espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
praca dla przewoźników/kierowców
2015-08-25 11:56:42

Glinik Trans Mineral
skup uzywanych ciĄgnikÓw siodŁowych - renault magnum
2016-01-26 15:18:47

TRUCK COMPLEX SP. Z.O.O. SP. K .
zatrudnie spedytora
2010-01-26 15:35:08

neptun
dyspozytor w transporcie międzynarodowym szubin
2013-04-24 14:40:06

Find Staff
staŁe zlecenia dla przewoźników plandeki i blaszaki 3,5t
2017-10-30 11:38:34

FAST TSL
zatrudnię dorywczo kierowcę bus kraków
2012-08-22 09:32:03

KONSULTMED
zlecenia na ciągnik+firana 24 tony
2016-01-03 23:18:06

Pax Logistics
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 2/2021
Dodatkowe limity na miesiąc luty
INFORMACJA 1/2022
Dodatkowa pula zezwoleń Serbia kr-3 termin ważności 31.01.2022 r
INFORMACJA 67/2021
Osobisty odbiór zezwoleń zagranicznych
INFORMACJA 66/2021
Dotycząca wydawania zezwoleń Białoruś 2022
INFORMACJA 65/2021
Terminy ważności zezwoleń z kontyngentu 2021 r.
INFORMACJA 64/2021
Wydawanie zezwoleń EKMT z kontyngentu 2022
INFORMACJA 63/2021
komunikat dot. właściwości
INFORMACJA 62/2021
24 grudnia 2021 oraz 7 stycznia 2022 dniami wolnymi od pracy dla pracowników GITD
INFORMACJA 61/2021
Przyjmowanie podań - dodatkowa pula zezwoleń Rosja Kr-3
INFORMACJA 60/2021
Wyczerpanie puli zezwoleń Białoruś ogólne
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


„Przejeżdżanie obok” na zakazie

„Przejeżdżanie obok” na zakazie

07.12.2021

Na dolnośląskim odcinku A4 inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali szesnastu kierowców niestosujących się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. To nie były jedyne ujawnione wykroczenia.

Nieoznakowany radiowóz ITD. W tle dwie zatrzymane ciężarówki z naczepą. Pomiędzy nimi inspektor ITD.

We wtorek (7 grudnia) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu kontrolowali dolnośląski odcinek A4 w nieoznakowanych radiowozach, sprawdzając m.in. czy kierowcy ciężarówek stosują się do zakazu wyprzedzania. Tego dnia odnotowali szesnaście tego typu wykroczeń. Wszystkich kierowców skontrolowano i ukarano mandatami karnymi. To nie były jednak ich jedyne wykroczenia. Ujawniono także naruszenia dotyczące czasu pracy kierowcy. Za te uchybienia nałożono 13 dodatkowych mandatów. Dwie z zatrzymanych ciężarówek nie miały też aktualnych badań technicznych. Inspektorzy zatrzymali trzy dowody rejestracyjne pojazdów oraz wszczęli siedem postępowań administracyjnych.

Zdjęcia (1)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 07.12.2021


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (4690)
Nr. Komunikat Oglądano
1Lekceważenie prawa nie popłaca
Pojazd, wbrew przepisom, nie został wyposażony w tachograf. Kierowca nie posiadał wymaganej dokumentacji. Ponadto przewożony ładunek nie był odpowiednio zabezpieczony. Uchybienia te wykazali inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu.
2
2Stracił prawo jazdy i kartę brata
Kontrola inspektorów ze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyła się zatrzymaniem na trzy miesiące prawa jazdy za manipulację związaną z czasem pracy. Łotewski kierowca do zapisu w tachografie własnych aktywności posłużył się kartą brata.
4
3Kontrole zagranicznych samochodów ciężarowych na Mazowszu
247 skontrolowanych ciężarówek przewoźników z zagranicy to bilans jednodniowej akcji funkcjonariuszy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ujawniono przypadek wykonywania międzynarodowego przewozu bez wymaganego zezwolenia.
2
4Przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji
Dwóch zatrzymanych kierowców i wszczęte postępowania administracyjne zagrożone nałożeniem wysokich kar to efekt kontroli przeprowadzonej przez dolnośląskich inspektorów transportu drogowego.
2
5Na bakier z odbiorami odpoczynków
Kierowca litewskiej ciężarówki w kontrolowanym okresie dwanaście razy naruszył przepisy związane ze swoim czasem pracy. Funkcjonariusze podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili również, że poruszał się z naczepą bez ważnego badania technicznego.
2
6Kontrola wagowa w Mielcu
24,5 tony zamiast dopuszczalnych 18 t ważyła samowyładowcza ciężarówka z piachem. Za duża masa przewożonego ładunku spowodowała też znaczne przekroczenie dozwolonego nacisku pojedynczej osi napędowej pojazdu na drogę. Nieprawidłowości stwierdził patrol podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego.
3
7Interweniowali po zgłoszeniach od mieszkańców
Kierująca samochodem osobowym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z kolei kierowca ciężarówki przewoził niesprawnym pojazdem stanowczo za dużo ziemi. Ładunek nie był też zabezpieczony plandeką. Wykroczenia popełnione na jednej z dróg powiatowych ujawnili inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
3
8Poważne kłopoty kierowcy z Ukrainy
Użycie zmienionego oprogramowania tachografu zakończyło się m.in. zatrzymaniem prawa jazdy. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
3
9Manipulacja przy tachografie nie popłaca
Niebezpieczne zachowanie kierowcy 40-tonowego zespołu pojazdów wzbudziło czujność inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Przeprowadzona kontrola wykazała ingerencję w urządzenie rejestrujące.
3
10Za jazdę bez karty kierowcy - utrata prawa jazdy
Brak aktualnych badań lekarskich i psychologicznych, ważnych uprawnień kategorii C i CE oraz karty kierowcy. To niektóre z nieprawidłowości ujawnionych przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu.
3
11Zakłamywali zapisy tachografu, stracili prawo jazdy
Jeden z kierowców „zgubił” na wykresówce 40 km przejechanej trasy. Z kolei inny szofer zakłamywał rzeczywisty czas pracy za pomocą magnesu. Obaj kierowcy pożegnają się na trzy miesiące z prawem jazdy zatrzymanym przez podkarpackich i lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawę ingerencji w prawidłowe działanie tachografów i prawdopodobnie drogomierz w obu ciężarówkach wyjaśnia również Policja.
3
12Brak uprawnień do kierowania i liczne naruszenia
W zatrzymanej do kontroli ciężarówce inspektorzy radomskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili niemało uchybień. Zły stan techniczny pojazdu, brak ważnej karty kierowcy i kalibracji tachografu to tylko kilka przykładów.
2
13Nowe technologie w służbie Inspekcji
Pojazd lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wyposażony został w antenę DSRC. Ten niepozorny element zainstalowany na dachu radiowozu umożliwia zdalny odczyt tachografów.
4
14Zważyli i zakazali dalszej jazdy
49 ton zamiast 40 – tyle ważył zestaw skontrolowany przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przeładowane były też skontrolowane dostawczaki. Przekroczenie dopuszczalnego nacisku osi i masy całkowitej stwierdzili w skontrolowanej „solówce” funkcjonariusze z Bydgoszczy.
5
15Zatrzymane prawa jazdy
Ukarani mandatami i utratą prawa jazdy na trzy miesiące zostali kierowcy w okolicach Podsokołdy i Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszy z zatrzymanych posługiwał się wyłącznikiem tachografu, drugi pokonywał trasę bez włożonej do tachografu karty kierowcy.
3
16Bez hamulców na Białoruś
Ciągnik siodłowy z uszkodzoną tarczą hamulcową, a naczepa z wyciekami i uszkodzonym elementem układu hamulcowego. Ciężarówkę w takim stanie technicznym wycofali z ruchu inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
5
17Za ciężki ładunek
6,4 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 ton ważył samochód dostawczy, którym przewożono drewno opałowe. Kierowca nie zabezpieczył właściwie ładunku. Oprócz tego pojazd miał niesprawne oświetlenie. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
11
18Poszukiwany ENA „wpadł" przez nadmierną prędkość
Kierowca samochodu osobowego jechał o 22 km/h za szybko krajową „siódemką”. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany ENA. Został zatrzymany do kontroli przez prowadzących wspólne działania funkcjonariuszy CANARD GITD oraz Policji.
5
19Transport papieru pełen nieprawidłowości
Kierowca tureckiej ciężarówki posługiwał się dwoma kartami i rejestrował na nich swój czas pracy. Zezwolenie na wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy było nieważne. Ponadto inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili zwarcie w instalacji elektrycznej naczepy.
5
20Inspektorzy na miejscu tragicznego wypadku w Gołuchowie
Pomocy przy ustalaniu okoliczności zdarzenia udzielali inspektorzy z jędrzejowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach.
5
21Fałszywe zezwolenie rosyjskiego przewoźnika
Zezwoleniem bez niezbędnych danych i oznaczeń posługiwał się białoruski kierowca, którego w Rudnikach zatrzymali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówką należącą do rosyjskiego przewoźnika wykonywał on międzynarodowy przewóz drogowy z Rosji do Francji.
4
22Praca urzędu w okresie świąteczno-noworocznym
24 grudnia oraz 7 stycznia Główny Inspektorat Transportu Drogowego będzie nieczynny.
13
23Nieoczyszczone spaliny i emulator AdBlue
Oględziny instalacji elektrycznej i test wykonany urządzeniem diagnostycznym ujawniły niedozwoloną ingerencję w działanie układu oczyszczania spalin (SCR) polskiej ciężarówki. Niesprawny pojazd, który zanieczyszczał środowisko, został tymczasowo wycofany z ruchu przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
10
24Zawodowy kierowca z fałszywym prawem jazdy
Białoruskie prawo jazdy straciło ważność, więc zawodowy kierowca postanowił „wyrobić” polski odpowiednik dokumentu za 1500 złotych. Sfałszowany dokument rozpoznał inspektor lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli drogowej. Policja zatrzymała kierowcę i prowadzi w tej sprawie dalsze czynności.
11
25Ukrył przejechane kilometry i stracił prawko
Kierowca litewskiej ciężarówki nie zarejestrował na wykresówce ponad 100 kilometrów przejechanej trasy. Za ingerencję w pracę tachografu został ukarany mandatami i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Zawodowy kierowca był zaskoczony zmianami przepisów, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 roku.
14


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie11
2kujawsko-pomorskie8
3lubelskie5
4lubuskie16
5mazowieckie10
6małopolskie23
7opolskie24
8podkarpackie6
9podlaskie7
10pomorskie11
11śląskie37
12świętokrzyskie5
13warmińsko-mazurskie17
14wielkopolskie18
15zachodniopomorskie4
16łódzkie9

    Czas oczekiwania na granicach
16-1-2022 godz. 11
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 83 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 34 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 16 0 0 0 0
Hrebenne 0 1 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 0 0 0
Korczowa 0 6 0 0 0 0
Medyka 0 1 0 0 0 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2022-01-14
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,91283,9918
dolar australijski1AUD2,85952,9173
dolar kanadyjski1CAD3,14013,2035
euro1EUR4,48964,5802
forint (Węgry)100HUF1,26601,2916
frank szwajcarski1CHF4,30064,3874
funt szterling1GBP5,37875,4873
jen (Japonia)100JPY3,42313,4923
korona czeska1CZK0,18360,1874
korona duńska1DKK0,60330,6155
korona norweska1NOK0,45190,4611
korona szwedzka1SEK0,43950,4483
SDR (MFW)1XDR5,53545,6472


   Święta w Europie do 16-04-2022
Data Kraj Uwagi
24-1-22Rumuniawszędzie
08-2-22Słoweniawszędzie
15-2-22Serbiawszędzie
16-2-22Serbiawszędzie
16-2-22Litwawszędzie
23-2-22Rosjawszędzie
24-2-22Estoniawszędzie
28-2-22Hiszpanialokalnie
28-2-22Andorawszędzie
01-3-22Szwajcarialokalnie
01-3-22BiHwszędzie
03-3-22Bułgariawszędzie
07-3-22Grecjawszędzie
08-3-22Ukrainawszędzie
08-3-22Rosjawszędzie
08-3-22Białoruśwszędzie
11-3-22Litwawszędzie
14-3-22Andorawszędzie
15-3-22Węgrywszędzie
15-3-22Andorawszędzie
17-3-22W.Brytanialokalnie
17-3-22Irlandiawszędzie
19-3-22Szwajcarialokalnie
19-3-22Hiszpanialokalnie
25-3-22Grecjawszędzie
07-4-22Szwajcarialokalnie
14-4-22Norwegiawszędzie
14-4-22Hiszpanialokalnie
14-4-22Daniawszędzie
15-4-22Węgrywszędzie
15-4-22W.Brytaniawszędzie
15-4-22Szwecjawszędzie
15-4-22Szwajcarialokalnie
15-4-22Słowacjawszędzie
15-4-22Portugaliawszędzie
15-4-22Norwegiawszędzie
15-4-22Niemcywszędzie
15-4-22Łotwawszędzie
15-4-22Hiszpaniawszędzie
15-4-22Holandiawszędzie
15-4-22Francjawszędzie
15-4-22Finlandiawszędzie
15-4-22Estoniawszędzie
15-4-22Daniawszędzie
15-4-22Czechywszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 7.01.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.65 17.70
Rumunia 5.65 17.70
POLSKA 5.77 17.33
Łotwa 5.85 17.09
Węgry 5.87 17.04
Estonia 6.01 16.64
Litwa 6.13 16.31
Hiszpania 6.23 16.05
Słowacja 6.26 15.97
Luksemburg 6.32 15.82
Austria 6.37 15.70
Czechy 6.43 15.55
Słowenia 6.48 15.43
Grecja 6.76 14.79
Portugalia 6.92 14.45
Niemcy 7.04 14.20
Irlandia 7.30 13.70
Francja 7.34 13.62
Włochy 7.55 13.25
Belgia 7.65 13.07
Dania 7.68 13.02
Holandia 7.88 12.69
Szwajcaria 8.02 12.47
Finlandia 8.04 12.44
Norwegia 8.12 12.32
W.Brytania 8.18 12.22
Szwecja 8.92 11.21

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.