espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   O transporcie
UE propozycje na pandemię
 2021-01-31 19:01:02
25 stycznia 2021 r. Komisja zaproponowała aktualizację skoordynowanego podejścia do swobody przemieszczania się. Na końcu artykułu link do strony z czasami oczekiwania na granicach w UE
Opłaty na sieci autostrad w zarządzie GDDKiA bez zmian
 2021-02-16 17:02:18
Korzystanie z większości blisko 4269 km dróg szybkiego ruchu w Polsce jest bezpłatne dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Dotyczy to wszystkich dróg ekspresowych i dużej części autostrad. Przypomnijmy, że sieć autostrad w Polsce ma długość ok. 1712 km, a opłaty za przejazd pojazdami poniżej 3,5 tony ponosimy na odcinkach autostrad o łącznej długości ok. 712 km. Przejazd pozostałym blisko 1000 km autostrad jest bezpłatny.

   Ogłoszenia
van cargo poznań - szukamy 13,6m do stałej współpracy !!
2014-10-21 14:08:30

VAN Cargo
posiadam mercedesa sprintera 2008r maxi
2010-11-30 17:08:46

PHU MATI
transport z ożarowa do wolbromia.
2010-05-27 09:48:41

F.H.U BUDMAX S.C
dyspozytor z j. angielskim
2013-11-21 09:28:52

Effecta
poszukujemy ciĄgniki - kraj 24 tony
2017-02-01 10:26:17

ATU Logistic
transport do 3,5t vw t4
2010-01-06 13:12:56

Mleczyk
spedytor międzynarodowy
2014-06-05 10:46:33

Profas
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 33/2021
Osobisty odbiór zezwoleń zagranicznych
INFORMACJA 32/2021
Dostępność Sali Obsługi Klienta oraz Biura Podawczego
INFORMACJA 31/2021
Dodatkowe limity na miesiąc lipiec
INFORMACJA 30/2021
Wyczerpanie puli zezwoleń Azerbejdżan kraje trzecie
INFORMACJA 29/2021
Dodatkowe limity na miesiąc czerwiec
INFORMACJA 28/2021
Wznowienie przyjmowania podań o wydanie zezwoleń Węgry kraje trzecie EURO 3+S         
INFORMACJA 27/2021
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Mongolia ogólne
INFORMACJA 26/2021
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Łotwa kraje trzecie
INFORMACJA 25/2021
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Litwa kraje trzecie
INFORMACJA 24/2021
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Gruzja ogólne
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Będą kary dla przewoźników stołecznej komunikacji miejskiej

Będą kary dla przewoźników stołecznej komunikacji miejskiej

Pół tysiąca stwierdzonych naruszeń i kary dla wszystkich przewoźników – zakończyła się kontrola krzyżowa wszczęta przez Inspekcję Transportu Drogowego po wypadkach z udziałem autobusów stołecznej komunikacji miejskiej.

Kontrola została wszczęta po wypadku autobusu miejskiego, który spadł z wiaduktu na moście Grota-Roweckiego. Była prowadzona równolegle w czterech przedsiębiorstwach realizujących przewozy osób na liniach regularnych warszawskiej komunikacji miejskiej. Kontrola krzyżowa umożliwiła sprawdzenie czy kierowcy nie pracują u kilku przewoźników równocześnie z naruszeniem norm czasu pracy.

W przypadku przewoźnika, którego pojazd uczestniczył w tragicznym wypadku, kontrola była zaplanowana wcześniej, a po wypadku została rozszerzona. Czynności kontrolne w tej firmie inspektorzy prowadzili od połowy maja i objęli nimi wszystkie oddziały przedsiębiorstwa w Polsce, w tym w Warszawie.

W trakcie prowadzonych czynności szczegółowej analizie poddano pobrany do kontroli materiał dowodowy w tym m.in.: karty drogowe, rozkłady jazdy, ewidencję czasu pracy, prawa jazdy, badania lekarskie, badania psychologiczne, dokumenty potwierdzające odbycie szkoleń przez kierowców, dowody rejestracyjne pojazdów.

Przeprowadzenie kontroli równocześnie w czterech przedsiębiorstwach zatrudniających setki kierowców wymagało znacznego zaangażowania inspektorów z Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Przeanalizowano setki dokumentów. Każda wątpliwość wymagała weryfikacji, złożenia wyjaśnień przez przedstawicieli przewoźników, a także udostępnienia przez firmy dodatkowej dokumentacji. Kontrola zakończyła się niestety potwierdzeniem, że dochodzi do sytuacji, kiedy kierowcy odpowiedzialni za bezpieczeństwo pasażerów, pracują równocześnie u kilku przewoźników, nie przestrzegając norm czasu pracy – podkreślił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Niestety, w każdym ze skontrolowanych przez Inspekcję Transportu Drogowego przedsiębiorstwie stwierdzono nieprawidłowości. Chciałbym zaapelować do wszystkich, którzy odpowiadają za organizację transportu zbiorowego o ogromną odpowiedzialność, o prowadzenie właściwego nadzoru nad firmami, które świadczą tego typu usługi. Wszyscy, którzy korzystają z komunikacji miejskiej chcą w sposób bezpieczny, spokojnie dojechać do celu i muszą to mieć zagwarantowane. Życie ludzkie jest najważniejsze, bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze – mówił Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Dziesiątki dni pracy z naruszeniami

Inspektorzy z Kujawsko-Pomorskiego i Mazowieckiego WITD porównali listy kierowców zatrudnionych u wszystkich czterech przewoźników. Szczegółowo przeanalizowano czas pracy wytypowanych ponad 270 kierowców, którzy świadczyli pracę równocześnie w kilku przedsiębiorstwach. Stwierdzono rażące przypadki naruszenia norm czasu pracy.

Przez ponad 2 miesiące, kierowca który woził warszawiaków pracując równocześnie dla dwóch przewoźników, miał tylko 2 dni wolne od pracy. W tym czasie 44 razy naruszył normy czasu pracy. Kolejny kierowca, który również pracował dla dwóch przewoźników, w trakcie 2 miesięcy pracy, 63 razy złamał przepisy przekraczając dozwolony czas prowadzenia pojazdów lub skracając wymagany okres odpoczynku.

Nie były to sytuacje jednostkowe. W przypadku części kierowców powtarzały się one w różnych okresach czasu. Inspektorzy ujawnili również przypadki niestosowania się do norm czasu pracy przez kierowców zatrudnionych tylko u jednego przewoźnika. Kierowcy pracowali kilkanaście dni z rzędu bez jednego dnia wolnego – mówi Alvin Gajadhur. Są to sytuacje niedopuszczalne. Kierowca bierze odpowiedzialność za życie i zdrowie pasażerów, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Nie stosując się do norm i prowadząc pojazdy przez kilkanaście godzin w ciągu doby lub kilkanaście dni bez odpoczynku, prowadzą pojazdy przemęczeni, a przez to mogą stwarzać zagrożenie – dodał Szef ITD.

W przypadku 69 kierowców czynności zakończą się nałożeniem grzywien w postępowaniu mandatowym lub skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu.

Kujawsko-pomorscy i mazowieccy inspektorzy ITD w trakcie prowadzonych w przedsiębiorstwach kontroli sprawdzili blisko 42,5 tys. dni pracy kierowców.

Bez ważnych badań technicznych, ale z pasażerami na pokładzie

W trakcie kontroli przewoźnika, którego autobus spadł z wiaduktu S8, kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali również dokumentację techniczną taboru autobusowego. Skontrolowano 388 autobusów. 10 z nich regularnie wyjeżdżało w trasy bez aktualnych badań technicznych. Przykładowo w Elblągu autobusem bez ważnych badań wykonywano regularne przewozy drogowe pasażerów przez 7 dni, a w Toruniu przez 21 dni. W oddziale warszawskim firmy również dochodziło do tego typu sytuacji. Autobus bez ważnych badań woził pasażerów w maju tego roku przez 6 dni. Rok wcześniej w trasę zadysponowano autobus, który jeździł bez ważnych badań 47 dni, a kolejny przez 22 dni.

Konsekwencje dla przewoźników

Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w trakcie kontroli firmy, której autobus uczestniczył w czerwcowym wypadku. Dotyczą one m.in. nieprzestrzegania norm czasu pracy oraz braku okresowych badań technicznych pojazdów realizujących przewozy drogowe. Załączniki do protokołu ze stwierdzonymi 445 naruszeniami obejmują 172 strony. Kwota kar za stwierdzone naruszenia w tym przypadku przekroczyła 327 tys. zł. Zostanie zgodnie z przepisami ograniczona do maksymalnej możliwej do nałożenia w postępowaniu administracyjnym, czyli 30 tys. zł.

Kary finansowe w wysokości 10250 zł, 12100 zł oraz 12300 zł grożą również pozostałym trzem przewoźnikom.

Ze względu na liczbę oraz charakter stwierdzonych nieprawidłowości wszczęliśmy również czynności wyjaśniające wobec Zarządu Transportu Miejskiego, którzy odpowiada za funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego w stolicy. Chcemy sprawdzić czy organizator mógł mieć wpływ na powstanie naruszeń. Czynności są na wstępnym etapie – poinformował Krzysztof Chojnacki, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Nie tylko kontrole w przedsiębiorstwach

Na terenie całej Polski inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą kontrole drogowe, w trakcie których sprawdzany jest stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Kontrole są prowadzone cyklicznie, w ramach działań własnych, jak i po sygnałach wpływających od mieszkańców. W tym roku inspektorzy przeprowadzili już5658 kontroli. W168 przypadkach, ze względu na stwierdzone nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów, zatrzymano dowody rejestracyjne. Tylko na terenie Mazowsza przeprowadzono 734 kontrole. W 19 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (4380)
Nr. Komunikat Oglądano
1 Kontrola autobusu z zakazem dalszej jazdy
nowinki ITD: Autobusem ze skorodowaną podporą silnika i bez tablic z symbolem dzieci przewożono grupę młodzieży ze...
2
2 Za dużo betonu, szamb i kruszywa
nowinki ITD: Siedem przeładowanych ciężarówek wycofali z ruchu w ostatnich dniach funkcjonariusze małopolskiej i...
1
3 Małe ciężarówki o dużym tonażu
nowinki ITD: 14 przeładowanych samochodów dostawczych wycofali z ruchu funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego ze...
1
4 Za ciężki transport szamb „na gazie”
nowinki ITD: Nie dość, że był nietrzeźwy to jeszcze prowadził zestaw przeładowany o blisko 12 ton. Kierowcę ciężarówki z...
0
5 Akcja „smog” na Podkarpaciu
nowinki ITD: 53 skontrolowane pojazdy i 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych z powodu przekroczenia norm zadymienia...
2
6 Eskortowali samochód z chorym 4-latkiem
nowinki ITD: Z początku wydawało się, że będzie to zwyczajna kontrola drogowa z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości....
0
7 #tankujękrew z ITD – ruszyła ogólnopolska akcja zbiórki krwi i osocza
nowinki ITD: Czy wiesz, że w Twoich żyłach płynie bezcenne paliwo? Krwi nie można niczym zastąpić, wyprodukować ani kupić....
0
8 Nocna akcja ważenia ciężarówek
nowinki ITD: Siedem przeładowanych ciężarówek wycofali z ruchu inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu...
0
9 Pijany kierowca i jabłka na jezdni
nowinki ITD: Blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki przewożącej jabłka. 43-latek stracił...
0
10 Z ładunkiem i niesprawnymi hamulcami
nowinki ITD: Zakazem dalszej jazdy zakończyła się rutynowa kontrola ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika. W...
0
11 Zbiornik trzymał się na pasie i rękawiczkach
nowinki ITD: Niesprawne hamulce, nieszczelny układ pneumatyczny, zużyte i uszkodzone ogumienie – to tylko część usterek...
4
12 Zlekceważył zakaz tonażowy
nowinki ITD: Kierowca blisko 40-tonowej ciężarówki zignorował znak zakazu wjazdu na wiadukt pojazdów o rzeczywistej masie...
6
13 Za ciężki transport drewna
nowinki ITD: 48,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton ważył zestaw przewożący drewno. Nienormatywną ciężarówkę wycofali z...
4
14 Kontrole paliwa i stanu technicznego
nowinki ITD: Blisko 90 pojazdów skontrolowali m.in. pod kątem rodzaju stosowanego paliwa funkcjonariusze mazowieckiej...
1
15 Za ciężkie pojazdy na wagach ITD
nowinki ITD: Wywrotka przewoziła za dużo piachu, a dwa samochody dostawcze zbyt wiele odpadów i artykułów przemysłowych....
4
16 Pojazdy z niebezpiecznymi usterkami
nowinki ITD: Niekompletne i niesprawne hamulce, nieszczelny układ pneumatyczny oraz skrajnie zużyte ogumienie – to...
4
17 Oddział GITD w Białej Podlaskiej z coraz większym potencjałem
nowinki ITD: 11 nowych stanowisk pracy i aż 35 chętnych na jedno miejsce – tak w liczbach wygląda trwający jeszcze proces...
2
18 Wzmożone kontrole busów w Wielkopolsce
nowinki ITD: 34 samochody dostawcze ze znacznym nadmiarem przewożonych ładunków wycofali z ruchu w ostatnich dniach...
1
19 Nieprawidłowy transport odpadów
nowinki ITD: O blisko 8,5 tony za dużo ważyła ciężarówka przewożąca ziemię zmieszaną z gruzem. Kierowca nie miał też...
3
20 Nieudana próba uniknięcia kontroli
nowinki ITD: Kierowca ciężarówki przewożącej kontenery na widok patrolu wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego...
1
21 Małe ciężarówki za dużej wagi
nowinki ITD: Osiem za ciężkich busów wycofali tymczasowo z ruchu funkcjonariusze wielkopolskiej Inspekcji Transportu...
3
22 Ciąg dalszy dyskusji o transporcie zwierząt na wideokonferencji z...
nowinki ITD: 14 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie w ramach Społecznej Rady Konsultacyjnej zorganizowane przy Głównym...
3
23 Pierwszy z 26 nowych fotoradarów uruchomiony
nowinki ITD: W zachodniopomorskim CANARD uruchomiło pierwszy fotoradar z projektu rozbudowy systemu automatycznego nadzoru...
1
24 Za szybka jazda autobusem
nowinki ITD: O 20 km/h za szybko jechał autostradą A2 kierowca ukraińskiego autobusu. Został zatrzymany do kontroli...
1
25 Ciężarówki z niebezpiecznymi usterkami
nowinki ITD: Kilka niesprawnych technicznie ciężarówek wycofali tymczasowo z ruchu inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji...
4
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie19
2kujawsko-pomorskie31
3lubelskie26
4lubuskie39
5łódzkie29
6małopolskie43
7mazowieckie50
8opolskie29
9podkarpackie32
10podlaskie20
11pomorskie15
12śląskie65
13świętokrzyskie20
14warmińsko-mazurskie29
15wielkopolskie23
16zachodnio-pomorskie19

    Czas oczekiwania na granicach
25-6-2021 godz. 2
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 4 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 2 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 1 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 14 0 1 0 0
Hrebenne 0 1 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 1 0 0
Korczowa 0 8 0 1 0 0
Medyka 0 10 0 2 0 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2021-06-24
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,74413,8197
dolar australijski1AUD2,84482,9022
dolar kanadyjski1CAD3,05383,1154
euro1EUR4,48124,5718
forint (Węgry)100HUF1,27881,3046
frank szwajcarski1CHF4,08934,1719
funt szterling1GBP5,24135,3471
jen (Japonia)100JPY3,38183,4502
korona czeska1CZK0,17610,1797
korona duńska1DKK0,60260,6148
korona norweska1NOK0,44140,4504
korona szwedzka1SEK0,44250,4515
SDR (MFW)1XDR5,37445,4830


   Święta w Europie do 23-09-2021
Data Kraj Uwagi
26-6-21Finlandiawszędzie
26-6-21Szwecjawszędzie
28-6-21BiHlokalnie
28-6-21Ukrainawszędzie
29-6-21Szwajcarialokalnie
03-7-21Białoruśwszędzie
05-7-21Czechywszędzie
05-7-21Słowacjawszędzie
06-7-21Czechywszędzie
06-7-21Litwawszędzie
11-7-21Hiszpanialokalnie
12-7-21W.Brytaniawszędzie
15-7-21Turcjawszędzie
20-7-21BiHlokalnie
20-7-21Turcjawszędzie
21-7-21Belgiawszędzie
21-7-21Turcjawszędzie
22-7-21Turcjawszędzie
23-7-21Turcjawszędzie
01-8-21Szwajcariawszędzie
02-8-21Irlandiawszędzie
02-8-21W.Brytaniawszędzie
05-8-21Chorwacjawszędzie
08-8-21Grecjawszędzie
10-8-21BiHlokalnie
15-8-21Austriawszędzie
15-8-21Andorawszędzie
15-8-21Belgiawszędzie
15-8-21BiHlokalnie
15-8-21Chorwacjawszędzie
15-8-21Francjawszędzie
15-8-21Hiszpaniawszędzie
15-8-21Litwawszędzie
15-8-21Luksemburgwszędzie
15-8-21Niemcylokalnie
15-8-21POLSKAwszędzie
15-8-21Portugaliawszędzie
15-8-21Rumuniawszędzie
15-8-21Szwajcarialokalnie
15-8-21Włochywszędzie
18-8-21Grecjawszędzie
20-8-21Estoniawszędzie
20-8-21Węgrywszędzie
24-8-21Ukrainawszędzie
28-8-21BiHlokalnie
29-8-21Słowacjawszędzie
30-8-21W.Brytaniawszędzie
30-8-21Turcjawszędzie
01-9-21Słowacjawszędzie
06-9-21Bułgariawszędzie
08-9-21Andorawszędzie
09-9-21Szwajcarialokalnie
11-9-21Hiszpanialokalnie
15-9-21Słowacjawszędzie
20-9-21Grecjawszędzie
20-9-21Szwajcarialokalnie
22-9-21Bułgariawszędzie
22-9-21Szwajcarialokalnie
90 days


   Ceny ON w Europie 30.05.2021
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Słowenia 4.50 22.22
Bułgaria 4.83 20.70
Rumunia 4.95 20.20
Litwa 5.04 19.84
POLSKA 5.19 19.27
Słowacja 5.25 19.05
Luksemburg 5.30 18.87
Austria 5.35 18.69
Czechy 5.35 18.69
Estonia 5.40 18.52
Łotwa 5.43 18.42
Węgry 5.43 18.42
Hiszpania 5.53 18.08
Francja 5.71 17.51
Niemcy 5.93 16.86
Grecja 5.98 16.72
Irlandia 6.08 16.45
Portugalia 6.25 16.00
Włochy 6.48 15.43
Dania 6.59 15.17
Finlandia 6.61 15.13
Norwegia 6.70 14.93
Holandia 6.73 14.86
W.Brytania 6.84 14.62
Belgia 6.84 14.62
Szwecja 7.03 14.22
Szwajcaria 7.14 14.01

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.