espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
mobilny serwis ciężarówek, tir poznań a2 881-673-882
2019-12-07 22:01:40

Laweta Poznań
pekaes- poszukujemy przewoźników - 13,6m , 24tony
2014-04-29 12:05:22

PEKAES
magda-trans poszukuje przewoźników 24t na kraj
2010-06-18 10:36:26

Magda-Trans
poszukuje podwykonawcÓw
2014-11-14 15:31:30

Jarzyna
współpraca dla przewoźników z busem do 3,5 tony
2016-05-04 10:57:02

PKS24
firana/ plandeka na kraj/ miĘdzynarodÓwkĘ
2017-05-09 15:45:39

Schnaider-group
spedycja nawiąże współprace z przewoźnikami
2016-04-12 13:49:06

PKS24
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 62/2023
Zawieszenie limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych w roku 2023
INFORMACJA 61/2023
Dodatkowe limity październik
INFORMACJA 60/2023
Podział kwoty bazowej zezwoleń EKMT na rok 2024
INFORMACJA 59/2023
Dotyczy zakończenia wydawania zezwoleń EKMT/CEMT na 2023 rok.
INFORMACJA 58/2023
Zakończenie wydawania zezwoleń EKMT EURO VI GRUPA 6 (bez A, GR, I, RUS, H)
INFORMACJA 57/2023
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Serbia ogólne
INFORMACJA 56/2023
Dodatkowe limity Wrzesień
INFORMACJA 55/2023
Awaria usług sieciowych
INFORMACJA 54/2023
Zwrot kart z karnetów do zezwoleń EKMT
INFORMACJA 53/2023
Dodatkowe limity Sierpień
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Ogrody pełne przygód z udziałem Inspekcji Transportu Drogowego

Ogrody pełne przygód z udziałem Inspekcji Transportu Drogowego

03.06.2023

Uczyć poprzez zabawę – taki cel przyświeca wydarzeniu „Ogrody Przygód”, zorganizowanemu w ogrodach Kancelarii Premiera. To piknik z okazji Dnia Dziecka, na który składają się różnego rodzaju zajęcia edukacyjne i szereg atrakcji. To także okazja, aby poznać z bliska, jak działają służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych cieszyła się oferta Inspekcji Transportu Drogowego.

4 maskotki instytucji, które przedstawiały swoją ofertę dla dzieci. 2 od prawej to Krokodylek Tirek. Dziewczynka przybija z nim "piątkę".

Z okazji Dnia Dziecka, w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w sobotę (3 czerwca), odbył się piknik „Ogrody Przygód”. W konkursach, pokazach sprzętu kontrolnego i ratowniczego, mobilnych laboratoriach, warsztatach i szkoleniach, przygotowanych przez różne instytucje i służby mundurowe, wzięli udział młodsi i starsi.

Bogatą ofertą edukacyjną przyciągała Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka. Zagadki, krzyżówki, łamigłówki i kolorowanki, pomagające poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, filmy animowane, symulator refleksu i miasteczko ruchu drogowego to tylko część z atrakcji, z których warto było skorzystać. Można było również zajrzeć do inspekcyjnego furgonu i dowiedzieć się co nieco o pracy inspektora Inspekcji Transportu Drogowego, a śmiałkowie mieli okazję zmierzyć się w pojedynku na refleks. Był też Krokodylek Tirek, z którym chętnie się fotografowano. Na każdego, kto odwiedził strefę edukacyjną Inspekcji Transportu Drogowego, czekały upominki, w postaci odblasków, kamizelek, czy czapeczek pozwalających być lepiej widocznym na drodze.

Inspekcja Transportu Drogowego realizuje szereg działań edukacyjnych, skierowanych do różnych grup wiekowych. Udział w wydarzeniach promujących m.in. bezpieczeństwo w ruchu drogowym to tylko jeden z przejawów aktywności na tym polu. W ramach projektu edukacyjnego Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka, dofinansowanemu z Funduszy Unijnych, tylko do końca 2023 r. zostanie przeprowadzonych 250 lekcji dla blisko 15 tys. uczniów.

Zdjęcia (7)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 03.06.2023


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (5953)
Nr. Komunikat Oglądano
1Nietrzeźwy kierowca 40-tonowego zestawu
Ponad 0,6 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca ciężarówki, który przewoził 20 ton ładunku za wschodnią granicę Polski. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
8
2Kierowca mógł ukrywać czas jazdy poza limitem
Kierowca ciężarówki mógł wyłączać tachograf w trakcie jazdy i rejestrować fikcyjny odpoczynek. Manipulację w oprogramowanie tachografu stwierdzili inspektorzy ze świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
9
3Z promilami i bez prawa jazdy
Był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy, a mimo to usiadł za kierownicą samochodu osobowego i wyjechał na drogę. Zatrzymali go inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji.
8
4Międzynarodowy transport rzeczy bez tachografu
Choć dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów przekraczała 3,5 tony, to kierowca nie rejestrował czasu jazdy, odpoczynku oraz przebytej drogi. W furgonie ciągnącym przyczepę brakowało wymaganego tachografu. Naruszenie przepisów prawa stwierdzili inspektorzy z warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
8
5Transport ADR z naruszeniami
Ładunek bez zabezpieczenia przed przemieszczeniem się w trakcie jazdy, brak wymaganego oznakowania i wyposażenia pojazdu oraz nieprawidłowości w dokumentacji i stanie technicznym pojazdów. To uchybienia, które wykazały kontrole przewozów materiałów niebezpiecznych przeprowadzone przez inspektorów lubuskiej, zachodniopomorskiej i lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole zakończyły się zakazami dalszej jazdy do czasu usunięcia nieprawidłowości.
13
6Nie miał prawa usiąść za kierownicą
Kierowca był pod wpływem alkoholu, a ciężarówka – bez aktualnych badań technicznych. Interwencja funkcjonariuszy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zakończyła się wezwaniem patrolu Policji.
9
7Wizyta studyjna przedstawicieli duńskiej Policji oraz duńskiego Urzędu ds. Ruchu Drogowego w Warszawie
W terminie 12-14 września w Warszawie odbyły się międzynarodowe warsztaty pn. „Workshop on effective enforcement of EU rules on labour mobility and social security coordination”, które były efektem współpracy Inspekcji Transportu Drogowego, duńskiej Policji oraz duńskiego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (Danish Road Traffic Authority). Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu Staff Exchange wspieranego przez Europejski Urząd ds. Pracy (ELA).
11
8Nocne manipulacje czasem pracy wykryte przez ITD
Pięciu kierowców ciężarówek fałszowało zapisy czasu pracy. Wszystkim zatrzymano prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Większość używała nie swoich kart, a jeden z kierujących zastosował magnes, który zakłócał działanie tachografu i drogomierza pojazdu. Niedozwolone manipulacje stwierdzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
13
9„Trzeźwy poranek” na drogach Mazowsza
Trzech kierowców wykluczyli z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie porannych kontroli trzeźwości. Jeden z kierujących „wydmuchał” prawie 0,8 promila. Dwaj pozostali mieli poniżej 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Wszyscy trzej zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
10
10Narkotyki znalezione w kabinie ciężarówki
Znaczną ilość substancji przypominającej amfetaminę, znaleźli w kontrolowanej ciężarówce inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca zestawu był nienaturalnie pobudzony i przyznał się, że zażywał narkotyk kilka godzin przed kontrolą. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
14
11Wstrzymane transporty kruszywa i odpadów
Zestaw przewożący odpady pochodzenia zwierzęcego i wywrotkę z kruszywem, wykluczyli z dalszej jazdy inspektorzy podlaskiej i małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Obie ciężarówki były znacznie przeładowane, co spowodowało też duże przekroczenia nacisków osi pojazdów na drogę.
13
12Wiózł elementy stalowe i używał magnesu
Zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, nałożeniem mandatu karnego oraz przekazaniem kierowcy do dalszych czynności Policji – tak potoczyła się kontrola polskiej ciężarówki. Załoga patrolu podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdziła, że kierowca rejestrował swój rzekomy odpoczynek w trakcie jazdy.
15
13Osobówką i ciężarówką po alkoholu
Kierowca osobówki miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a mimo tego wsiadł za kierownicę uszkodzonego w kolizji pojazdu i chciał jechać ekspresówką. Kolejny kierowca, tym razem ciężarówki, wydmuchał 0,6 promila. Nietrzeźwą jazdę obu kierowców przerwali inspektorzy świętokrzyskiej i wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
10
14Nocne ważenie pojazdów na ekspresowej „ósemce”
Wykluczeniem z dalszej jazdy dwóch przeładowanych ciężarówek i trzech pojazdów dostawczych, zakończyły się nocne działania kontrolne na ekspresowej „ósemce” w pobliżu Wolborza. Jeden ze skontrolowanych kierowców był w stanie po spożyciu alkoholu.
20
15Kontrole trzeźwości na lubuskich i zachodniopomorskich drogach
Trzeźwość ponad 3,2 tys. kierowców skontrolowali inspektorzy lubuskiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Policji. W trakcie prowadzonych działań, zatrzymano 11 nietrzeźwych kierowców i 7 w stanie po spożyciu alkoholu. Kilku z nich miało już wcześniej zatrzymane prawo jazdy.
21
16Z promilami, bez uprawnień i opłaty drogowej
2,7 promila „wydmuchał” kierowca ciężarówki – wywrotki, który miał już zatrzymane uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu. Ciężarówkę, na ekspresowej ósemce, zatrzymali do kontroli inspektorzy BKOE z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nietrzeźwego kierowcę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom stołecznej Policji.
19
17Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany na A1
Ponad 0,8 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca ciężarówki, który jechał na załadunek aut do Czech. Został zatrzymany do rutynowej kontroli przez inspektorów śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Zestaw skierowano na parking strzeżony.
16
18Jechał „na magnesie” i zignorował znak „stop”
Kierowca ciężarówki sam zwrócił na siebie uwagę inspektorów świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna nie zatrzymał się przed znakiem „stop” oraz rejestrował fikcyjny odpoczynek podczas jazdy. Za ingerencję w pracę tachografu stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
17
19Gabaryty bez pilotów i właściwych zezwoleń
Trzy nienormatywne zestawy ciężarowe wykluczyli tymczasowo z dalszej jazdy funkcjonariusze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Rekordzista” przewoził duży wózek widłowy i ważył ponad 75 ton zamiast dopuszczalnych 40. Kierowcy gabarytów mieli zezwolenia na przejazd, ale były niewystarczające – nie obejmowały rzeczywistych parametrów. Dwie ciężarówki jechały po drogach bez wymaganych pojazdów pilotujących.
17
20Ciężkie elementy studni głębinowej na wagach ITD
Ponad 51 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów przewożący elementy studni głębinowej. Za duży tonaż spowodował przekroczenia przepisowych nacisków osi ciężarówki na drogę. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy z podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
22
21Międzynarodowe przewozy osób z manipulacją czasu pracy
Kierowca litewskiego autobusu międzynarodowej linii regularnej rejestrował swój czas pracy na konto innej osoby. Z kolei załoga kierowców ukraińskiego autobusu rejsowego prowadził pojazd bez kart zalogowanych w tachografie. Oprócz tego kierowcy naruszyli obowiązujące limity czasu pracy. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
24
22XXXII Forum Ekonomiczne z udziałem Głównego Inspektora Transportu Drogowego
O szeroko rozumianym bezpieczeństwie, dotyczącym także ruchu drogowego, dyskutowano w trakcie XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. W panelach tematycznych uczestniczyło szerokie grono ekspertów z Polski, Europy i świata – wśród nich Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
29
23Kontrole zakończone zakazami dalszej jazdy
Zużyte i popękane tarcze hamulcowe, zbyt duża różnica sił hamowania na kołach tej samej osi oraz zły stan ogumienia – to usterki wykryte w trzech skontrolowanych zestawach ciężarowych. Pojazdy wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej, wielkopolskiej i warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za stwierdzone zaniedbania stanu technicznego zostaną teraz wszczęte postępowania administracyjne.
32
24Kontrola pojazdu pomocy drogowej z serią naruszeń
Kierowca ciężarówki – lawety rejestrował swój czas pracy na konto innej osoby. Okazał do kontroli stary blankiet prawa jazdy, nie miał ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz wymaganej kwalifikacji wstępnej lub szkolenia okresowego. Z kolei przedsiębiorca nie miał uprawnień przewozowych. Serię nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
21
25Inspektorzy udzielili pierwszej pomocy rannemu kierowcy
Zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i udzieleniem pierwszej pomocy rannemu kierowcy, zajmowali się inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na ekspresowej „piątce” w pobliżu Poznania. Ciągnik siodłowy uderzył w tył ciężarówki-lawety stojącej na pasie awaryjnym.
19


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie22
2kujawsko-pomorskie18
3lubelskie12
4lubuskie26
5mazowieckie44
6małopolskie40
7opolskie17
8podkarpackie18
9podlaskie17
10pomorskie40
11śląskie48
12świętokrzyskie15
13warmińsko-mazurskie22
14wielkopolskie19
15zachodniopomorskie25
16łódzkie5

    Czas oczekiwania na granicach
25-9-2023 godz. 9
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 0 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 15 0 0 0 0
Hrebenne 0 0 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 0 0 0
Korczowa 0 33 0 1 0 0
Medyka 0 6 0 0 0 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2023-09-25
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,26284,3490
dolar australijski1AUD2,75262,8082
dolar kanadyjski1CAD3,16963,2336
euro1EUR4,54464,6364
forint (Węgry)100HUF1,17141,1950
frank szwajcarski1CHF4,71094,8061
funt szterling1GBP5,23185,3374
jen (Japonia)100JPY2,87662,9348
korona czeska1CZK0,18650,1903
korona duńska1DKK0,60950,6219
korona norweska1NOK0,39750,4055
korona szwedzka1SEK0,38320,3910
SDR (MFW)1XDR5,62635,7399


   Święta w Europie do 24-12-2023
Data Kraj Uwagi
28-9-23Czechywszędzie
29-9-23BiHlokalnie
03-10-23Niemcywszędzie
05-10-23Portugaliawszędzie
09-10-23Hiszpanialokalnie
12-10-23Hiszpaniawszędzie
14-10-23Ukrainawszędzie
23-10-23Węgrywszędzie
26-10-23Austriawszędzie
28-10-23Turcjalokalnie
28-10-23Czechywszędzie
28-10-23Grecjawszędzie
29-10-23Turcjawszędzie
31-10-23Słoweniawszędzie
31-10-23Niemcylokalnie
01-11-23Słowacjawszędzie
01-11-23Słoweniawszędzie
01-11-23Szwajcarialokalnie
01-11-23Włochywszędzie
01-11-23Węgrywszędzie
01-11-23Luksemburgwszędzie
01-11-23Niemcylokalnie
01-11-23POLSKAwszędzie
01-11-23Portugaliawszędzie
01-11-23Litwawszędzie
01-11-23Hiszpaniawszędzie
01-11-23Francjawszędzie
01-11-23Chorwacjawszędzie
01-11-23Belgiawszędzie
01-11-23Austriawszędzie
01-11-23BiHlokalnie
02-11-23BiHlokalnie
04-11-23Szwecjawszędzie
04-11-23Finlandiawszędzie
06-11-23Białoruśwszędzie
07-11-23Białoruśwszędzie
11-11-23Serbiawszędzie
11-11-23POLSKAwszędzie
11-11-23Francjawszędzie
11-11-23Belgiawszędzie
17-11-23Słowacjawszędzie
17-11-23Czechywszędzie
18-11-23Łotwawszędzie
18-11-23Chorwacjawszędzie
21-11-23BiHlokalnie
22-11-23Niemcylokalnie
25-11-23BiHlokalnie
30-11-23Rumuniawszędzie
01-12-23Portugaliawszędzie
01-12-23Rumuniawszędzie
03-12-23Hiszpanialokalnie
06-12-23Hiszpaniawszędzie
06-12-23Finlandiawszędzie
08-12-23Szwajcarialokalnie
08-12-23Włochywszędzie
08-12-23Portugaliawszędzie
08-12-23Hiszpaniawszędzie
08-12-23Austriawszędzie
24-12-23Słowacjawszędzie
24-12-23Łotwawszędzie
24-12-23Litwawszędzie
24-12-23Estoniawszędzie
24-12-23Czechywszędzie
24-12-23Bułgariawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 28.12.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Słowenia 7.05 14.18
Rumunia 7.23 13.83
Bułgaria 7.31 13.68
Czechy 7.47 13.39
Luksemburg 7.51 13.32
Portugalia 7.55 13.25
Łotwa 7.57 13.21
Słowacja 7.66 13.05
POLSKA 7.66 13.05
Litwa 7.76 12.89
Hiszpania 7.88 12.69
Włochy 7.88 12.69
Węgry 8.11 12.33
Francja 8.22 12.17
Irlandia 8.24 12.14
Belgia 8.40 11.90
Grecja 8.41 11.89
Austria 8.42 11.88
Niemcy 8.55 11.70
Estonia 8.64 11.57
Holandia 8.77 11.40
Dania 9.22 10.85
Finlandia 9.22 10.85
Norwegia 9.67 10.34
Szwajcaria 9.72 10.29
W.Brytania 9.85 10.15
Szwecja 9.93 10.07

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.