espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
usługi transportowe busem dostawczym poznań / kraj / zagranica
2013-07-11 12:40:35

MSz-Trans
auto pomoc cała europa przewóz aut 3 sztuki mercedes atego laweta
2010-07-25 23:01:36

auto dankar
zlecenia dla przewŹnikÓw
2017-08-16 07:47:12

Schnaider-group
szukamy przewoźników do stałej współpracy
2010-09-17 15:27:28

Enterprise
praca spedytor, warszawa
2015-06-08 10:18:33

HRpl
wezme ladunek ,przesylki do 600kg wyjazd 05.10 do leeds
2011-10-01 10:10:15

B&V
poszukuję wolnych aut, przewóz ładunku z nidzicy i malborka w kier Łodzi
2011-09-07 10:58:38

MYKOGEN
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 39/2022
dot. przypomnienia o obowiązku zgłoszenia pojazdów do zezwolenia na wykonywanie transportu drogowego wydanego przez organ inny niż GITD
INFORMACJA 38/2022
Dodatkowe limity Lipiec
INFORMACJA 37/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń Azerbejdżan kr-3
INFORMACJA 36/2022
dot. zaświadczeń na potrzeby własne dla pojazdów o DMC 2,5 - 3,5 t
INFORMACJA 33/2022
DOTYCZY TERMINÓW ZAŁATWIANIA SPRAW
INFORMACJA 33/2022
DOTYCZY TERMINÓW ZAŁATWIANIA SPRAW
INFORMACJA 34/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO V GRUPA 7 (bez A, GR, I, RUS, H)
INFORMACJA 33/2022
DOTYCZY TERMINÓW ZAŁATWIANIA SPRAW
INFORMACJA 32/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO VI GRUPA 7 (bez A, GR, I, RUS, H)
INFORMACJA 31/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO VI GRUPA 6 (bez A,GR, I i RUS)
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Najechał na auto osobowe. Prowadził na cudzej karcie kierowcy

Najechał na auto osobowe. Prowadził na cudzej karcie kierowcy

Kolizja z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego ujawniła poważne naruszenie czasu pracy kierowcy zawodowego. Wezwani na miejsce śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ustalili, że w chwili zderzenia prowadzący ciężarówkę jechał na karcie swojego szefa. Kierowca osobówki z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 16 marca na gliwickim odcinku autostrady A4. Kierowca ciężarówki najechał na tył auta osobowego. Na szczęście zderzenie nie miało poważnych następstw zdrowotnych – kierowca osobówki z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Wezwani na miejsce zdarzenia śląscy inspektorzy ITD odczytali dane z urządzenia rejestrującego. Po wyciągnięciu karty kierowcy zauważyli, że wizerunek jej właściciela nie zgadza się z wizerunkiem kierującego pojazdu ciężarowego. Kierowca przyznał, że wykorzystywał kartę swojego szefa. Na podstawie danych pobranych z tachografu, inspektorzy ustalili, że kierowca jechał na cudzej karcie od ponad godziny. Prowadzący został ukarany mandatem karnym, a przedsiębiorca musi się liczyć z karą administracyjną.

Ponieważ do kolizji doszło na zjeździe z autostrady A4 na autostradę A1 i DK44, ruch w tym miejscu był wstrzymany przez kilkadziesiąt minut.


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (5122)
Nr. Komunikat Oglądano
1Inspektorzy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej
Kierowca ciężarówki zjechał z ekspresowej „piątki”, przejechał przez pas zieleni, niszcząc ogrodzenie. Pojazd zatrzymał się na drodze serwisowej. Kierujący był trzeźwy i nic mu się nie stało. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Zabezpieczyli pobocze ruchliwej trasy do czasu przyjazdu służby drogowej i patrolu Policji.
4
2Wsiadł za kierownicę, choć nie powinien
Ponad 0,4 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca czeskiej ciężarówki. Dalszą jazdę udaremnili mu inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierującego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
2
3Tragiczny wypadek z udziałem ciężarówki
Do tragicznego wypadku z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego doszło na ekspresowej „trójce” pomiędzy Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol z zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy zabezpieczyli dane z pamięci tachografu i karty kierowcy zestawu ciężarowego. Materiał posłuży śledczym do ustalenia okoliczności wypadku. W zderzeniu zginęło 10-miesięczne niemowlę.
4
4Za ciężki transport bez zezwolenia
Blisko 53 tony zamiast dopuszczalnych 40 ważyła ciężarówka przewożąca pięć dużych, betonowych rur. Zestaw był też za długi, a ładunek niewłaściwie zabezpieczony. Kierowca miał zezwolenie niewłaściwej kategorii na przejazd pojazdu nienormatywnego i nie okazał wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. Przewóz wstrzymali inspektorzy z wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
4
5Nietrzeźwi wsiedli za kierownice ciężarówek
Stan trzeźwości ponad 1100 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów skontrolowali w trakcie poniedziałkowych działań funkcjonariusze lubuskiej, zachodniopomorskiej i mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy udaremnili dalszą jazdę 8 kierowcom. 4 kierujących było nietrzeźwych i 4 w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
5
6Ciężarówki bez świadectw ADR
Choć pojazdy ciężarowe nie miały wymaganych świadectw ADR od Transportowego Dozoru Technicznego, to pomimo tego przewoziły kontenery-cysterny z ładunkiem niebezpiecznym. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
4
7Zamiast jazdy mógł rejestrować odpoczynek
Kierowca mołdawskiej ciężarówki mógł rejestrować rzekomy odpoczynek, gdy pojazd był w ruchu. Wystarczyło, że przyłożył mały magnes w okolice fabrycznej ramki radioodbiornika. Niedozwoloną ingerencję w instalację tachografu wykryli inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
4
8Za ciężkie pojazdy wycofane z ruchu
Za ciężki i za długi zespół pojazdów ciężarowych oraz dwa znacznie przeładowane samochody dostawcze wycofali z dalszej jazdy inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi i musieli przeładować nadmiar towarów na inne pojazdy. Wobec jednego z przewoźników wszczęto również postępowanie administracyjne.
3
9Kontrola z szeregiem poważnych nieprawidłowości
Interwencją Policji oraz skierowaniem zagranicznego zespołu pojazdów na wyznaczony parking strzeżony zakończyła się kontrola inspektorów z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Osobówka przewożąca na przyczepie-lawecie inny pojazd miała dwie różne tablice rejestracyjne, które pochodziły od zupełnie innych aut. Samochód nie miał także obowiązkowego ubezpieczenia OC i ważnego badania technicznego, a jego kierowca nie wnosił opłaty elektronicznej za przejazd płatnym odcinkiem drogi krajowej.
3
10Inspektorzy pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku
Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego pomagali policjantom w ustaleniu okoliczności śmiertelnego wypadku z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego. Inspektorzy zgrali dane z pamięci tachografu i karty kierowcy samochodu ciężarowego. Zabezpieczone informacje o czasie pracy kierowcy oraz prędkości ciężarówki posłużą śledczym do zrekonstruowania przebiegu wypadku.
7
11Transport odpadów bez uprawnień
Kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów wykonywał transport odpadów na rzecz przedsiębiorcy, który nie miał uprawnień przewozowych oraz nie był wpisany do Bazy Danych o Odpadach. Kierowca nie rejestrował też swoich aktywności - nie miał karty do tachografu. Oprócz tego ciężarówka była niesprawna technicznie i brakowało na niej tabliczki informującej o przewozie odpadów. Szereg poważnych nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze ze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
3
12Nie zabezpieczył ładunku
Kierowca ciężarówki nie zabezpieczył wystarczająco przewożonego ładunku. W trakcie jazdy worki z granulatem przesunęły się na prawy bok naczepy. Przechyloną naczepę zauważył patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz tego okazało się, że kontrolowanym pojazdem wykonywano przewozy bez zalogowanej karty w tachografie.
4
13Jechał bez prawa jazdy i karty kierowcy
Miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie maksymalnego limitu punktów karnych, więc nie mógł prowadzić ciężarówki i wyrobić nowej karty do tachografu. Mimo tego mężczyzna wsiadł za kierownicę 40-tonowego zestawu, wykonywał krajowy przewóz pszenicy i nie rejestrował swoich aktywności. Kierowcę bez uprawnień zatrzymali do rutynowej kontroli funkcjonariusze z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
5
14Wakacyjne zakazy jazdy
Wraz z ostatnim dniem roku szkolnego, w życie wchodzą wakacyjne zakazy ruchu dla części pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Pierwsze ograniczenia będą obowiązywały już w piątek 24 czerwca w godz. 18.00 - 22.00.
3
15Inspektorzy udzielili pomocy kierowcy ciężarówki
Kierowca ciężarówki, skarżący się na bolesny uraz stopy, zatrzymał się w punkcie kontrolnym i poprosił o pomoc funkcjonariuszy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy zaopiekowali się mężczyzną, który nie był w stanie dalej prowadzić ciężarówki i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.
5
16Ciężarówki z niesprawnymi hamulcami
Kontrole z użyciem Mobilnej Jednostki Diagnostycznej zakończyły się tymczasowym wycofaniem z ruchu dwóch ciężarówek. Inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili w obu pojazdach zbyt niski współczynnik hamowania kół. Oprócz tego jeden z przewoźników nie dopełnił obowiązku przeprowadzenia badania okresowego tachografu w wymaganym terminie.
4
17Międzynarodowy przewóz odpadów pod kontrolą
Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z niemiecką Policją sprawdzali pojazdy przewożące odpady. Kontrole były prowadzone na lubuskim odcinku autostrady A2.
4
18Za ciężka solówka z paszą
O blisko 2,5 tony za dużo ważył samochód ciężarowy, którym przewożono worki z paszą dla zwierząt. Niewłaściwy był też nacisk pojedynczej osi napędowej pojazdu na drogę. Przewóz skontrolowali i tymczasowo wstrzymali funkcjonariusze wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
4
19Kontrole emisji spalin na małopolskich drogach
42 pojazdy pod kątem emisji spalin skontrolowali w ramach akcji DYMOMIERZ inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Specjalistyczne urządzenia do pomiaru emisji spalin nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Stwierdzone w trakcie kontroli uchybienia dotyczyły za to stanu technicznego.
4
20Użył karty innego kierowcy, bo chciał zdążyć na prom
Kierowca polskiej ciężarówki spieszył się na przeprawę promową. Żeby zdążyć i uniknąć zapisu naruszeń norm czasu pracy na swojej karcie, zalogował w tachografie kartę należącą do innego kierowcy. Zabronioną jazdę na cudze konto przerwali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
3
21Wielkopolscy inspektorzy wezwani na miejsce wypadku
Na drodze krajowej nr 39 samochód osobowy zderzył się czołowo z zespołem pojazdów, którym przewożono drewno. Na miejsce wypadku zostali wezwani inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
5
22Szereg naruszeń czasu pracy
Kierowca ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez inspektorów zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego nie stosował się do norm czasu pracy. Wielokrotnie jechał za długo i bez wymaganych przerw. Został ukarany 15 mandatami karnymi.
2
23Złamali „zakaz tonażowy”
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Wrocławia, na wniosek mieszkańców ulicy Kiełczowskiej i Okulickiego skontrolowali przejeżdżające tamtędy ciężarówki, sprawdzając czy kierowcy przestrzegają zakazu wjazdu dla pojazdów cięższych niż 12 ton. 8 kierowców zignorowało obowiązujący zakaz.
6
24Trzeźwy poranek na Mazowszu. Skontrolowano ponad 440 kierowców
Stan trzeźwości ponad 440 kierowców ciężarówek, busów, autobusów i taksówek skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca jednego z 40-tonowych zestawów „wydmuchał” blisko 1,2 promila alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do dalszych czynności policjantom z Mińska Mazowieckiego.
10
25O kilka ton za dużo
W pojeździe ciężarowym przewożonych owoców było o niemal 2 t za dużo. Na dostawczaka załadowano o blisko 4 t ładunku za dużo. Kontrole zachodniopomorskiej i lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyły się zakazami dalszej jazdy.
6


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie42
2kujawsko-pomorskie27
3lubelskie23
4lubuskie33
5mazowieckie51
6małopolskie46
7opolskie29
8podkarpackie27
9podlaskie13
10pomorskie19
11śląskie45
12świętokrzyskie19
13warmińsko-mazurskie38
14wielkopolskie30
15zachodniopomorskie15
16łódzkie15

    Czas oczekiwania na granicach
30-6-2022 godz. 3
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 39 0 0 0 3
Terespol 0 0 0 1 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 20 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 29 0 0 0 0
Hrebenne 0 50 0 0 0 0
Zosin 0 2 0 1 0 55
Korczowa 0 78 0 0 0 9
Medyka 0 47 0 0 0 7
Kroscienko 0 3 0 0 0 10
Grzechotki 0 2 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2022-06-29
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,39924,4880
dolar australijski1AUD3,05343,1150
dolar kanadyjski1CAD3,42463,4938
euro1EUR4,63504,7286
forint (Węgry)100HUF1,16271,1861
frank szwajcarski1CHF4,59484,6876
funt szterling1GBP5,37585,4844
jen (Japonia)100JPY3,23013,2953
korona czeska1CZK0,18740,1912
korona duńska1DKK0,62300,6356
korona norweska1NOK0,44880,4578
korona szwedzka1SEK0,43510,4439
SDR (MFW)1XDR5,86405,9824


   Święta w Europie do 28-09-2022
Data Kraj Uwagi
03-7-22Białoruśwszędzie
05-7-22Czechywszędzie
06-7-22Litwawszędzie
06-7-22Czechywszędzie
08-7-22Turcjawszędzie
09-7-22Turcjawszędzie
10-7-22Turcjawszędzie
11-7-22Turcjawszędzie
12-7-22Turcjawszędzie
12-7-22W.Brytanialokalnie
14-7-22Francjawszędzie
15-7-22Turcjawszędzie
21-7-22Belgiawszędzie
01-8-22W.Brytanialokalnie
01-8-22Szwajcariawszędzie
01-8-22Irlandiawszędzie
05-8-22Chorwacjawszędzie
15-8-22Włochywszędzie
15-8-22Szwajcarialokalnie
15-8-22Słoweniawszędzie
15-8-22Rumuniawszędzie
15-8-22Portugaliawszędzie
15-8-22POLSKAwszędzie
15-8-22Niemcylokalnie
15-8-22Litwawszędzie
15-8-22Hiszpaniawszędzie
15-8-22Grecjawszędzie
15-8-22Francjawszędzie
15-8-22Luksemburgwszędzie
15-8-22Chorwacjawszędzie
15-8-22Belgiawszędzie
15-8-22Andorawszędzie
15-8-22Austriawszędzie
20-8-22Węgrywszędzie
20-8-22Estoniawszędzie
24-8-22Ukrainawszędzie
29-8-22W.Brytanialokalnie
29-8-22Słowacjawszędzie
30-8-22Turcjawszędzie
01-9-22Słowacjawszędzie
06-9-22Bułgariawszędzie
08-9-22Szwajcarialokalnie
08-9-22Hiszpanialokalnie
08-9-22Andorawszędzie
11-9-22Hiszpanialokalnie
15-9-22Słowacjawszędzie
19-9-22Szwajcarialokalnie
22-9-22Szwajcarialokalnie
22-9-22Bułgariawszędzie
25-9-22Szwajcariawszędzie
28-9-22Czechywszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 13.03.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.67 17.64
Węgry 6.15 16.26
Słowenia 6.57 15.22
Rumunia 7.25 13.79
Słowacja 7.37 13.57
POLSKA 7.46 13.40
Czechy 7.47 13.39
Hiszpania 7.96 12.56
Grecja 8.17 12.24
Irlandia 8.29 12.06
Luksemburg 8.39 11.92
Austria 8.42 11.88
Estonia 8.64 11.57
Portugalia 8.75 11.43
Łotwa 8.77 11.40
Litwa 8.96 11.16
Włochy 9.33 10.72
Francja 9.52 10.50
W.Brytania 9.54 10.48
Szwajcaria 9.66 10.35
Niemcy 9.85 10.15
Belgia 9.87 10.13
Finlandia 9.88 10.12
Holandia 10.38 9.63
Szwecja 10.60 9.43
Dania 11.42 8.76
Norwegia 12.01 8.33

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.