espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
transport chłodnia 3,5t bus (przewóz towarów i żywności)
2014-06-19 13:08:09

Transport-szlachta
zatrudnię spedytora
2010-12-09 09:40:20

P.T.S. GULIVER SP. Z O.O.
szukasz zatrudnienia? nie masz pomysŁu jak rozkrĘciĆ wŁasny biznes?
2014-05-28 13:51:06

E-Cars
niemiecka spedycja nawiąże wspołprcae z przewoźnikami
2015-04-10 13:49:17

Pax Logistics
zatrudnię spedytorów. cała polska!
2014-09-17 19:20:58

Express Solutions
transport auta stargard szczeciński -bydgoszcz
2011-07-27 14:06:21

hubs
producent poszukuje przewoŹnikÓw do staŁej wspÓŁpracy
2012-08-28 12:36:05

cl
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 46/2024
dodatkowe limity LIPIEC
INFORMACJA 45/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Rosja ogólne i Rosja kr-3 2024
INFORMACJA 44/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Łotwa kr-3 2024
INFORMACJA 43/2024
dodatkowe limity CZERWIEC
INFORMACJA 42/2024
Wznowienie przyjmowania podań o wydanie zezwoleń Węgry kraje trzecie EURO 5
INFORMACJA 41/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Uzbekistan ogólne 2024
INFORMACJA 40/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Szwecja kr-3 EURO 0 2024
INFORMACJA 39/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Rosja ogólne i Rosja kr-3 2024
INFORMACJA 38/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Norwegia kr-3 2024
INFORMACJA 37/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Mongolia kr-3 2024
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


„Trzeźwy poranek” na drogach Mazowsza

„Trzeźwy poranek” na drogach Mazowsza

18.09.2023

Trzech kierowców wykluczyli z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie porannych kontroli trzeźwości. Jeden z kierujących „wydmuchał” prawie 0,8 promila. Dwaj pozostali mieli poniżej 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Wszyscy trzej zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

(Fot. archiwum GITD) Funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego kontroluje trzeźwość kierowcy ciężarówki.

W poniedziałek (18 września), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannej akcji przebadali alkomatami przesiewowymi prawie 400 kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Inspektorzy zatrzymali jednego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego i dwóch w stanie po spożyciu alkoholu.

Na krajowej „dwójce” koło Siedlec, patrol ITD zatrzymał nietrzeźwego kierowcę polskiej ciężarówki. 47-latek (obywatel Polski) miał prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dalszym odcinku krajowej „dwójki” w okolicach Siedlec, patrol ITD zatrzymał kierowcę polskiej ciężarówki, który był w stanie po spożyciu alkoholu. 43-latek (obywatel Białorusi) „wydmuchał” 0,42 promila. 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał z kolei kierowca samochodu dostawczego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na odcinku krajowej „dwunastki” w Radomiu.

Wszystkich trzech kierowców przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zdjęcia (1)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 18.09.2023


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (6173)
Nr. Komunikat Oglądano
1Stracili prawo jazdy, bo zignorowali obowiązek rejestracji czasu pracy
Kierowca ciężarówki, który nie stosował się do norm czasu pracy, symulując jazdę w załodze, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Nieprawidłowości wykryli inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Podobne konsekwencje poniósł kierujący autokarem, skontrolowany przez funkcjonariuszy z Opola, który nie rejestrował swojego czasu pracy na karcie kierowcy.
3
2Kontrole autokarów wykazały poważne naruszenia
Autokar, który miał zabrać dzieci na wycieczkę szkolną, miał poważną usterkę techniczną, a kierowca nie posiadał ważnego prawa jazdy wymaganej kategorii. Kontrola inspektorów zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykazała też nieprzestrzeganie przepisów regulujących czas pracy kierowcy. Niebezpieczną usterkę w autokarze, którym podróżowały dzieci, stwierdzili też opolscy inspektorzy.
3
3Zbiorniki paliwa w ciężarówkach
Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że pojemność całkowita stałych zbiorników paliwa w pojeździe lub zespole pojazdów nie powinna przekraczać 1500 litrów, z uwzględnieniem, że pojemność zbiornika zamocowanego na przyczepie nie powinna przekraczać 500 litrów.
17
4Kontrole autokarów na A4
6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 7 postępowań administracyjnych i 14 mandatów karnych – to bilans kontroli, które przeprowadzili inspektorzy śląskiej, opolskiej i dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawdzono stan techniczny 28 autokarów. W jednym przypadku usterka techniczna wykluczyła dalszą jazdę i przewoźnik musiał zorganizować nowy – tym razem sprawny – pojazd.
47
5Ładunki ponad normę
10 tonowy dostawczak, 47 tonowa „pompogruszka”, czy też 55 tonowy zestaw przewożący koparkę - to tylko niektóre przykłady rażących naruszeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu ujawnione w ostatnim czasie przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Wszystkie transporty zostały wstrzymane do czasu rozładowania.
78
6Okresowe ograniczenia w ruchu dla pojazdów ciężarowych
Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina o ograniczeniach w ruchu dla niektórych pojazdów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, w związku ze zwiększonym ruchem pojazdów osobowych spowodowanym zbliżającym się świętem Bożego Ciała. Ograniczenia obowiązują dziś i jutro w wyznaczonych godzinach.
54
7Międzynarodowe kontrole drogowe ADR z udziałem inspektorów z Rzeszowa i Katowic
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego brali udział we wspólnych międzynarodowych kontrolach drogowych dotyczących przewozów towarów niebezpiecznych – ADR Cross Border Enforcement (ACE). Wydarzenie zostało zorganizowane przez Euro Contrôle Route EGTC oraz Bundesamt für Logistik und Mobilität (BALM) w ramach podgrupy roboczej SWG Harmonie Dangerous Goods, w okolicy miejscowości Fran w Niemczech.
107
8Wspólne kontrole Inspekcji Transportu Drogowego i inspektorów z Francji
Kompleksowe kontrole stanu technicznego pojazdów ciężarowych, weryfikacje czasu pracy kierowców oraz czynności kontrolne w siedzibach przedsiębiorstw transportowych – tak wyglądała dwudniowa wizyta inspektorów transportu drogowego z Francji, zrealizowana przy wsparciu Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA). Specjalistyczne wyposażenie pojazdów i codzienną pracę zaprezentowali inspektorzy mazowieckiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
49
9Kontrole zakończone zakazem dalszej jazdy
73-tonowy zestaw trzech pojazdów i ponad 6-tonowego busa zatrzymali inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze zakazali kierowcom dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdów do stanu normatywnego.
110
10Kierował busem pod wpływem narkotyków
Kontrolowany kierowca dostawczaka był nadmiernie pobudzony i mówił chaotycznie – przypuszczenia inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków, potwierdził test wykonany przez funkcjonariuszy Policji.
49
11Weekendowe ograniczenia w ruchu części pojazdów ciężarowych
W sobotę i niedzielę niektóre pojazdy oraz zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton są objęte ograniczeniami w ruchu. Powodem tych ograniczeń są Zielone Świątki i spodziewany większy ruch na głównych szlakach komunikacyjnych.
41
12Poważne usterki w autobusach szkolnych
Wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne oświetlenie i brak wymaganych dokumentów – to nieprawidłowości, które stwierdzili inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego po kontroli autobusów dowożących dzieci do jednej ze szkół podstawowych.
113
13Zignorowali dopuszczalną masę pojazdu
Dwa znacznie przeładowane dostawczaki skontrolowali inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przed dalszą jazdą konieczny był rozładunek nadmiaru przewożonego towaru.
51
14Oszczędności zamiast ekologii
Podłączenie urządzenia, które pozorowało prawidłowe działanie systemu oczyszczania spalin, wykryli w jednej ze skontrolowanych ciężarówek funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie. Ciągnik siodłowy został wycofany z ruchu.
46
15Załoga autokaru w stanie nietrzeźwości
Kierowca autokaru, którym podróżowało z Polski do Francji 40 pasażerów miał w wydychanym powietrzu 0,74 promila alkoholu, a jego zmiennik 0,84 promila. Załogę skontrolowali Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W sumie zbadano blisko 1100 kierowców.
43
16Nie wszyscy kierowcy przestrzegali zakazu jazdy
91 ciężarówek, których kierowcy nie przestrzegali ograniczeń w ruchu w długi majowy weekend, zatrzymali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Trzy czwarte nieuprawnionych przewozów dotyczyło ciężarówek przewoźników zagranicznych.
117
17Kierował autobusem miejskim po spożyciu alkoholu
Kierowca autobusu miejskiego w Olsztynie „wydmuchał” ponad 0,3 promila. Inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali mężczyznę do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
55
18Skuteczna współpraca służb
Dwa miesiące brawurowej jazdy i jedenaście zarejestrowanych wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym nawet o 174 km/h, swój finał będzie miało w sądzie. Mężczyzna czuł się bezkarnie, bo jeździł samochodem z angielskimi tablicami rejestracyjnymi. Jednak nie uniknie surowej kary.
133
19Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych w trakcie majówki
Od 30 kwietnia do 3 maja obowiązują ograniczenia w ruchu dla niektórych pojazdów o dmc powyżej 12 ton. Zakaz jazdy w określonych godzinach nie dotyczy autobusów i między innymi pojazdów ciężarowych przewożących środki medyczne, artykuły szybko psujące się, środki spożywcze, czy zwierzęta.
166
20Wzorowe przewozy towarów niebezpiecznych
Bez zastrzeżeń – tak zakończyło się 15 kontroli pojazdów przewożących towary niebezpieczne, przeprowadzonych przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Tylko w jednym przypadku kontrolujący mieli uwagi dotyczące sposobu sporządzenia dokumentu przewozowego.
191
21Inspekcja Transportu Drogowego na POLSECURE 2024
Najnowocześniejszy sprzęt, pokazy, konferencje i dyskusje o bezpieczeństwie publicznym – tak wyglądała tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów POLSECURE, które odbyły się w Kielcach już po raz trzeci. Inspekcja Transportu Drogowego zaprezentowała m.in. wykorzystywaną do kontroli stanu technicznego pojazdów mobilną stację diagnostyczną.
106
22Ponad jedna trzecia kontroli wykazała nieprawidłowości
Stan techniczny 27 ciężarówek spoza Unii Europejskiej skontrolowali jednego dnia przy pomocy mobilnej jednostki diagnostycznej inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nieprawidłowości, które wykazały kontrole dotyczyły stanu technicznego, czasu pracy kierowcy i braku zezwolenia na wykonywanie przewozu międzynarodowego.
274
23Kontrole przewozu osób w Krakowie
Zatrzymane 4 dowody rejestracyjne i 11 mandatów karnych – to bilans kontroli przewozu osób z wykorzystaniem aplikacji w Krakowie. W nocnych działaniach przeprowadzonych przez małopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego uczestniczyli też funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji.
40
24Uzbekistańscy inspektorzy nadzoru transportu zapoznali się z wyposażeniem i pracą mazowieckiej ITD
Najnowocześniejszy sprzęt kontrolny, sposób działania systemu preselekcji wagowej i procedurę kontroli pojazdów ciężarowych poznali przedstawiciele Inspekcji Nadzoru Transportu Uzbekistanu (Transport Supervision Inspectorate) wspólnie z Ministrem Transportu. Zagraniczna delegacja odwiedziła punkt kontrolny mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. W spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
198
25Inspektorzy udzielili pomocy poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym
Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem, przez co zjechał na pobocze i dachował. Inspektorzy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy byli świadkami zdarzenia udzielili kierowcy pierwszej pomocy.
76


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień

    Czas oczekiwania na granicach
15-6-2024 godz. 5
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 3
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 28 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 5 0 0 0 0
Hrebenne 0 5 0 0 0 0
Zosin 0 4 0 0 0 0
Korczowa 0 11 0 2 0 0
Medyka 0 5 0 1 0 1
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 1 0 0 0 1

   Kursy walut od dnia 2024-06-14
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,98684,0674
dolar australijski1AUD2,65022,7038
dolar kanadyjski1CAD2,90102,9596
euro1EUR4,30084,3876
forint (Węgry)100HUF1,08721,1092
frank szwajcarski1CHF4,45144,5414
funt szterling1GBP5,09335,1961
jen (Japonia)100JPY2,53642,5876
korona czeska1CZK0,17390,1775
korona duńska1DKK0,57660,5882
korona norweska1NOK0,37600,3836
korona szwedzka1SEK0,38180,3896
SDR (MFW)1XDR5,27435,3809


   Święta w Europie do 13-09-2024
Data Kraj Uwagi
16-6-24BiHlokalnie
16-6-24Rosjawszędzie
17-6-24Turcjawszędzie
18-6-24Turcjawszędzie
19-6-24Turcjawszędzie
22-6-24Chorwacjawszędzie
22-6-24Finlandiawszędzie
22-6-24Szwecjawszędzie
23-6-24Estoniawszędzie
23-6-24Luksemburgwszędzie
23-6-24Szwajcarialokalnie
24-6-24Estoniawszędzie
24-6-24Grecjawszędzie
24-6-24Litwawszędzie
24-6-24Łotwawszędzie
24-6-24Rumuniawszędzie
24-6-24Ukrainalokalnie
25-6-24Słoweniawszędzie
28-6-24BiHlokalnie
28-6-24Ukrainawszędzie
03-7-24Białoruśwszędzie
05-7-24Czechywszędzie
05-7-24Słowacjawszędzie
06-7-24Czechywszędzie
06-7-24Litwawszędzie
08-7-24BiHlokalnie
14-7-24Francjawszędzie
21-7-24Belgiawszędzie
01-8-24Szwajcariawszędzie
05-8-24Chorwacjawszędzie
05-8-24Irlandiawszędzie
15-8-24Austriawszędzie
15-8-24Belgiawszędzie
15-8-24BiHlokalnie
15-8-24Chorwacjawszędzie
15-8-24Francjawszędzie
15-8-24Grecjawszędzie
15-8-24Hiszpaniawszędzie
15-8-24Litwawszędzie
15-8-24Luksemburgwszędzie
15-8-24POLSKAwszędzie
15-8-24Rumuniawszędzie
15-8-24Portugaliawszędzie
15-8-24Szwajcarialokalnie
15-8-24Włochywszędzie
20-8-24Estoniawszędzie
20-8-24Węgrywszędzie
24-8-24Ukrainawszędzie
28-8-24BiHlokalnie
30-8-24Turcjawszędzie
05-9-24Szwajcarialokalnie
06-9-24Bułgariawszędzie
08-9-24Andorawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 28.12.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Słowenia 7.05 14.18
Rumunia 7.23 13.83
Bułgaria 7.31 13.68
Czechy 7.47 13.39
Luksemburg 7.51 13.32
Portugalia 7.55 13.25
Łotwa 7.57 13.21
Słowacja 7.66 13.05
POLSKA 7.66 13.05
Litwa 7.76 12.89
Hiszpania 7.88 12.69
Włochy 7.88 12.69
Węgry 8.11 12.33
Francja 8.22 12.17
Irlandia 8.24 12.14
Belgia 8.40 11.90
Grecja 8.41 11.89
Austria 8.42 11.88
Niemcy 8.55 11.70
Estonia 8.64 11.57
Holandia 8.77 11.40
Dania 9.22 10.85
Finlandia 9.22 10.85
Norwegia 9.67 10.34
Szwajcaria 9.72 10.29
W.Brytania 9.85 10.15
Szwecja 9.93 10.07

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.