espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
współpraca
2013-05-13 11:19:50

Combisport
zlecĘ frachty na firane
2017-07-05 08:32:23

Schnaider-group
transport maszyn poznaŃ 604-999-084
2019-09-20 18:25:43

Laweta Poznań
oferuję certyfikat kompetencji zawodowych!
2011-09-23 17:11:26

Euro Travel
dam pracę od zaraz na 24 t. /woj.kujawsko-pomorskie
2015-05-22 22:08:32

PAX Logistics
szukam zleceń na trasie uk-pl-uk
2011-06-09 15:03:03

rtg.trans
***kupiĘ auta***skup aut!!!***
2011-12-26 23:30:25

Lukasz
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 52/2024
Bułgaria. Generalny remont mostu na Dunaju w Ruse
INFORMACJA 51/2024
dodatkowe limity SIERPIEŃ
INFORMACJA 50/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Serbia ogólne 2024
INFORMACJA 49/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Chorwacja kr-3 2024
INFORMACJA 47/2024
Protesty w dniu 3 czerwca na granicy hiszpańsko-francuskiej
INFORMACJA 48/2024
Decyzja w sprawie nowej Umowy między UE a Ukraina w sprawie transportu drogowego towarów
INFORMACJA 46/2024
dodatkowe limity LIPIEC
INFORMACJA 45/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Rosja ogólne i Rosja kr-3 2024
INFORMACJA 44/2024
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Łotwa kr-3 2024
INFORMACJA 43/2024
dodatkowe limity CZERWIEC
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Koła naczepy bez tarcz hamulcowych

Koła naczepy bez tarcz hamulcowych

28.06.2024

Inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli ukraińskiej ciężarówki stwierdzili brak tarcz hamulcowych na kołach pierwszej osi naczepy. Kierowca natomiast prowadził ciężarówkę bez zalogowanej karty do tachografu. Nie posiadał również potwierdzenia delegowania. Zamiast dalszej jazdy, zespół pojazdów trafił na parking.

Ukraińska ciężarówka zatrzymana przez inspektorów z WITD w Olsztynie

Inspektorzy z Iławy zatrzymali w poniedziałek (24 czerwca), na S7 w okolicy Olsztynka, zespół pojazdów ukraińskiego przewoźnika, którym z Polski na Ukrainę przewożono 22 ton nawozu. Weryfikacja stanu technicznego ciężarówki wykazała, że na kołach pierwszej osi naczepy brakowało tarcz hamulcowych. Natomiast analiza danych z tachografu ujawniła, że kierowca dopuścił się poważnego naruszenia przepisów z zakresu czasu jazdy. W okresie objętym kontrolą, wykonując transport międzynarodowy, mężczyzna przez 2 dni nie rejestrował swoich aktywności na karcie kierowcy. Nieprawidłowości wykazała jeszcze weryfikacja wymaganych dokumentów. Przewoźnik drogowy z państwa trzeciego, który deleguje kierowcę na terytorium Polski, musi przed rozpoczęciem przewozu drogowego wystawić kierowcy potwierdzenie delegowania. Kierowca go nie posiadał. Inspektorzy ukarali mężczyznę mandatami karnymi i zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy. Do czasu wpłaty kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej, ciężarówka trafiła na parking strzeżony.

Zdjęcia (2)

źródło: GITD data publikacji na stronach GITD : 28.06.2024


Informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego


   Komunikatów (6194)
Nr. Komunikat Oglądano
1Stracili prawo jazdy na trzy miesiące
Czterech kierowców, używających podczas jazdy nie swoich kart, straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Za kierownicę ciężarówki długo nie wsiądzie też kierowca, który kartę włożył do tachografu dopiero w momencie zatrzymania do kontroli. Odpowiedzialność finansową za naruszenia kierowców poniosą również przewoźnicy.
2
2Niesprawną wywrotką bez uprawnień
Kierowca skontrolowany przez inspektorów z Radomia nie posiadał uprawnień właściwej kategorii, a prowadzona przez niego ciężarówka nie miała ważnych badań technicznych. Ponadto przy jednym z kół na pierwszej osi pęknięty był bęben hamulcowy, a wewnętrzne koło na osi bliźniaczej było obluzowane. Ale to jeszcze nie wszystkie nieprawidłowości stwierdzone przy tej kontroli.
17
3Nieprawidłowości przy przewozie ciężkich ładunków
Ciężarówki przewożące pojazdy budowlane, betonowe zbiorniki i ładunki drewna ważyły ponad 50 ton. Zdecydowanie za ciężkie były też dostawczaki. Kontrole przeprowadzone przez inspektorów kujawsko-pomorskiej, opolskiej, dolnośląskiej i świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykazały jeszcze inne nieprawidłowości – wśród nich m.in. wielokrotne naruszenie norm socjalnych przez jednego z kierowców.
19
4Kontrole na Terminalu Promowym w Świnoujściu
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina, wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, skontrolowali na Terminalu Promowym w Świnoujściu ponad 170 pojazdów ciężarowych. Wspólne działania funkcjonariuszy to również możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń. 
21
5Przewoził skradziony pojazd w ładowni
Kierowca skontrolowany przez inspektorów z zachodniopomorskiej ITD nie posiadał żadnych dokumentów przewożonego pojazdu, który miał uszkodzoną stacyjkę. Okazało się, że został skradziony. 
17
6Transport zwierząt bez zapewnienia ich dobrostanu
Przewożone bydło było przywiązane do stałych elementów samochodu i przyczepy za rogi. Dodatkowo, mimo wysokiej temperatury otoczenia, w pojeździe nie działały wentylatory. Transport niezapewniający dobrostanu zwierząt wstrzymali inspektorzy świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
33
7Jazda poza czasem pracy
Kierowca przewożący kontenery, skontrolowany przez pomorskich inspektorów, rejestrował w trakcie jazdy odpoczynek, natomiast inspektorzy z Podlasia zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę, której kierujący wyjechał w trasę z zalogowaną nie swoją kartą do tachografu. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na trzy miesiące.
51
8Fatalny stan techniczny przeładowanej ciężarówki
Kolumna kierownicza zabezpieczona jedynie sprężyną ruszała się w każdym kierunku, resory były krótsze niż oryginalne, drążek stabilizacyjny miał nadmierny luz, a opony miały uszkodzony kord – w takim stanie była ciężarówka, którą skontrolowali inspektorzy podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego.
36
9Wstrzymany transport ADR
Ciężarówka z niesprawnymi hamulcami przewoziła towar niebezpieczny z Niemiec na Ukrainę. Pojazd nie był również oznaczony wymaganymi tablicami barwy pomarańczowej. Inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali transport do czasu usunięcia nieprawidłowości.
36
10Wagowe nieprawidłowości
Inspektorzy kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej, mazowieckiej i podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego wyeliminowali z ruchu transporty, których masa całkowita była daleka od przepisowej. Dwie 40-tonowe ciężarówki przeładowano o ponad 20 ton, a o blisko 10 ton za ciężka była 34-tonowa wywrotka. Natomiast skontrolowane dostawczaki ponad dwukrotnie przekraczały dopuszczalną masę całkowitą. Nie bez konsekwencji zakończył się też transport ponad 100-tonowego zestawu z przekroczonym naciskiem osi. W jednym przypadku kontrola wykazała również 40 naruszeń z zakresu czasu pracy kierowcy.
73
11Wdrożenie technologii OSNMA w tachografach inteligentnych
Komisja Europejska, w ramach grupy ekspertów ds. inteligentnych tachografów, przekazała informację o nowym terminie możliwego wdrożenia technologii OSNMA w tachografach inteligentnych. Autoryzacja tych mechanizmów została przesunięta i ma nastąpić nie wcześniej niż w październiku 2024 roku. Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym (UE) 2023/980 przejściowe przyrządy rejestrujące mogą być montowane w pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy tylko do dnia 31 maja 2024 r. lub do 5 miesięcy po dacie złożenia deklaracji usługi OSNMA, w zależności od tego, która z tych dat jest późniejsza.
92
12Obowiązek wymiany dotychczas użytkowanych tachografów
Przypominamy, że pojazdy zarejestrowane przed dniem 21 sierpnia 2023 r., którymi będą wykonywane międzynarodowe przewozy drogowe w innym państwie członkowskim UE, zgodnie z przepisami rozporządzenia (UE) nr 165/2014, muszą zostać wyposażone w najnowsze urządzenia, odpowiednio nie później niż do dnia 31 grudnia 2024 r. lub do dnia 18 sierpnia 2025 r., co oznacza obowiązek wymiany dotychczas użytkowanych tachografów.
42
13Jechali pomimo wakacyjnego zakazu jazdy
W okresie wakacji obowiązują weekendowe ograniczenia w ruchu części pojazdów ciężarowych. Zespoły pojazdów, które inspektorzy mazowieckiej i wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali w miniony weekend, powinny stać na parkingach. Były nimi wiezione kable i deski paletowe oraz samochody osobowe i obuwie.
69
14Przekroczone normy wagowe
Wywrotka z ziemią ważyła za dużo o ponad 10 ton, zestaw z elementami drewna konstrukcyjnego o 5 ton, a ciężarówka wypełniona gazetami o 3 tony. Przekroczenia dopuszczalnych tonaży i nacisków osi napędowych na drogę stwierdzili inspektorzy mazowieckiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
139
15Kierowcy przewozu osób pod kontrolą
W pierwszym tygodniu po wprowadzeniu przepisu dotyczącego obowiązku posiadania krajowego prawa jazdy przez kierowców TAXI, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z całego kraju przeprowadzili w sumie 568 kontroli drogowych. 10 kierowców poruszało się pojazdami, nie posiadając wymaganego dokumentu.
27
16Wakacyjne zakazy jazdy
Wraz z ostatnim dniem roku szkolnego zaczynają obowiązywać wakacyjne weekendowe ograniczenia w ruchu części pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz jazdy w wyznaczonych godzinach potrwa do ostatniej niedzieli wakacji.
28
1711-tonowy dostawczak
Nacisk osi napędowej dostawczaka, którego skontrolowali inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego wynosił o 5,5 tony więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita, a jego rzeczywista masa sięgała blisko 11 ton.
89
18Warsztaty szkoleniowe TECHCA z udziałem przedstawicieli europejskich służb kontroli transportu drogowego
Inspektorzy transportu drogowego i funkcjonariusze policji z 10 europejskich krajów wzięli udział w międzynarodowych warsztatach, które odbyły się w Warszawie w ramach działalności organizacji Euro Contrôle Route EUWT.
41
19Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek pod kontrolą inspektorów
29 skontrolowanych pojazdów ciężarowych, 8 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 7 wszczętych postępowań administracyjnych – to bilans kontroli przeprowadzonych wspólnie przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym oraz funkcjonariuszy Policji. 14 kierowców ukarano za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania.
64
20Masa własna dużo większa od dopuszczalnej
Samochód dostawczy ważył na pusto więcej o prawie 1,5 tony, niż wynosiła jego dopuszczalna masa całkowita. Inspekcyjne wagi wskazały blisko 5 ton. Inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
139
21Stracili prawo jazdy, bo zignorowali obowiązek rejestracji czasu pracy
Kierowca ciężarówki, który nie stosował się do norm czasu pracy, symulując jazdę w załodze, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Nieprawidłowości wykryli inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Podobne konsekwencje poniósł kierujący autokarem, skontrolowany przez funkcjonariuszy z Opola, który nie rejestrował swojego czasu pracy na karcie kierowcy.
37
22Kontrole autokarów wykazały poważne naruszenia
Autokar, który miał zabrać dzieci na wycieczkę szkolną, miał poważną usterkę techniczną, a kierowca nie posiadał ważnego prawa jazdy wymaganej kategorii. Kontrola inspektorów zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykazała też nieprzestrzeganie przepisów regulujących czas pracy kierowcy. Niebezpieczną usterkę w autokarze, którym podróżowały dzieci, stwierdzili też opolscy inspektorzy.
39
23Zbiorniki paliwa w ciężarówkach
Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że pojemność całkowita stałych zbiorników paliwa w pojeździe lub zespole pojazdów nie powinna przekraczać 1500 litrów, z uwzględnieniem, że pojemność zbiornika zamocowanego na przyczepie nie powinna przekraczać 500 litrów.
45
24Kontrole autokarów na A4
6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 7 postępowań administracyjnych i 14 mandatów karnych – to bilans kontroli, które przeprowadzili inspektorzy śląskiej, opolskiej i dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawdzono stan techniczny 28 autokarów. W jednym przypadku usterka techniczna wykluczyła dalszą jazdę i przewoźnik musiał zorganizować nowy – tym razem sprawny – pojazd.
213
25Ładunki ponad normę
10 tonowy dostawczak, 47 tonowa „pompogruszka”, czy też 55 tonowy zestaw przewożący koparkę - to tylko niektóre przykłady rażących naruszeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu ujawnione w ostatnim czasie przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Wszystkie transporty zostały wstrzymane do czasu rozładowania.
484


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień

    Czas oczekiwania na granicach
20-7-2024 godz. 16
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 2
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 28 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 0 0 0 0 0
Hrebenne 0 0 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 0 0 0
Korczowa 0 0 0 0 0 1
Medyka 0 0 0 0 0 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 1

   Kursy walut od dnia 2024-06-17
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,05984,1418
dolar australijski1AUD2,67902,7332
dolar kanadyjski1CAD2,94753,0071
euro1EUR4,33184,4194
forint (Węgry)100HUF1,08761,1096
frank szwajcarski1CHF4,55244,6444
funt szterling1GBP5,14205,2458
jen (Japonia)100JPY2,58152,6337
korona czeska1CZK0,17500,1786
korona duńska1DKK0,58060,5924
korona norweska1NOK0,37900,3866
korona szwedzka1SEK0,38340,3912
SDR (MFW)1XDR5,30945,4166


   Święta w Europie do 18-10-2024
Data Kraj Uwagi
21-7-24Belgiawszędzie
01-8-24Szwajcariawszędzie
05-8-24Chorwacjawszędzie
05-8-24Irlandiawszędzie
15-8-24Austriawszędzie
15-8-24Belgiawszędzie
15-8-24BiHlokalnie
15-8-24Chorwacjawszędzie
15-8-24Francjawszędzie
15-8-24Grecjawszędzie
15-8-24Hiszpaniawszędzie
15-8-24Litwawszędzie
15-8-24Luksemburgwszędzie
15-8-24POLSKAwszędzie
15-8-24Rumuniawszędzie
15-8-24Portugaliawszędzie
15-8-24Szwajcarialokalnie
15-8-24Włochywszędzie
20-8-24Estoniawszędzie
20-8-24Węgrywszędzie
24-8-24Ukrainawszędzie
28-8-24BiHlokalnie
30-8-24Turcjawszędzie
05-9-24Szwajcarialokalnie
06-9-24Bułgariawszędzie
08-9-24Andorawszędzie
16-9-24BiHlokalnie
16-9-24Szwajcarialokalnie
22-9-24Bułgariawszędzie
22-9-24Szwajcariawszędzie
25-9-24Szwajcarialokalnie
28-9-24Czechywszędzie
01-10-24Ukrainawszędzie
03-10-24Niemcywszędzie
05-10-24Portugaliawszędzie
12-10-24Hiszpaniawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 28.12.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Słowenia 7.05 14.18
Rumunia 7.23 13.83
Bułgaria 7.31 13.68
Czechy 7.47 13.39
Luksemburg 7.51 13.32
Portugalia 7.55 13.25
Łotwa 7.57 13.21
Słowacja 7.66 13.05
POLSKA 7.66 13.05
Litwa 7.76 12.89
Hiszpania 7.88 12.69
Włochy 7.88 12.69
Węgry 8.11 12.33
Francja 8.22 12.17
Irlandia 8.24 12.14
Belgia 8.40 11.90
Grecja 8.41 11.89
Austria 8.42 11.88
Niemcy 8.55 11.70
Estonia 8.64 11.57
Holandia 8.77 11.40
Dania 9.22 10.85
Finlandia 9.22 10.85
Norwegia 9.67 10.34
Szwajcaria 9.72 10.29
W.Brytania 9.85 10.15
Szwecja 9.93 10.07

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.