espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
zapraszamy przewoŹnikÓw miĘdzynarodowych do staŁej wspÓŁpracy
2017-06-08 12:18:50

Sanmar
szukamy przewoŹnikÓw do 3,5t
2011-02-15 15:36:46

FHU.Fabisiak
spedycja poprowadzi auta 13,6
2018-05-29 11:51:31

Best Performance
praca dla przewoźnika, chłodnia
2019-12-30 10:12:24

Podlasie
praca dla przewoźnika pl
2015-06-29 19:04:32

PAX
transport polska niemcy i na terenie calego kraju!! 1,2zŁ/km
2010-01-16 12:13:49

sf
zlece transport naczepy z norwegii do polski
2013-05-14 14:06:34

emo
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 52/2024
Bułgaria. Generalny remont mostu na Dunaju w Ruse
INFORMACJA 51/2024
dodatkowe limity SIERPIEŃ
INFORMACJA 50/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Serbia ogólne 2024
INFORMACJA 49/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Chorwacja kr-3 2024
INFORMACJA 47/2024
Protesty w dniu 3 czerwca na granicy hiszpańsko-francuskiej
INFORMACJA 48/2024
Decyzja w sprawie nowej Umowy między UE a Ukraina w sprawie transportu drogowego towarów
INFORMACJA 46/2024
dodatkowe limity LIPIEC
INFORMACJA 45/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Rosja ogólne i Rosja kr-3 2024
INFORMACJA 44/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Łotwa kr-3 2024
INFORMACJA 43/2024
dodatkowe limity CZERWIEC
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Usterki powodem wykluczenia z ruchu

Usterki powodem wykluczenia z ruchu

23.05.2023

Samochód dostawczy zostawiał za sobą plamy oleju z silnika oraz miał uszkodzone zawieszenie i znacznie skorodowane elementy konstrukcji nośnej. Pomimo tego przewoził niewielką koparkę. Niesprawny pojazd wycofali z ruchu inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na pierwszym planie: przód niesprawnego samochodu dostawczego przed wjazdem na mobilną linię diagnostyczną dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W tle: oznakowany furgon dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W poniedziałek (22 maja), na drodze krajowej 94 w okolicach Godzieszowa (powiat bolesławiecki), patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli samochód dostawczy o dmc do 3,5 t. Przewożono nim niewielką koparkę. Już na pierwszy rzut oka inspektorów stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia. Auto skierowano na mobilną linię diagnostyczną, gdzie inspektorzy mogli przeprowadzić szczegółową kontrole jego stanu technicznego. Stwierdzili duże wycieki oleju z silnika, niesprawny hamulec postojowy, uszkodzenie przedniego zawieszenia oraz znaczną korozję elementów nośnych. Skalę wycieku oleju najlepiej obrazowały plamy, które dostawczak zostawił za sobą pod rozłożonymi urządzeniami kontrolno-pomiarowymi mobilnej linii diagnostycznej.

Z powodu stwierdzonych usterek, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny i wydali zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli. Za zły stan techniczny pojazdu kierowcę ukarano także mandatem karnym.

Zdjęcia (2)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 23.05.2023


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (6195)
Nr. Komunikat Oglądano
1Nocne kontrole masy pojazdów
Ponad 60 ton ważyły ciężarówki, które w nocy zatrzymali do kontroli inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Znacznie przekroczony tonaż miał też zestaw z dwiema złączonymi na sztywno naczepami. Kontrole wykazały również inne nieprawidłowości.
6
2Stracili prawo jazdy na trzy miesiące
Czterech kierowców, używających podczas jazdy nie swoich kart, straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Za kierownicę ciężarówki długo nie wsiądzie też kierowca, który kartę włożył do tachografu dopiero w momencie zatrzymania do kontroli. Odpowiedzialność finansową za naruszenia kierowców poniosą również przewoźnicy.
30
3Niesprawną wywrotką bez uprawnień
Kierowca skontrolowany przez inspektorów z Radomia nie posiadał uprawnień właściwej kategorii, a prowadzona przez niego ciężarówka nie miała ważnych badań technicznych. Ponadto przy jednym z kół na pierwszej osi pęknięty był bęben hamulcowy, a wewnętrzne koło na osi bliźniaczej było obluzowane. Ale to jeszcze nie wszystkie nieprawidłowości stwierdzone przy tej kontroli.
39
4Nieprawidłowości przy przewozie ciężkich ładunków
Ciężarówki przewożące pojazdy budowlane, betonowe zbiorniki i ładunki drewna ważyły ponad 50 ton. Zdecydowanie za ciężkie były też dostawczaki. Kontrole przeprowadzone przez inspektorów kujawsko-pomorskiej, opolskiej, dolnośląskiej i świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykazały jeszcze inne nieprawidłowości – wśród nich m.in. wielokrotne naruszenie norm socjalnych przez jednego z kierowców.
28
5Kontrole na Terminalu Promowym w Świnoujściu
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina, wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, skontrolowali na Terminalu Promowym w Świnoujściu ponad 170 pojazdów ciężarowych. Wspólne działania funkcjonariuszy to również możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń. 
41
6Przewoził skradziony pojazd w ładowni
Kierowca skontrolowany przez inspektorów z zachodniopomorskiej ITD nie posiadał żadnych dokumentów przewożonego pojazdu, który miał uszkodzoną stacyjkę. Okazało się, że został skradziony. 
43
7Transport zwierząt bez zapewnienia ich dobrostanu
Przewożone bydło było przywiązane do stałych elementów samochodu i przyczepy za rogi. Dodatkowo, mimo wysokiej temperatury otoczenia, w pojeździe nie działały wentylatory. Transport niezapewniający dobrostanu zwierząt wstrzymali inspektorzy świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
56
8Jazda poza czasem pracy
Kierowca przewożący kontenery, skontrolowany przez pomorskich inspektorów, rejestrował w trakcie jazdy odpoczynek, natomiast inspektorzy z Podlasia zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę, której kierujący wyjechał w trasę z zalogowaną nie swoją kartą do tachografu. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na trzy miesiące.
61
9Fatalny stan techniczny przeładowanej ciężarówki
Kolumna kierownicza zabezpieczona jedynie sprężyną ruszała się w każdym kierunku, resory były krótsze niż oryginalne, drążek stabilizacyjny miał nadmierny luz, a opony miały uszkodzony kord – w takim stanie była ciężarówka, którą skontrolowali inspektorzy podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego.
41
10Wstrzymany transport ADR
Ciężarówka z niesprawnymi hamulcami przewoziła towar niebezpieczny z Niemiec na Ukrainę. Pojazd nie był również oznaczony wymaganymi tablicami barwy pomarańczowej. Inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali transport do czasu usunięcia nieprawidłowości.
54
11Wagowe nieprawidłowości
Inspektorzy kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej, mazowieckiej i podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego wyeliminowali z ruchu transporty, których masa całkowita była daleka od przepisowej. Dwie 40-tonowe ciężarówki przeładowano o ponad 20 ton, a o blisko 10 ton za ciężka była 34-tonowa wywrotka. Natomiast skontrolowane dostawczaki ponad dwukrotnie przekraczały dopuszczalną masę całkowitą. Nie bez konsekwencji zakończył się też transport ponad 100-tonowego zestawu z przekroczonym naciskiem osi. W jednym przypadku kontrola wykazała również 40 naruszeń z zakresu czasu pracy kierowcy.
97
12Koła naczepy bez tarcz hamulcowych
Inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli ukraińskiej ciężarówki stwierdzili brak tarcz hamulcowych na kołach pierwszej osi naczepy. Kierowca natomiast prowadził ciężarówkę bez zalogowanej karty do tachografu. Nie posiadał również potwierdzenia delegowania. Zamiast dalszej jazdy, zespół pojazdów trafił na parking.
82
13Wdrożenie technologii OSNMA w tachografach inteligentnych
Komisja Europejska, w ramach grupy ekspertów ds. inteligentnych tachografów, przekazała informację o nowym terminie możliwego wdrożenia technologii OSNMA w tachografach inteligentnych. Autoryzacja tych mechanizmów została przesunięta i ma nastąpić nie wcześniej niż w październiku 2024 roku. Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym (UE) 2023/980 przejściowe przyrządy rejestrujące mogą być montowane w pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy tylko do dnia 31 maja 2024 r. lub do 5 miesięcy po dacie złożenia deklaracji usługi OSNMA, w zależności od tego, która z tych dat jest późniejsza.
115
14Obowiązek wymiany dotychczas użytkowanych tachografów
Przypominamy, że pojazdy zarejestrowane przed dniem 21 sierpnia 2023 r., którymi będą wykonywane międzynarodowe przewozy drogowe w innym państwie członkowskim UE, zgodnie z przepisami rozporządzenia (UE) nr 165/2014, muszą zostać wyposażone w najnowsze urządzenia, odpowiednio nie później niż do dnia 31 grudnia 2024 r. lub do dnia 18 sierpnia 2025 r., co oznacza obowiązek wymiany dotychczas użytkowanych tachografów.
47
15Jechali pomimo wakacyjnego zakazu jazdy
W okresie wakacji obowiązują weekendowe ograniczenia w ruchu części pojazdów ciężarowych. Zespoły pojazdów, które inspektorzy mazowieckiej i wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali w miniony weekend, powinny stać na parkingach. Były nimi wiezione kable i deski paletowe oraz samochody osobowe i obuwie.
81
16Przekroczone normy wagowe
Wywrotka z ziemią ważyła za dużo o ponad 10 ton, zestaw z elementami drewna konstrukcyjnego o 5 ton, a ciężarówka wypełniona gazetami o 3 tony. Przekroczenia dopuszczalnych tonaży i nacisków osi napędowych na drogę stwierdzili inspektorzy mazowieckiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
147
17Kierowcy przewozu osób pod kontrolą
W pierwszym tygodniu po wprowadzeniu przepisu dotyczącego obowiązku posiadania krajowego prawa jazdy przez kierowców TAXI, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z całego kraju przeprowadzili w sumie 568 kontroli drogowych. 10 kierowców poruszało się pojazdami, nie posiadając wymaganego dokumentu.
27
18Wakacyjne zakazy jazdy
Wraz z ostatnim dniem roku szkolnego zaczynają obowiązywać wakacyjne weekendowe ograniczenia w ruchu części pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz jazdy w wyznaczonych godzinach potrwa do ostatniej niedzieli wakacji.
42
1911-tonowy dostawczak
Nacisk osi napędowej dostawczaka, którego skontrolowali inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego wynosił o 5,5 tony więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita, a jego rzeczywista masa sięgała blisko 11 ton.
111
20Warsztaty szkoleniowe TECHCA z udziałem przedstawicieli europejskich służb kontroli transportu drogowego
Inspektorzy transportu drogowego i funkcjonariusze policji z 10 europejskich krajów wzięli udział w międzynarodowych warsztatach, które odbyły się w Warszawie w ramach działalności organizacji Euro Contrôle Route EUWT.
47
21Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek pod kontrolą inspektorów
29 skontrolowanych pojazdów ciężarowych, 8 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 7 wszczętych postępowań administracyjnych – to bilans kontroli przeprowadzonych wspólnie przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym oraz funkcjonariuszy Policji. 14 kierowców ukarano za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania.
84
22Masa własna dużo większa od dopuszczalnej
Samochód dostawczy ważył na pusto więcej o prawie 1,5 tony, niż wynosiła jego dopuszczalna masa całkowita. Inspekcyjne wagi wskazały blisko 5 ton. Inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
184
23Stracili prawo jazdy, bo zignorowali obowiązek rejestracji czasu pracy
Kierowca ciężarówki, który nie stosował się do norm czasu pracy, symulując jazdę w załodze, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Nieprawidłowości wykryli inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Podobne konsekwencje poniósł kierujący autokarem, skontrolowany przez funkcjonariuszy z Opola, który nie rejestrował swojego czasu pracy na karcie kierowcy.
38
24Kontrole autokarów wykazały poważne naruszenia
Autokar, który miał zabrać dzieci na wycieczkę szkolną, miał poważną usterkę techniczną, a kierowca nie posiadał ważnego prawa jazdy wymaganej kategorii. Kontrola inspektorów zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykazała też nieprzestrzeganie przepisów regulujących czas pracy kierowcy. Niebezpieczną usterkę w autokarze, którym podróżowały dzieci, stwierdzili też opolscy inspektorzy.
39
25Zbiorniki paliwa w ciężarówkach
Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że pojemność całkowita stałych zbiorników paliwa w pojeździe lub zespole pojazdów nie powinna przekraczać 1500 litrów, z uwzględnieniem, że pojemność zbiornika zamocowanego na przyczepie nie powinna przekraczać 500 litrów.
46


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień

    Czas oczekiwania na granicach
25-7-2024 godz. 16
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 2
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 28 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 0 0 0 0 0
Hrebenne 0 0 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 0 0 0
Korczowa 0 0 0 0 0 1
Medyka 0 0 0 0 0 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 1

   Kursy walut od dnia 2024-06-17
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,05984,1418
dolar australijski1AUD2,67902,7332
dolar kanadyjski1CAD2,94753,0071
euro1EUR4,33184,4194
forint (Węgry)100HUF1,08761,1096
frank szwajcarski1CHF4,55244,6444
funt szterling1GBP5,14205,2458
jen (Japonia)100JPY2,58152,6337
korona czeska1CZK0,17500,1786
korona duńska1DKK0,58060,5924
korona norweska1NOK0,37900,3866
korona szwedzka1SEK0,38340,3912
SDR (MFW)1XDR5,30945,4166


   Święta w Europie do 23-10-2024
Data Kraj Uwagi
01-8-24Szwajcariawszędzie
05-8-24Chorwacjawszędzie
05-8-24Irlandiawszędzie
15-8-24Austriawszędzie
15-8-24Belgiawszędzie
15-8-24BiHlokalnie
15-8-24Chorwacjawszędzie
15-8-24Francjawszędzie
15-8-24Grecjawszędzie
15-8-24Hiszpaniawszędzie
15-8-24Litwawszędzie
15-8-24Luksemburgwszędzie
15-8-24POLSKAwszędzie
15-8-24Rumuniawszędzie
15-8-24Portugaliawszędzie
15-8-24Szwajcarialokalnie
15-8-24Włochywszędzie
20-8-24Estoniawszędzie
20-8-24Węgrywszędzie
24-8-24Ukrainawszędzie
28-8-24BiHlokalnie
30-8-24Turcjawszędzie
05-9-24Szwajcarialokalnie
06-9-24Bułgariawszędzie
08-9-24Andorawszędzie
16-9-24BiHlokalnie
16-9-24Szwajcarialokalnie
22-9-24Bułgariawszędzie
22-9-24Szwajcariawszędzie
25-9-24Szwajcarialokalnie
28-9-24Czechywszędzie
01-10-24Ukrainawszędzie
03-10-24Niemcywszędzie
05-10-24Portugaliawszędzie
12-10-24Hiszpaniawszędzie
23-10-24Węgrywszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 28.12.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Słowenia 7.05 14.18
Rumunia 7.23 13.83
Bułgaria 7.31 13.68
Czechy 7.47 13.39
Luksemburg 7.51 13.32
Portugalia 7.55 13.25
Łotwa 7.57 13.21
Słowacja 7.66 13.05
POLSKA 7.66 13.05
Litwa 7.76 12.89
Hiszpania 7.88 12.69
Włochy 7.88 12.69
Węgry 8.11 12.33
Francja 8.22 12.17
Irlandia 8.24 12.14
Belgia 8.40 11.90
Grecja 8.41 11.89
Austria 8.42 11.88
Niemcy 8.55 11.70
Estonia 8.64 11.57
Holandia 8.77 11.40
Dania 9.22 10.85
Finlandia 9.22 10.85
Norwegia 9.67 10.34
Szwajcaria 9.72 10.29
W.Brytania 9.85 10.15
Szwecja 9.93 10.07

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.