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali pijanego kierowcę do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Oprócz tego będą prowadzili postępowanie administracyjne wobec przewoźnika.
5
12Tachograf bez legalizacji
Kontrola autobusu szkolnego, przeprowadzona przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zakończyła się wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy. W pojeździe od ponad 2 lat nie zostało wykonane wymagane badanie tachografu.
4
13Z usterkami i nieprawidłowym naciskiem osi
W dwóch ciężarówkach inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili za duży nacisk pojedynczych osi napędowych. Oprócz tego jedna z nich ciągnęła naczepę, której stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego. Nieprawidłowe transporty wstrzymano, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne.
5
14Transporty drewna wstrzymane przez ITD
Jedną z ciężarówek przewożono źle zabezpieczony ładunek drewna, a druga była przeładowana. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy zachodniopomorskiej i podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego.
4
158 kierowców na „podwójnym gazie”
Blisko 800 skontrolowanych kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów. Efekty kontroli – 4 kierowców w stanie nietrzeźwości, 4 kolejnych w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego od rana prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.
7
16Komunikat 33/2022 Biura ds. Transportu Międzynarodowego dotyczący terminów załatwiania spraw
Z uwagi na zwiększenie liczby realizowanych spraw z zakresu zezwoleń na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego oraz licencji wspólnotowych, w tym rozpatrywanie nowych spraw dotyczących uprawnień dla przedsiębiorców wykonujących transport pojazdami o dmc powyżej 2,5 t i poniżej 3,5 t Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina, że sprawy są rozpatrywane według kolejności ich wpływu.
4
17Warsztat samochodowy z naczepą
Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika samochodowego zakończyła się kontrola kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Standardowy ciągnik siodłowy został zarejestrowany jako „pojazd specjalny”, służący jako pogotowie techniczne.
4
18Z promilami za kierownicą
Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, którego zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany Policji.
4
19Loteria karciana
Dwa obywatelstwa, dwie karty kierowcy, a w rzeczywistości tylko jeden kierujący - taki sposób na "dodatkowy" etat znalazł kierowca zatrzymany przez podlaskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. W ten sposób jeździł za dwóch, omijając obowiązkowe odpoczynki i przerwy. Stracił „prawko” na kwartał. Inny zatrzymany szofer nie dopilnował terminu ważności swojej karty i też otrzymał trzymiesięczną „pauzę”.
5
20Fatalny stan techniczny cysterny
Cysterna skontrolowana przez zachodniopomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego nie mogła przewozić dalej paliwa. Miała niesprawny układ hamulcowy, a poszycie zbiornika było mocno „nadszarpnięte czasem”.
3
21Przeładowana ciężarówka z drewnem
Ciężarówkę załadowaną drewnem ponad dopuszczalne normy zatrzymali w Tychach śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Ważyła blisko 60 ton.
6
22Niewłaściwy tonaż betoniarki
O ponad 11 ton za dużo ważyła „gruszka” przewożąca beton. Przekroczony tonaż spowodował także przekroczenie dozwolonych nacisków podwójnej osi napędowej na drogę. Za ciężką betoniarkę wycofali tymczasowo z ruchu funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
1
23Kierowca autobusu szkolnego po spożyciu
Blisko 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu linii podmiejskiej, którym przewożono również uczniów do szkół w pobliżu Namysłowa. Chwilę przed rozpoczęciem kontroli przez inspektorów opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zakończył kurs i szykował się do kolejnego. Mężczyzna w stanie po spożyciu alkoholu został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
1
24Nowe obowiązki dla przedsiębiorców wykonujących międzynarodowy transport drogowy rzeczy pojazdami o dmc od 2,5 do 3,5 t
Od 21 maja 2022 r. przedsiębiorcy wykonujący międzynarodowy transport drogowy rzeczy pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 2,5 tony i nieprzekraczającymi 3,5 tony na obszarze Unii Europejskiej są obowiązani posiadać zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego oraz licencję wspólnotową.
5
25Kontrole autobusów komunikacji zbiorowej na Mazowszu
110 autobusów miejskich i podmiejskich skontrolowali w trakcie jednodniowej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Działania prowadzono w największych miastach regionu. Zakończyły się zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych pojazdów i wszczęciem trzech postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.
2


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie34
2kujawsko-pomorskie18
3lubelskie22
4lubuskie23
5mazowieckie44
6małopolskie32
7opolskie59
8podkarpackie36
9podlaskie9
10pomorskie21
11śląskie73
12świętokrzyskie24
13warmińsko-mazurskie34
14wielkopolskie25
15zachodniopomorskie20
16łódzkie25

    Czas oczekiwania na granicach
20-5-2022 godz.
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z

   Kursy walut od dnia 2022-05-19
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,37344,4618
dolar australijski1AUD3,06083,1226
dolar kanadyjski1CAD3,40573,4745
euro1EUR4,59994,6929
forint (Węgry)100HUF1,20121,2254
frank szwajcarski1CHF4,39074,4795
funt szterling1GBP5,42065,5302
jen (Japonia)100JPY3,40143,4702
korona czeska1CZK0,18660,1904
korona duńska1DKK0,61820,6306
korona norweska1NOK0,44740,4564
korona szwedzka1SEK0,43800,4468
SDR (MFW)1XDR5,84345,9614


   Święta w Europie do 18-08-2022
Data Kraj Uwagi
24-5-22Bułgariawszędzie
26-5-22Szwecjawszędzie
26-5-22Szwajcariawszędzie
26-5-22Norwegiawszędzie
26-5-22Niemcywszędzie
26-5-22Holandiawszędzie
26-5-22Francjawszędzie
26-5-22Austriawszędzie
26-5-22Finlandiawszędzie
26-5-22Daniawszędzie
26-5-22Belgiawszędzie
26-5-22Luksemburgwszędzie
30-5-22Hiszpanialokalnie
30-5-22Chorwacjawszędzie
01-6-22Rumuniawszędzie
02-6-22Włochywszędzie
02-6-22W.Brytaniawszędzie
03-6-22W.Brytaniawszędzie
05-6-22Szwecjawszędzie
05-6-22Słoweniawszędzie
05-6-22Słowacjawszędzie
05-6-22POLSKAwszędzie
05-6-22Norwegiawszędzie
05-6-22Niemcylokalnie
05-6-22Litwawszędzie
05-6-22Holandiawszędzie
05-6-22Francjawszędzie
05-6-22Finlandiawszędzie
05-6-22Estoniawszędzie
05-6-22Daniawszędzie
06-6-22Węgrywszędzie
06-6-22Szwecjawszędzie
06-6-22Szwajcarialokalnie
06-6-22Norwegiawszędzie
06-6-22Niemcywszędzie
06-6-22Irlandiawszędzie
06-6-22Holandiawszędzie
06-6-22Francjawszędzie
06-6-22Luksemburgwszędzie
06-6-22Daniawszędzie
06-6-22Belgiawszędzie
06-6-22Andorawszędzie
06-6-22Austriawszędzie
10-6-22Portugaliawszędzie
12-6-22Ukrainawszędzie
12-6-22Rosjawszędzie
12-6-22Rumuniawszędzie
12-6-22Grecjawszędzie
13-6-22Ukrainawszędzie
13-6-22Rosjawszędzie
13-6-22Rumuniawszędzie
13-6-22Grecjawszędzie
16-6-22Szwajcarialokalnie
16-6-22Portugaliawszędzie
16-6-22POLSKAwszędzie
16-6-22Niemcylokalnie
16-6-22Chorwacjawszędzie
16-6-22Austriawszędzie
22-6-22Chorwacjawszędzie
23-6-22Szwajcarialokalnie
23-6-22Łotwawszędzie
23-6-22Luksemburgwszędzie
23-6-22Estoniawszędzie
24-6-22Łotwawszędzie
24-6-22Litwawszędzie
24-6-22Finlandiawszędzie
24-6-22Estoniawszędzie
25-6-22Szwecjawszędzie
25-6-22Słoweniawszędzie
25-6-22Finlandiawszędzie
28-6-22Ukrainawszędzie
28-6-22BiHlokalnie
29-6-22Szwajcarialokalnie
03-7-22Białoruśwszędzie
05-7-22Czechywszędzie
06-7-22Litwawszędzie
06-7-22Czechywszędzie
08-7-22Turcjawszędzie
09-7-22Turcjawszędzie
10-7-22Turcjawszędzie
11-7-22Turcjawszędzie
12-7-22Turcjawszędzie
12-7-22W.Brytanialokalnie
14-7-22Francjawszędzie
15-7-22Turcjawszędzie
21-7-22Belgiawszędzie
01-8-22W.Brytanialokalnie
01-8-22Szwajcariawszędzie
01-8-22Irlandiawszędzie
05-8-22Chorwacjawszędzie
15-8-22Włochywszędzie
15-8-22Szwajcarialokalnie
15-8-22Słoweniawszędzie
15-8-22Rumuniawszędzie
15-8-22Portugaliawszędzie
15-8-22POLSKAwszędzie
15-8-22Niemcylokalnie
15-8-22Litwawszędzie
15-8-22Hiszpaniawszędzie
15-8-22Grecjawszędzie
15-8-22Francjawszędzie
15-8-22Luksemburgwszędzie
15-8-22Chorwacjawszędzie
15-8-22Belgiawszędzie
15-8-22Andorawszędzie
15-8-22Austriawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 13.03.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.67 17.64
Węgry 6.15 16.26
Słowenia 6.57 15.22
Rumunia 7.25 13.79
Słowacja 7.37 13.57
POLSKA 7.46 13.40
Czechy 7.47 13.39
Hiszpania 7.96 12.56
Grecja 8.17 12.24
Irlandia 8.29 12.06
Luksemburg 8.39 11.92
Austria 8.42 11.88
Estonia 8.64 11.57
Portugalia 8.75 11.43
Łotwa 8.77 11.40
Litwa 8.96 11.16
Włochy 9.33 10.72
Francja 9.52 10.50
W.Brytania 9.54 10.48
Szwajcaria 9.66 10.35
Niemcy 9.85 10.15
Belgia 9.87 10.13
Finlandia 9.88 10.12
Holandia 10.38 9.63
Szwecja 10.60 9.43
Dania 11.42 8.76
Norwegia 12.01 8.33

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.