espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
transport powrony zlecę
2013-10-08 12:32:11

Owczarnia
spedytor międzynarodowy drogowy
2016-04-05 11:53:11

Multicargo
ciągnik siodłowy naczepa firana międzynarodówka
2015-06-10 20:55:54

Pax
praca/24 t./ciągnik+firana/woj.mazowieckie
2015-05-16 08:18:01

PAX Logistics
akumulatory 180 i 220 ah
2011-02-04 14:22:38

CRC
usŁugi transportowe na terenie kraju i za granicĄ! 1,2 zŁ/km
2010-01-16 12:10:50

sf
poszukujemy przewoźników do stałej współpracy
2017-03-03 15:14:44

Colian Logistic Sp. z o.o.
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 62/2022
Kontrola graniczna pomiędzy Republiką Czeską a Republiką Słowacką
INFORMACJA 59/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Uzbekistan ogólne
INFORMACJA 58/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Uzbekistan dwustronne/tranzytowe
INFORMACJA 57/2022
Wyczerpanie puli zezwoleń Serbia kraje trzecie
INFORMACJA 56/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Mongolia ogólne
INFORMACJA 55/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Mongolia kraje trzecie
INFORMACJA 54/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Gruzja ogólne
INFORMACJA 53/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Gruzja kraje trzecie
INFORMACJA 52/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Czarnogóra kraje trzecie
INFORMACJA 61/2022
Dodatkowe limity Październik
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Tymczasowe odstępstwa od czasu pracy kierowców

Tymczasowe odstępstwa od czasu pracy kierowców

12.08.2022

W okresie od 12 sierpnia 2022 r. do 30 września 2022 r. będą obowiązywały tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów dotyczących czasu prowadzenia pojazdu. Decyzja o ich wprowadzeniu została podjęta w związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną wojną na Ukrainie, pakietem sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji i Białorusi oraz koniecznością zachowania płynności dostaw towarów.

Grafika - źródło: Ministerstwo Infrastruktury.

wynikającym z prawodawstwa unijnego w obrębie transportu drogowego, które są szczególnie widoczne w kontekście konfliktu zbrojnego na Ukrainie i jego wpływu na gospodarki wielu europejskich państw. 

Aby było możliwe wprowadzenie odstępstw od norm czasu prowadzenia pojazdów i okresów odpoczynku, określonych w rozporządzeniu (WE) nr 561/2006, konieczne było uzyskanie akceptacji ze strony Komisji Europejskiej na liberalizację przepisów związanych z czasem pracy kierowców 

– powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Tymczasowe odstępstwa mają zastosowanie do kierowców wykonujących krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Odstępstwa te nie dotyczą kierowców autobusów. Zmiany obejmują:

  • wydłużenie maksymalnego dopuszczalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu z 9 godzin do 11 godzin (odstępstwo od art. 6 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 561/2006);
  • wydłużenie maksymalnego dopuszczalnego tygodniowego czasu prowadzenia pojazdu z 56 godzin do maksymalnie 60 godzin (odstępstwo od art. 6 ust. 2 ww. rozporządzenia);
  • wydłużenie maksymalnego dopuszczalnego dwutygodniowego czasu prowadzenia pojazdu z 90 godzin do maksymalnie 96 godzin (odstępstwo od art. 6 ust. 3 ww. rozporządzenia);
  • wydłużenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu, po którym wymagana jest przerwa trwająca 45 minut, z 4 godzin i 30 minut do 5 godzin i 30 minut (odstępstwo od art. 7 ww. rozporządzenia);
  • możliwość spędzania przez kierowcę regularnego tygodniowego okresu odpoczynku w pojeździe, o ile wyposażony on jest w odpowiednie miejsce do spania dla każdego kierowcy i znajduje się na postoju (odstępstwo od art. 8 ust. 8 ww. rozporządzenia.

Stosowanie tymczasowych odstępstw nie może powodować pogorszenia warunków pracy kierowców i poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pracodawcy w dalszym ciągu pozostają odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, a także innych użytkowników dróg. Nie należy zatem dopuszczać do sytuacji, w których kierowca będzie prowadził pojazd gdy jest zmęczony.

Tekst obwieszczenia Ministra Infrastruktury w sprawie tymczasowych odstępstw od stosowania przepisów dotyczących czasu prowadzenia pojazdu, przerw i okresów odpoczynku kierowców dostępny jest na stronie: https://monitorpolski.gov.pl/MP/2022/789 

Źródło informacji: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/wprowadzamy-tymczasowe-odstepstwa-od-czasu-pracy-kierowcow

Zdjęcia (1)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 12.08.2022


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (5305)
Nr. Komunikat Oglądano
1Śmiertelny wypadek na krajowej „jedenastce”
Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką na krajowej „jedenastce” w Środzie Wielkopolskiej. W wypadku zginęli kierowca i pasażer osobówki. Na miejsce tragicznego zdarzenia wezwano inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zabezpieczyli oni tachograf z rozbitej kabiny samochodu ciężarowego.
4
2Za ciężka betoniarka, wywrotka i solówka
Trzy przeładowane samochody ciężarowe wycofali tymczasowo z dalszej jazdy funkcjonariusze mazowieckiej i warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Gruszka” przewożąca beton towarowy była najcięższa – ważyła ponad 38,5 t zamiast dopuszczalnych 34 t. O blisko 5 t przekroczony był także tonaż wywrotki z piachem, która zostawiała za sobą plamy oleju z silnika.
5
3Międzynarodowy transport na „podwójnym gazie”
Blisko 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca 40-tonowej ciężarówki, którą przewoził ładunek z Rumunii do Polski. Nietrzeźwego mężczyznę zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
5
4Nietrzeźwy jechał na załadunek ciężarówki
Stan trzeźwości ponad 560 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom, który jechali „na podwójnym gazie”. Kierujący zestawem ciężarowym miał ponad 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i jechał na załadunek naczepy.
9
5„Na magnesie” i bez sprawnych hamulców
Kierowca polskiego zestawu ciężarowego dzień przed kontrolą dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego ukrywał rzeczywisty czas pracy, wykorzystując magnes, który przyłożył do impulsatora skrzyni biegów ciągnika siodłowego. Oprócz tego wycofany tymczasowo z dalszej jazdy zespół pojazdów miał niesprawne hamulce.
15
6Kontrola autobusu szkolnego zakończona zakazem jazdy
Nadmierne zużycie przegubu drążka kierowniczego oraz niepewne mocowanie resoru – to usterki stwierdzone w autobusie szkolnym, który dowoził uczniów do jednej ze szkół na terenie powiatu kolskiego. Niesprawny technicznie pojazd wycofali z dalszej jazdy funkcjonariusze wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
14
7Czas pracy na konto szefa
Kierowca polskiej ciężarówki rejestrował swój czas pracy na karcie należącej do jego pracodawcy. Włożył kartę szefa do tachografu, gdy wykorzystał dopuszczalny limit jazdy. Manipulację zapisów aktywności kierowcy stwierdzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem karnym.
19
8ADR-y pod kontrolą opolskiej ITD
24 ciężarówki przewożące paliwa, gazy, chemikalia oraz inne ładunki niebezpieczne skontrolowali w trakcie jednodniowych działań inspektorzy opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Większość przewoźników przestrzega norm wynikających z umowy ADR. Tylko w kilku przypadkach stwierdzono naruszenia. Dotyczyły niewłaściwego wyposażenia pojazdów lub braku wymaganych dokumentów.
15
9Jechał nietrzeźwy i bez „prawka”
Trzeźwość blisko 500 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca polskiego zestawu ciężarowego miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 1 promil alkoholu „wydmuchali” też kierowcy dwóch busów towarowych. Oprócz tego jeden z nich prowadził pojazd, choć nigdy nie miał prawa jazdy.
18
10Nieudana próba ukrycia jazdy „na dwóch kartach”
Kierowca estońskiego zestawu ciężarowego symulował zmianę obsady w trakcie międzynarodowej trasy. Wyjmował swoją kartę z tachografu i rejestrował aktywności na konto innej osoby. Kierowca próbował wyrzucić nienależącą do niego kartę, co nie umknęło uwadze funkcjonariuszy ze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Analiza zapisów z obu kart wykazała szereg naruszeń norm czasu pracy kontrolowanego kierowcy.
14
11Niesprawne pojazdy ciężarowe z zakazami dalszej jazdy
Niesprawne hamulce, uszkodzone zawieszenie pneumatyczne oraz nadmiernie zużyte i uszkodzone ogumienie – to usterki stwierdzone w czterech zestawach ciężarowych, skontrolowanych w ostatnim czasie przez inspektorów z małopolskiej, zachodniopomorskiej oraz świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz tego dwaj kierowcy, pracujący dla zagranicznych przedsiębiorców, jechali bez kart zalogowanych w tachografie.
16
12Międzynarodowy transport bez uprawnień
Nie miał żadnych uprawnień do prowadzenia samochodu ciężarowego z naczepą i do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego. Pomimo tego przedsiębiorca wsiadł za kierownicę 40-tonowego zestawu i przewoził puste palety z Wilna do Polski. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze z podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
21
13Kierowca ciężarówki „wydmuchał” prawie 2 promile
Blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca 40-tonowego zestawu ciężarowego, który przewoził cukier z Włocławka do Pruszcza Gdańskiego. Nietrzeźwego kierującego zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
16
14Używał cudzej karty w tachografie. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące
Kierowca polskiej ciężarówki rejestrował czas pracy na konto innej osoby. W tym celu używał cudzej karty kierowcy w tachografie. Za niedozwoloną manipulację stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany mandatem karnym przez funkcjonariuszy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
21
15Ciężarówka z nadmiarem jabłek na wagach ITD
Blisko 48 t zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów przewożący jabłka. Nieprawidłowy przewóz owoców wstrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierującego ukarano mandatem karnym. Odpowiedzialność finansowa grozi również przewoźnikowi.
18
16Ciężarówka wjechała do rowu przy krajowej „siódemce”
Analizą zapisów na wykresówce wyjętej z tachografu zajmowali się inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, których wezwano na miejsce wypadku z udziałem ciężarówki. Informacje o czasie pracy kierowcy, przebytej drodze oraz prędkości pojazdu zostały przekazane funkcjonariuszom Policji.
22
17Kontrole pojazdów w ramach akcji „dymomierz”
42 skontrolowane pojazdy i 8 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to wynik akcji „dymomierz” przeprowadzonej na drogach Małopolski. Spaliny jednego pojazdu nie spełniały dopuszczalnej normy ich zadymienia. W pozostałych przypadkach inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelny układ pneumatyczny i niesprawne oświetlenie.
28
18Bez właściwej kategorii prawa jazdy i uprawnień transportowych
Kierowca autolawety nie miał prawa jazdy odpowiedniej kategorii do prowadzenia tego typu pojazdu. Nie okazał też żadnego dokumentu uprawniającego przedsiębiorcę do wykonywania przewozów drogowych. Oprócz tego ciężarówka nie była wyposażona w tachograf. Nieprawidłowy przewóz wraku samochodu osobowego do stacji demontażu wstrzymali funkcjonariusze z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
20
19Za ciężkie pojazdy o niewielkiej ładowności
7,9 t i 7,2 t ważyły w rzeczywistości dwa samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Jeden przewoził 325 worków z pelletem, a drugi skrzynki i zgrzewki z napojami. Inspektorzy lubuskiej i warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego ukarali kierowców mandatami karnymi oraz zakazali im dalszej jazdy do czasu przeładowania nadwyżki towarów na inne pojazdy.
18
20Sądowy zakaz i brak badań technicznych
Kierowca ciężarówki z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, a ciężarówka bez ważnego przeglądu technicznego. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierującego przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
20
21Inspektorzy pomogli poszkodowanym w wypadku
Udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i wezwaniem służb ratunkowych zajmowali się funkcjonariusze lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy byli świadkami wypadku. Trzy osoby podróżujące samochodem, w tym dziecko, trafiły do szpitala.
4
22Niewłaściwe warunki przewozu zwierząt
Ciężarówka przewożąca żywe byki została zawrócona do gospodarstwa, z którego wyruszyła w trasę. Pojazd był tak mocno zanieczyszczony, że zwierzęce odchody wyciekały na jezdnię. Oprócz tego bydło nie było oznaczone kolczykami. Kierowca nie miał przy sobie wszystkich wymaganych dokumentów. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie wspólnej kontroli z lekarzami Inspekcji Weterynaryjnej.
24
23(Nie)trzeźwy poranek na lubuskich drogach
Kierowca ciężarówki miał ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz orzeczony sądownie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei kierowca autobusu przewożący blisko 30 pasażerów na linii regularnej „wydmuchał” 0,42 promila alkoholu. Nietrzeźwego kierującego i kierowcę w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, zatrzymali inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Obu mężczyzn przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
24
24Kontrole przewozów odpadów na autostradzie A1
Dwie ciężarówki z odpadami skierowano na parking strzeżony po kontroli przeprowadzonej przez inspektorów śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Inspekcji Ochrony Środowiska. Wpisane w dokumencie przewozowym odpady różniły się od tych, które faktycznie znajdowały się w ładowni jednej z naczep. Stwierdzono też, że odbiorcy wwożonych z zagranicy do Polski odpadów nie mieli właściwych zezwoleń na ich odbiór.
24
25Ciężarówki z winem i dodatkowym „wyposażeniem”
W dwóch mołdawskich ciężarówkach były zainstalowane tachografy umożliwiające kierowcom zapisywanie odpoczynku w trakcie jazdy. Niedozwolone przeróbki nadajników impulsów ruchu oraz modyfikacje instalacji elektryczno-elektronicznej stwierdzili inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika zostaną wszczęte postępowanie administracyjne.
19


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie26
2kujawsko-pomorskie5
3lubelskie12
4lubuskie14
5mazowieckie38
6małopolskie22
7opolskie20
8podkarpackie14
9podlaskie7
10pomorskie8
11śląskie55
12świętokrzyskie7
13warmińsko-mazurskie18
14wielkopolskie28
15zachodniopomorskie15
16łódzkie7

    Czas oczekiwania na granicach
2-10-2022 godz. 8
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 28 0 0 0 4
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 28 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 43 0 0 0 0
Hrebenne 0 0 0 0 0 0
Zosin 0 4 0 0 0 1
Korczowa 0 52 0 4 0 1
Medyka 0 27 0 1 0 1
Kroscienko 0 4 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2022-09-30
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,93545,0352
dolar australijski1AUD3,19593,2605
dolar kanadyjski1CAD3,59903,6718
euro1EUR4,80814,9053
forint (Węgry)100HUF1,14221,1652
frank szwajcarski1CHF5,02765,1292
funt szterling1GBP5,42015,5295
jen (Japonia)100JPY3,41353,4825
korona czeska1CZK0,19550,1995
korona duńska1DKK0,64660,6596
korona norweska1NOK0,45870,4679
korona szwedzka1SEK0,43880,4476
SDR (MFW)1XDR6,36836,4969


   Święta w Europie do 31-12-2022
Data Kraj Uwagi
03-10-22Niemcywszędzie
05-10-22Portugaliawszędzie
08-10-22Chorwacjawszędzie
08-10-22BiHwszędzie
12-10-22Hiszpaniawszędzie
14-10-22Ukrainawszędzie
23-10-22Węgrywszędzie
26-10-22Austriawszędzie
28-10-22Grecjawszędzie
28-10-22Czechywszędzie
28-10-22Turcjawszędzie
29-10-22Turcjawszędzie
31-10-22Słoweniawszędzie
31-10-22Niemcylokalnie
31-10-22Irlandiawszędzie
01-11-22Szwajcarialokalnie
01-11-22Chorwacjawszędzie
01-11-22Portugaliawszędzie
01-11-22Francjawszędzie
01-11-22Litwawszędzie
01-11-22Niemcylokalnie
01-11-22Luksemburgwszędzie
01-11-22Słowacjawszędzie
01-11-22Słoweniawszędzie
01-11-22Belgiawszędzie
01-11-22POLSKAwszędzie
01-11-22Węgrywszędzie
01-11-22Andorawszędzie
01-11-22Austriawszędzie
01-11-22Hiszpaniawszędzie
01-11-22BiHlokalnie
01-11-22Bułgariawszędzie
01-11-22Włochywszędzie
04-11-22Rosjawszędzie
05-11-22Finlandiawszędzie
05-11-22Szwecjawszędzie
07-11-22Białoruśwszędzie
11-11-22POLSKAwszędzie
11-11-22Francjawszędzie
11-11-22Belgiawszędzie
11-11-22Serbiawszędzie
16-11-22Niemcylokalnie
17-11-22Słowacjawszędzie
17-11-22Czechywszędzie
18-11-22Łotwawszędzie
18-11-22Chorwacjawszędzie
21-11-22BiHlokalnie
30-11-22W.Brytanialokalnie
30-11-22Rumuniawszędzie
01-12-22Rumuniawszędzie
01-12-22Portugaliawszędzie
06-12-22Hiszpaniawszędzie
06-12-22Finlandiawszędzie
08-12-22Hiszpaniawszędzie
08-12-22Austriawszędzie
08-12-22Andorawszędzie
08-12-22Włochywszędzie
08-12-22Portugaliawszędzie
08-12-22Szwajcarialokalnie
24-12-22Bułgariawszędzie
24-12-22Estoniawszędzie
24-12-22Finlandiawszędzie
24-12-22Czechywszędzie
24-12-22Słowacjawszędzie
24-12-22Litwawszędzie
24-12-22Szwajcarialokalnie
24-12-22Łotwawszędzie
25-12-22Andorawszędzie
25-12-22Słoweniawszędzie
25-12-22Chorwacjawszędzie
25-12-22Słowacjawszędzie
25-12-22W.Brytaniawszędzie
25-12-22Czechywszędzie
25-12-22Daniawszędzie
25-12-22Rumuniawszędzie
25-12-22Estoniawszędzie
25-12-22Luksemburgwszędzie
25-12-22Portugaliawszędzie
25-12-22Bułgariawszędzie
25-12-22Włochywszędzie
25-12-22Węgrywszędzie
25-12-22Belgiawszędzie
25-12-22Austriawszędzie
25-12-22Białoruśwszędzie
25-12-22Francjawszędzie
25-12-22BiHlokalnie
25-12-22Szwecjawszędzie
25-12-22Ukrainawszędzie
25-12-22Szwajcariawszędzie
25-12-22Hiszpaniawszędzie
25-12-22Łotwawszędzie
25-12-22Litwawszędzie
25-12-22Niemcywszędzie
25-12-22Grecjawszędzie
25-12-22Irlandiawszędzie
25-12-22Finlandiawszędzie
25-12-22Norwegiawszędzie
25-12-22POLSKAwszędzie
25-12-22Holandiawszędzie
26-12-22Szwecjawszędzie
26-12-22W.Brytaniawszędzie
26-12-22Litwawszędzie
26-12-22POLSKAwszędzie
26-12-22Węgrywszędzie
26-12-22Andorawszędzie
26-12-22Hiszpanialokalnie
26-12-22Włochywszędzie
26-12-22Austriawszędzie
26-12-22Irlandiawszędzie
26-12-22Ukrainawszędzie
26-12-22Łotwawszędzie
26-12-22Holandiawszędzie
26-12-22Estoniawszędzie
26-12-22Daniawszędzie
26-12-22Rumuniawszędzie
26-12-22Finlandiawszędzie
26-12-22Niemcywszędzie
26-12-22Słowacjawszędzie
26-12-22Chorwacjawszędzie
26-12-22Norwegiawszędzie
26-12-22Francjawszędzie
26-12-22Słoweniawszędzie
26-12-22Luksemburgwszędzie
26-12-22Bułgariawszędzie
26-12-22Grecjawszędzie
26-12-22Czechywszędzie
27-12-22W.Brytaniawszędzie
31-12-22Łotwawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 13.03.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.67 17.64
Węgry 6.15 16.26
Słowenia 6.57 15.22
Rumunia 7.25 13.79
Słowacja 7.37 13.57
POLSKA 7.46 13.40
Czechy 7.47 13.39
Hiszpania 7.96 12.56
Grecja 8.17 12.24
Irlandia 8.29 12.06
Luksemburg 8.39 11.92
Austria 8.42 11.88
Estonia 8.64 11.57
Portugalia 8.75 11.43
Łotwa 8.77 11.40
Litwa 8.96 11.16
Włochy 9.33 10.72
Francja 9.52 10.50
W.Brytania 9.54 10.48
Szwajcaria 9.66 10.35
Niemcy 9.85 10.15
Belgia 9.87 10.13
Finlandia 9.88 10.12
Holandia 10.38 9.63
Szwecja 10.60 9.43
Dania 11.42 8.76
Norwegia 12.01 8.33

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.