espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
praca dla spedytora/spedytorki -
2010-02-01 08:54:21

jw
drobnica na doładunek do kopenhagi
2011-02-17 23:37:23

BS
poszukujemy firmy przewozowej. oferujemy wspolprace.
2011-07-25 12:58:00

P.W.-Construction
delta trans współpraca
2015-11-24 07:47:04

Delta Trans
poszukuję przewoźników do stałej współpracy
2016-08-11 15:57:01

Colian
spedytor międzynarodowy
2017-01-12 11:16:42

ENPIRE
poszukuję zleceń na auta 6 t ładowności.
2010-03-05 20:31:25

Uniwersum3
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 77/2022
Powołanie Komisji Społecznej do spraw podziału zezwoleń zagranicznych.
INFORMACJA 75/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń Węgry kr-3 EURO3
INFORMACJA 75/2022
Zakończenie wydawania zezwoleń Węgry kr-3 EURO3
INFORMACJA 74/2022
Wydawanie zezwoleń Turcja wjazd na pusto lub kr-3 S
INFORMACJA 73/2022
Wydawanie zezwoleń Kazachstan kr-3 S
INFORMACJA 72/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Rosja kr-3 S
INFORMACJA 71/2022
Dodatkowe limity Grudzień
INFORMACJA 70/2022
Dot. zwrotu kart z karnetów do zezwoleń EKMT
INFORMACJA 68/2022
Termin odbioru zezwoleń zagranicznych z limitu podstawowego
INFORMACJA 68/2022
Termin odbioru zezwoleń zagranicznych z limitu podstawowego
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Kontrole emisji spalin na małopolskich drogach

Kontrole emisji spalin na małopolskich drogach

22.06.2022

42 pojazdy pod kątem emisji spalin skontrolowali w ramach akcji DYMOMIERZ inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Specjalistyczne urządzenia do pomiaru emisji spalin nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Stwierdzone w trakcie kontroli uchybienia dotyczyły za to stanu technicznego.

Zespół pojazdów zatrzymany przez inspektorów małopolskiej ITD. Na pierwszym planie inspekcyjny furgon, przed nim zespół pojazdów kontrolowany przez inspektora ITD. Po lewej jadące obok samochody osobowe.

W poniedziałek (20 czerwca) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili na małopolskich drogach akcję DYMOMIERZ. Działania inspektorów ITD polegały przede wszystkim na pomiarze emisji spalin z użyciem dymomierzy. Skontrolowano 42 pojazdy. W żadnym przypadku nie zostały stwierdzone przekroczenia dopuszczalnych norm.

Kontrole inspektorów ITD nie ograniczyły się tylko do zbadania poziomu zanieczyszczeń. Sprawdzano także stan techniczny pojazdów oraz uprawnienia kierowców w zakresie wykonywania przewozów drogowych. Nie obyło się bez nieprawidłowości. Inspektorzy ITD zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Uchybienia wykazane w trakcie kontroli to m.in. nadmiernie zużyte opony, niesprawne oświetlenie, nieszczelny układ hamulcowy, czy niesprawny drogomierz. W jednym przypadku pojazd od miesiąca nie miał aktualnego badania technicznego, dlatego wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne. Kierowców ukarano 8 mandatami karnymi.

Zdjęcia (2)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 22.06.2022


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (5417)
Nr. Komunikat Oglądano
1Miał być sukces, ale termin przekazania systemu nie został dotrzymany
Nowocześnie, szybko, bez konieczności wychodzenia z firmy – tak miała wyglądać obsługa kilkudziesięciu tysięcy interesariuszy urzędu. Miała, ale do dzisiaj Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie otrzymał od konsorcjum firm Comp i Enigma gotowego systemu, a to rodzi frustrację m.in. przewoźników międzynarodowych.
3
2Jechał ciężarówką po spożyciu alkoholu
0,34 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca litewskiej ciężarówki, którego zatrzymał do kontroli patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierującego w stanie po spożyciu przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
3
3Przerwał odpoczynek i jechał „na magnesie”
Kierowca słowackiej ciężarówki postanowił przerwać odpoczynek i przejechał 12 kilometrów z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów. Nieuprawnioną ingerencję w działanie tachografu stwierdzili funkcjonariusze dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem.
3
412. edycja konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Osoba, media, firma, organizacja pozarządowa i instytucja publiczna roku – po raz 12. przyznano nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W uroczystej gali udział wziął Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
3
5Ciężarówki ważyły o kilkadziesiąt ton za dużo
Ponad 86 t zamiast dopuszczalnych 40 t ważyła ciężarówka przewożąca balasty do dźwigu. Z kolei blisko 73,5 t wynosiła rzeczywista masa całkowita zestawu z kruszarką. Duże masy tych ładunków spowodowały też przekroczenia nacisków osi pojazdów na drogę. Oba transporty nienormatywne wykonywano bez wymaganych zezwoleń oraz pilotażu. Inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skierowali gabaryty na parking strzeżony.
5
6Kontrole taksówek na aplikację
Brak licencji na przewóz osób, wymaganych dokumentów oraz aktualnych badań lekarskich i psychologicznych kierowców – to nieprawidłowości stwierdzone w trakcie kontroli taksówek wykonujących przewozy pasażerów na aplikację. Działania kontrolne przeprowadzili inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej.
1
720-lecie działalności kontrolnej ITD na Podkarpaciu
Od ponad 20 lat dbają o bezpieczeństwo na drogach Podkarpacia. Dziś, w Rzeszowie, z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera, Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, posłów na Sejm RP, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz służb mundurowych, odbyły się uroczyste obchody 20-lecia działalności kontrolnej Inspekcji Transportu Drogowego na Podkarpaciu.
1
8Kontrola wagowa z interwencją Policji
Samochód dostawczy był przeładowany o kilkaset kilogramów, a kierowca nie miał prawa jazdy. W trakcie kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia za jazdę na „podwójnym gazie”. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności Policji.
6
9Podejrzane zezwolenie i skrócony odpoczynek
Serbski przewoźnik wykorzystywał zezwolenie uprawniające do wykonywania międzynarodowych przewóz drogowych, które wydano innemu przedsiębiorcy. Analiza dokumentu wykazała także, że został on prawdopodobnie sfałszowany. Nie była to jedyna nieprawidłowość stwierdzona przez patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
8
10O dziesięć ton za dużo
Wywrotkę przewożącą zdecydowanie za dużo piachu skierowali na przenośne wagi inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niewłaściwy tonaż spowodował również znaczne przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę. Za ciężka wywrotka nie mogła odjechać z miejsca kontroli. Konieczne było przeładowanie nadwyżki piachu na inny pojazd. Wobec przewoźnika oraz załadowcy zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
6
11Autobus bez przeglądu miał przewozić dzieci
Autobus bez ważnych badań technicznych miał zabrać dzieci na wycieczkę. Pojazd nie został dopuszczony do przewozu pasażerów przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
8
12Mocno przeładowane wywrotki z piachem i gliną
43,3 t oraz 49,1 t zamiast dopuszczalnych 34 t ważyły wywrotki skontrolowane przez patrole mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówki, przyczyniające się masą i naciskami osi do szybszej degradacji nawierzchni dróg, wycofano z ruchu. Wobec przewoźników oraz załadowców zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
9
13Przeciążone ciężarówki z drewnem
Cztery pojazdy członowe po brzegi załadowane drewnem skontrolowali inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie ze strażnikami ze Straży Leśnej. W trzech przypadkach konieczny był rozładunek nadmiaru ładunku, bo przewożonego drewna było zdecydowanie za dużo. Dwa zestawy ważyły o 12 t więcej niż powinny, a trzeci był za ciężki o 6 t. Kontrole wykazały także inne nieprawidłowości.
8
14Z nadmierną prędkością mimo sądowego zakazu
21-latek mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownice a do tego jechał z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 35 km/h . Został zatrzymany do kontroli przez inspektorów CANARD.
9
15Niesprawna ciężarówka z zakazem jazdy do czasu naprawy
Nieoczyszczone spaliny z ciągnika siodłowego wydostawały się przez dziurawy układ wydechowy. Szczegółowa kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała jeszcze kilka innych usterek. Inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki i zakazali jej dalszej jazdy.
9
16Nie liczyli wagi przy załadunku
73 dostawczaki skontrolowali inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 19 było przeładowanych. Dwa samochody ważyły po blisko 5 ton.
12
17Złamany zakaz, zużyte opony i przewód zabezpieczony trytytką
Fatalny stan opon, zignorowany zakaz wjazdu na drogę z ograniczeniem tonażowym, niesprawny układ hamulcowy to wyniki kontroli inspektorów warmińsko-mazurskiej i świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdów, przewoźników czekają też poważniejsze konsekwencje.
11
18Na bakier z przepisami
Brak wymaganego zaświadczenia na wykonywanie przewozów na potrzeby własne, brak karty kierowcy i przeglądu okresowego pojazdu i tachografu to jedne z nieprawidłowości, które stwierdzili inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za nierejestrowanie swojej aktywności w tachografie kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W innym przypadku aktualnego badania dopuszczającego do jazdy nie miała naczepa.
12
19Nietrzeźwy kierowca osobówki na S3
Ponad 3 promile „wydmuchał” kierowca samochodu osobowego, zatrzymany przez inspektorów z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej. Do kontroli doszło dzięki interwencji przypadkowego mężczyzny. Pijany kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji.
14
20Z usterkami i bez wykresówki
Z wywrotki przewożącej cement wyciekał olej na jezdnię, miała poważnie uszkodzoną oponę oraz niesprawne oświetlenie. W chwili zatrzymania przez inspektorów z opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy na wykresówce. Nie były to wszystkie nieprawidłowości stwierdzone w trakcie kontroli.
15
21O kilka ton ziemi za dużo
Wywrotka przewożąca ziemię była za ciężka. Nadwyżka ładunku spowodowała też przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi napędowych pojazdu na drogę. Inspektorzy z kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali tymczasowo przewóz i ukarali kierowcę mandatem. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
10
22Rama naczepy popękana w kilkunastu miejscach
Popękana rama naczepy wyeliminowała z dalszej jazdy ciężarówkę, którą były przewożone odpady. Skutkiem kontroli inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu.
10
23Za ciężkie i z usterką
Pojazdy, którymi przewożono żwir i beton ważyły o wiele ton za dużo, a ciężarówka załadowana kruszywem miała niebezpieczną usterkę. Kontrole inspektorów podlaskiej, wielkopolskiej i opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyły się zakazami dalszej jazdy.
10
24Wjechali ciężarówkami pomimo zakazu tonażowego
Na drodze powiatowej, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 15 ton, poruszały się zdecydowanie cięższe pojazdy. Funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego ukarali kierowców mandatami i dopisali do ich konta punkty karne. Jeden z kierowców został ukarany również za dodatkowe wykroczenie.
17
25Pomoc w ustaleniu okoliczności śmiertelnego wypadku
33-letni kierowca samochodu osobowego zginął wskutek czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym. Na miejsce tragicznego wypadku zostali wezwani także inspektorzy z warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zabezpieczyli dane z tachografu cyfrowego i karty włożonej do urządzenia. Informacje o czasie pracy kierowcy, przebytej drodze oraz prędkości ciężarówki przekazali funkcjonariuszom Policji.
19


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie28
2kujawsko-pomorskie13
3lubelskie10
4lubuskie24
5mazowieckie39
6małopolskie34
7opolskie32
8podkarpackie14
9podlaskie10
10pomorskie15
11śląskie47
12świętokrzyskie15
13warmińsko-mazurskie21
14wielkopolskie10
15zachodniopomorskie15
16łódzkie20

    Czas oczekiwania na granicach
29-11-2022 godz. 2
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 11 0 0 0 2
Terespol 0 0 0 1 0 2
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 10 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 10 0 0 0 0
Hrebenne 0 1 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 0 0 1
Korczowa 0 20 0 0 0 0
Medyka 0 5 0 0 0 0
Kroscienko 0 5 0 0 0 0
Grzechotki 0 1 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2022-11-28
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,47134,5617
dolar australijski1AUD3,01473,0757
dolar kanadyjski1CAD3,34413,4117
euro1EUR4,64194,7357
forint (Węgry)100HUF1,12691,1497
frank szwajcarski1CHF4,71504,8102
funt szterling1GBP5,40195,5111
jen (Japonia)100JPY3,20993,2747
korona czeska1CZK0,19060,1944
korona duńska1DKK0,62420,6368
korona norweska1NOK0,45130,4605
korona szwedzka1SEK0,42820,4368
SDR (MFW)1XDR5,88446,0032


   Święta w Europie do 27-02-2023
Data Kraj Uwagi
30-11-22W.Brytanialokalnie
30-11-22Rumuniawszędzie
01-12-22Rumuniawszędzie
01-12-22Portugaliawszędzie
06-12-22Hiszpaniawszędzie
06-12-22Finlandiawszędzie
08-12-22Włochywszędzie
08-12-22Szwajcarialokalnie
08-12-22Portugaliawszędzie
08-12-22Hiszpaniawszędzie
08-12-22Andorawszędzie
08-12-22Austriawszędzie
24-12-22Szwajcarialokalnie
24-12-22Słowacjawszędzie
24-12-22Łotwawszędzie
24-12-22Litwawszędzie
24-12-22Finlandiawszędzie
24-12-22Estoniawszędzie
24-12-22Czechywszędzie
24-12-22Bułgariawszędzie
25-12-22Ukrainawszędzie
25-12-22Włochywszędzie
25-12-22Węgrywszędzie
25-12-22W.Brytaniawszędzie
25-12-22Szwecjawszędzie
25-12-22Szwajcariawszędzie
25-12-22Słoweniawszędzie
25-12-22Słowacjawszędzie
25-12-22Rumuniawszędzie
25-12-22Portugaliawszędzie
25-12-22POLSKAwszędzie
25-12-22Norwegiawszędzie
25-12-22Niemcywszędzie
25-12-22Łotwawszędzie
25-12-22Litwawszędzie
25-12-22Irlandiawszędzie
25-12-22Hiszpaniawszędzie
25-12-22Holandiawszędzie
25-12-22Grecjawszędzie
25-12-22Francjawszędzie
25-12-22Finlandiawszędzie
25-12-22Luksemburgwszędzie
25-12-22Estoniawszędzie
25-12-22Daniawszędzie
25-12-22Czechywszędzie
25-12-22Chorwacjawszędzie
25-12-22Bułgariawszędzie
25-12-22BiHlokalnie
25-12-22Białoruśwszędzie
25-12-22Belgiawszędzie
25-12-22Andorawszędzie
25-12-22Austriawszędzie
26-12-22Ukrainawszędzie
26-12-22Włochywszędzie
26-12-22Węgrywszędzie
26-12-22W.Brytaniawszędzie
26-12-22Szwecjawszędzie
26-12-22Słoweniawszędzie
26-12-22Słowacjawszędzie
26-12-22Rumuniawszędzie
26-12-22POLSKAwszędzie
26-12-22Norwegiawszędzie
26-12-22Niemcywszędzie
26-12-22Łotwawszędzie
26-12-22Litwawszędzie
26-12-22Irlandiawszędzie
26-12-22Hiszpanialokalnie
26-12-22Holandiawszędzie
26-12-22Grecjawszędzie
26-12-22Francjawszędzie
26-12-22Finlandiawszędzie
26-12-22Estoniawszędzie
26-12-22Daniawszędzie
26-12-22Czechywszędzie
26-12-22Chorwacjawszędzie
26-12-22Luksemburgwszędzie
26-12-22Bułgariawszędzie
26-12-22Andorawszędzie
26-12-22Austriawszędzie
27-12-22W.Brytaniawszędzie
31-12-22Łotwawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 13.03.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.67 17.64
Węgry 6.15 16.26
Słowenia 6.57 15.22
Rumunia 7.25 13.79
Słowacja 7.37 13.57
POLSKA 7.46 13.40
Czechy 7.47 13.39
Hiszpania 7.96 12.56
Grecja 8.17 12.24
Irlandia 8.29 12.06
Luksemburg 8.39 11.92
Austria 8.42 11.88
Estonia 8.64 11.57
Portugalia 8.75 11.43
Łotwa 8.77 11.40
Litwa 8.96 11.16
Włochy 9.33 10.72
Francja 9.52 10.50
W.Brytania 9.54 10.48
Szwajcaria 9.66 10.35
Niemcy 9.85 10.15
Belgia 9.87 10.13
Finlandia 9.88 10.12
Holandia 10.38 9.63
Szwecja 10.60 9.43
Dania 11.42 8.76
Norwegia 12.01 8.33

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.