espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
praca na 24 t.
2015-09-22 19:50:09

PAX Logistics
poszukuję przewoźników do stałej współpracy
2016-07-26 15:38:17

ruszkiewicz
zlecenia na firany
2017-09-04 08:04:59

Schnaider-group
praca dla przewoznika firanki , plandeki , chłodnie
2015-10-18 18:22:05

PAX Logistics
transport vw passat
2013-01-12 17:51:34

RAD-ROM
transport chłodnia 3,5t bus (przewóz towarów i żywności)
2014-06-19 13:08:09

Transport-szlachta
holowanie aut ciĘŻarowych poznaŃ 692-797-137
2018-07-23 19:22:41

Laweta Poznań
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 87/2023
Uruchomienie Portalu Klienta iBTM
INFORMACJA 88/2023
Realizacja zamówień - zezwolenia zagraniczne
INFORMACJA 86/2023
Funkcjonowanie Biura w dniach 23-24 listopada 2023 r.
INFORMACJA 85/2023
Składanie wniosków o wydanie zezwoleń EKMT na 2024 r. dla pojazdów o klasie EURO 5
INFORMACJA 84/2023
Dodatkowe limity grudzień
INFORMACJA 83/2023
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Uzbekistan ogólne
INFORMACJA 82/2023
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Uzbekistan dwustronne/tranzytowe
INFORMACJA 81/2023
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Tadżykistan ogólne
INFORMACJA 80/2023
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Szwecja kr-3 EURO 0
INFORMACJA 79/2023
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Norwegia kr-3
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Nie miał prawa usiąść za kierownicą

Nie miał prawa usiąść za kierownicą

20.09.2023

Kierowca był pod wpływem alkoholu, a ciężarówka – bez aktualnych badań technicznych. Interwencja funkcjonariuszy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zakończyła się wezwaniem patrolu Policji.

Samochód ciężarowy zatrzymany przez funkcjonariuszy GITD na S7

We wtorek (19 września), funkcjonariusze z Delegatury Centralnej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali na ekspresowej „siódemce” w Chustkach pojazd ciężarowy, którym przewożono ładunek sypki bez odpowiedniego zabezpieczenia. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili kolejne, dużo poważniejsze nieprawidłowości. Pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, a kierowca nie posiadał odpowiednich uprawnień do kierowania samochodem ciężarowym. Na dodatek, funkcjonariusze wyczuli od kierowcy ciężarówki woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Pierwsza próba dała wynik 0,34, a druga – 0,32 promila. Kierowcę do dalszych czynności przejęli funkcjonariusze z KPP w Szydłowcu. Pojazd został skierowany na parking strzeżony.

Zdjęcia (1)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 20.09.2023


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (6047)
Nr. Komunikat Oglądano
1Transport szamb z serią nieprawidłowości
Niemal 48 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów z szambami betonowymi. Taki tonaż spowodował również przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego z samochodu ciężarowego wyciekał olej. Z kolei przyczepa nie miała ważnego badania technicznego. Przewóz wstrzymał patrol łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.
13
2Rejestrował czas pracy na konto koleżanki
Zastąpił koleżankę i rejestrował swój czas pracy, przebytą drogę oraz prędkość pojazdu na należącej do niej karcie. Autokar, którym przywiózł dzieci na wycieczkę, skontrolowali inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.
13
3Dużo ponad normę
Blisko 7,5 t zamiast maksymalnie 3,5 t ważył samochód dostawczy, zatrzymany przez inspektorów łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za ciężkie były też dostawczaki, które skontrolowali koszalińscy funkcjonariusze. Zakazano ich dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdów do stanu normatywnego.
10
4Za ciężki transport drewna wstrzymany
Ponad 38 t zamiast dopuszczalnych 26 ważyła ciężarówka przewożąca kłody drewna. Masa ładunku nie zgadzała się z okazanym dokumentem przewozowym. Nienormatywny pojazd wycofali z dalszej jazdy inspektorzy podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego.
23
5Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozstrzygnięty po raz 13.
Docenienie inicjatyw promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które mają wpływ na podniesienie stanu bezpieczeństwa na drogach – taki cel przyświeca konkursowi Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W uroczystej gali, wieńczącej tegoroczną edycję konkursu, uczestniczył Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
26
6Bez uprawnień i po buspasie
Kierujący osobówką wyprzedzał po buspasie inny pojazd. Został zatrzymany przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dalszych czynności policjantom. Mężczyzna miał czasowo zatrzymane prawo jazdy.
23
7Inspektorzy na miejscu groźnej kolizji drogowej
Zestaw przewożący kruszywo zjechał z drogi i uderzył w budynek mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W ustalaniu przyczyny i okoliczności groźnie wyglądającej kolizji brali udział także inspektorzy świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrola wykazała nieprawidłowości.
23
865-tonowy zespół pojazdów z szambami betonowymi
Ponad 65 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważyła ciężarówka ze zbiornikami betonowymi. Nadmiar ładunku spowodował przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego zespół pojazdów był za długi. Nieprawidłowy przewóz wstrzymali funkcjonariusze z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
25
9System iBTM – nowoczesna technologia w obsłudze przedsiębiorców transportowych
Główny Inspektorat Transportu Drogowego od dziś pracuje wykorzystując nowoczesny system teleinformatyczny iBTM. Uruchomienie nowego systemu to odpowiedź na potrzeby sygnalizowane przez przewoźników międzynarodowych i rosnącą liczbę zadań Biura ds. Transportu Międzynarodowego. Szybciej i bez konieczności wychodzenia z firmy, przedsiębiorcy będą mogli uzyskać np. dostęp do wniosków o uzyskanie licencji wspólnotowej, czy jej przedłużenie.
20
10Autokar bez przeglądu niedopuszczony do jazdy
Przewoźnik podstawił na miejsce wyjazdu licealistów autokar, który od kilku dni nie miał ważnego badania technicznego. Autobus nie został dopuszczony do jazdy przez funkcjonariuszy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
21
11Nocne kontrole ciężarówek z szambami betonowymi
Niemal 71 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważyła ciężarówka z szambami betonowymi. „Lżejszy” zespół pojazdów, z mniejszą liczbą przewożonych zbiorników i kanałem samochodowym, ważył ponad 50 t. W obu przypadkach tak duża masa ładunku spowodowała też znaczne przekroczenia dozwolonych nacisków osi pojazdów. Naruszenia stwierdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
35
12Trzeźwość kierowców pod kontrolą
334 kontroli stanu trzeźwości kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów – to bilans wspólnych działań inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszy Policji. Jeden z kontrolowanych kierowców „wydmuchał” blisko pół promila. Prowadził samochód dostawczy.
50
13Kierował zestawem po spożyciu alkoholu
Ponad 0,4 promila wykazał alkomat w powietrzu wydychanym przez kierującego ciężarówką należącą do rumuńskiej firmy. Kontrola została przeprowadzona przez inspektorów z małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności Policji.
30
14Nielegalny kabotaż przerwany przez wielkopolską ITD
Zamiast dozwolonych trzech przewozów kabotażowych, wykonywał czwarty i nie opuścił na czas terytorium Polski. Oprócz tego zagraniczny przewoźnik nie zgłosił też delegowania białoruskiego kierowcy. Naruszenia stwierdzili funkcjonariusze wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
47
15Nieprzepisowa jazda i pojemność zbiorników paliwa
Jazda bez wymaganych odpoczynków i nieprzepisowa pojemność zbiorników paliwa – to nieprawidłowości, które wykazała kontrola litewskiej ciężarówki, przeprowadzona przez inspektorów łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za dużą pojemność zbiorników stwierdzili też wielkopolscy inspektorzy, w przypadku innego litewskiego zespołu pojazdów.
39
16Przejechał ciężarówką po pasach tuż przed pieszym
Pieszy w kamizelce odblaskowej był już na oznakowanym przejściu, gdy tuż przed nim przejechała ciężarówka. Świadkami niebezpiecznej sytuacji byli inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy jechali z naprzeciwka nieoznakowanym pojazdem i przepuszczali pieszego przez jezdnię. Sprawcę wykroczenia zatrzymano i ukarano zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.
43
17Wzmożone kontrole autobusów miejskich w Zgierzu
Aż 9 z 11 sprawdzonych autobusów miejskich w Zgierzu nie przeszło pomyślnie kontroli stanu technicznego. Inspektorzy z łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wykryli usterki, za które zatrzymali dowody rejestracyjne i zakazali dalszego przewozu pasażerów. Za najpoważniejsze uchybienia w stanie technicznym pojazdów zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
67
18Ciężarówki przewożące odpady pod kontrolą gorzowskich inspektorów
12 pojazdów przewożących odpady skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 3 ciężarówki były niesprawne, a w 1 przypadku – z powodu niebezpiecznej usterki – zakazano dalszej jazdy.
44
19Kierował ciężarówką po spożyciu alkoholu
Prawie 0,4 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca ciężarówki, który przewoził konstrukcję stalową. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
64
20Komunikat Biura ds. Transportu Międzynarodowego
Pieszy w kamizelce odblaskowej był już na oznakowanym przejściu, gdy tuż przed nim przejechała ciężarówka. Świadkami niebezpiecznej sytuacji byli inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy jechali z naprzeciwka nieoznakowanym pojazdem i przepuszczali pieszego przez jezdnię. Sprawcę wykroczenia zatrzymano i ukarano zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.
69
21Przewóz ADR z nieprawidłowościami
Worek, w którym znajdował się materiał niebezpieczny – azotan amonu, był uszkodzony. Jego zawartość wysypywała się na drogę. Kontrola, przeprowadzona przez inspektorów warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego, wykazała nieprawidłowości związane z niewłaściwym zabezpieczeniem ładunku.
47
22Edukacja brd i dobra zabawa z udziałem blisko 5 tys. uczniów
Blisko 5 tys. uczniów z całej Polski wzięło udział w projekcie edukacyjnym „Bezpiecznie w szkole i po szkole”. W środę odbyły się ostatnie spotkania w Parku Rozrywki „Mandoria”, gdzie zabawę połączono z edukacją o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
67
23Kierowali pod wpływem alkoholu
Ponad pół promila i blisko promil w wydychanym powietrzu mieli kierowcy pojazdów ciężarowych, których zatrzymali do kontroli inspektorzy świętokrzyskiej i lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Obu kierowców przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
69
24Przekroczone tonaże i pojemności
Przekroczona dopuszczalna waga i nieprawidłowa pojemność zbiorników paliwa – te nieprawidłowości wykazały kontrole inspektorów łódzkiej, wielkopolskiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. O ponad 8 t za dużo ważyły dwa samochody ciężarowe, a o prawie 100 procent za ciężki był jeden ze skontrolowanych w Zachodniopomorskiem dostawczaków. W tym województwie w ciągu trzech dni kontroli zatrzymano aż 22 przeładowane pojazdy.
27
25Wydłużone godziny pracy CANARD i BTM GITD
Biuro do spraw Transportu Międzynarodowego i Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym wydłużają poniedziałkowe godziny obsługi interesantów. Biura będą pracowały w poniedziałki do 18:00.
43


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie12
2kujawsko-pomorskie20
3lubelskie14
4lubuskie15
5mazowieckie33
6małopolskie18
7opolskie11
8podkarpackie20
9podlaskie12
10pomorskie35
11śląskie54
12świętokrzyskie16
13warmińsko-mazurskie12
14wielkopolskie19
15zachodniopomorskie25
16łódzkie3

    Czas oczekiwania na granicach
2-12-2023 godz. 9
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 1
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 18 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 18 0 0 0 0
Zosin 0 4 0 0 0 0
Korczowa 0 0 0 0 0 0
Medyka 0 47 0 0 0 0
Kroscienko 0 15 0 0 0 0
Grzechotki 0 1 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2023-12-01
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,95424,0340
dolar australijski1AUD2,60572,6583
dolar kanadyjski1CAD2,91022,9690
euro1EUR4,31364,4008
forint (Węgry)100HUF1,13281,1556
frank szwajcarski1CHF4,51674,6079
funt szterling1GBP4,99275,0935
jen (Japonia)100JPY2,66532,7191
korona czeska1CZK0,17740,1810
korona duńska1DKK0,57870,5903
korona norweska1NOK0,36790,3753
korona szwedzka1SEK0,37650,3841
SDR (MFW)1XDR5,24835,3543


   Święta w Europie do 1-03-2024
Data Kraj Uwagi
03-12-23Hiszpanialokalnie
06-12-23Hiszpaniawszędzie
06-12-23Finlandiawszędzie
08-12-23Szwajcarialokalnie
08-12-23Włochywszędzie
08-12-23Portugaliawszędzie
08-12-23Hiszpaniawszędzie
08-12-23Austriawszędzie
24-12-23Słowacjawszędzie
24-12-23Łotwawszędzie
24-12-23Litwawszędzie
24-12-23Estoniawszędzie
24-12-23Czechywszędzie
24-12-23Bułgariawszędzie
25-12-23Słowacjawszędzie
25-12-23Słoweniawszędzie
25-12-23Szwajcariawszędzie
25-12-23Szwecjawszędzie
25-12-23W.Brytaniawszędzie
25-12-23Białoruśwszędzie
25-12-23Ukrainawszędzie
25-12-23Włochywszędzie
25-12-23Węgrywszędzie
25-12-23Luksemburgwszędzie
25-12-23Łotwawszędzie
25-12-23Niemcywszędzie
25-12-23Norwegiawszędzie
25-12-23POLSKAwszędzie
25-12-23Portugaliawszędzie
25-12-23Rumuniawszędzie
25-12-23Litwawszędzie
25-12-23Irlandiawszędzie
25-12-23Hiszpaniawszędzie
25-12-23Holandiawszędzie
25-12-23Francjawszędzie
25-12-23Estoniawszędzie
25-12-23Daniawszędzie
25-12-23Czechywszędzie
25-12-23Chorwacjawszędzie
25-12-23Bułgariawszędzie
25-12-23Grecjawszędzie
25-12-23Belgiawszędzie
25-12-23Andorawszędzie
25-12-23Austriawszędzie
25-12-23Finlandiawszędzie
25-12-23BiHlokalnie
26-12-23Słowacjawszędzie
26-12-23Słoweniawszędzie
26-12-23Szwajcarialokalnie
26-12-23Szwecjawszędzie
26-12-23W.Brytaniawszędzie
26-12-23Włochywszędzie
26-12-23Węgrywszędzie
26-12-23Luksemburgwszędzie
26-12-23Łotwawszędzie
26-12-23Niemcywszędzie
26-12-23Norwegiawszędzie
26-12-23POLSKAwszędzie
26-12-23Rumuniawszędzie
26-12-23Litwawszędzie
26-12-23Irlandiawszędzie
26-12-23Hiszpanialokalnie
26-12-23Holandiawszędzie
26-12-23Francjalokalnie
26-12-23Estoniawszędzie
26-12-23Daniawszędzie
26-12-23Czechywszędzie
26-12-23Chorwacjawszędzie
26-12-23Bułgariawszędzie
26-12-23Grecjawszędzie
26-12-23Austriawszędzie
26-12-23Finlandiawszędzie
26-12-23BiHlokalnie
31-12-23Łotwawszędzie
31-12-23Estoniawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 28.12.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Słowenia 7.05 14.18
Rumunia 7.23 13.83
Bułgaria 7.31 13.68
Czechy 7.47 13.39
Luksemburg 7.51 13.32
Portugalia 7.55 13.25
Łotwa 7.57 13.21
Słowacja 7.66 13.05
POLSKA 7.66 13.05
Litwa 7.76 12.89
Hiszpania 7.88 12.69
Włochy 7.88 12.69
Węgry 8.11 12.33
Francja 8.22 12.17
Irlandia 8.24 12.14
Belgia 8.40 11.90
Grecja 8.41 11.89
Austria 8.42 11.88
Niemcy 8.55 11.70
Estonia 8.64 11.57
Holandia 8.77 11.40
Dania 9.22 10.85
Finlandia 9.22 10.85
Norwegia 9.67 10.34
Szwajcaria 9.72 10.29
W.Brytania 9.85 10.15
Szwecja 9.93 10.07

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.