espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama

   O transporcie
Tiry będą wszędzie?
 2020-01-23 19:01:12
Wg projektu nowelizacji przepisów pojazdy o nacisku na oś ponad 11,5 tony będą mogły poruszać się po wszystkich drogach krajowych. Niestety jest drobne"ale". Wg projektu samorządy będą mogły zabronić poruszania się tych pojazdów na swoich drogach.
Czasowe odstępstwa od wymagań czasu pracy kierowców
 2020-03-18 16:03:02
W związku z pandemią koronawirusa, Minister Infrastruktury informuje, że wprowadza się tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów dotyczących czasu pracy kierowcy w stosunku do kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy osób i rzeczy.
Kierowcy będą pracować dłużej
 2020-04-17 12:04:20
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informuje, że Polska postanowiła wprowadzić tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów dotyczących czasy pracy w stosunku do kierowców wykonujących krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy i osób.

   Aktualności ITD
Niszczyli drogi. ITD zakazała jazdy
nowinki ITD: Mimo że ważyła ponad 17 ton, jechała drogą przeznaczoną dla pojazdów o maksymalnej masie 10 ton. Ciężarówkę...
Na granicy bez zezwolenia
nowinki ITD: Kolejne próby przejazdu przez granicę bez wymaganych zezwoleń udaremnili małopolscy inspektorzy Inspekcji...
Za ciężkie transporty szamb i desek
nowinki ITD: Ciężarówki z przyczepami przewożące za dużo szamb betonowych oraz desek wycofali z ruchu inspektorzy łódzkiej...
Wzmożone kontrole wagowe w Łodzi
nowinki ITD: Na 20 skontrolowanych ciężarówek i busów, 11 ważyło za dużo - to wyniki akcji kontrolnej przeprowadzonej na...
Jeden bez hamulców, a drugi za ciężki
nowinki ITD: Z odłączonymi przewodami hamulcowymi jechał kierowca rosyjskiej ciężarówki, skontrolowany przez małopolską...
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
Informacja 43/2020
Zasady stosowania elektronicznej plomby GLONASS przy transporcie tranzytowym przez terytorium Federacji Rosyjskiej towarów podlegającym sankcjom
INFORMACJA 42/2020
Terminy ważności dokumentów na terytorium Białorusi
INFORMACJA 41/2020
Dostęp do sali obsługi klienta
INFORMACJA 40/2020
Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega przed oszustami !
INFORMACJA 39/2020
Dot. obowiązku uiszczania opłaty skarbowej od pełnomocnictwa
INFORMACJA 38/2020
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Ukraina ogólne EURO 3
INFORMACJA 37/2020
Wydawanie zezwoleń Białoruś ogólne przewozy na potrzeby własne
INFORMACJA 36/2020
Dodatkowe limity na miesiąc czerwiec
INFORMACJA 35/2020
Wyczerpanie puli zezwoleń Serbia kraje trzecie
INFORMACJA 34/2020
Wyczerpanie puli zezwoleń Azerbejdżan kraje trzecie
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Przegląd kart paliwowych

Przegląd kart paliwowych

Na rynku funkcjonują dwa rodzaje kart paliwowych - emitowane przez firmy niezależne, niezwiązane z konkretną siecią stacji paliw (UTA Full Service Card, karty DKV) i wydawane przez koncerny paliwowe (karty BP Plus czy euroShell), z których można korzystać przede wszystkim na stacjach paliwowych danego koncernu. Większość emitentów oferuje podobne usługi i warunki. Przy wyborze karty należy kierować się potrzebami firmy. Korzystne jest wyposażenie kierowców w kilka rodzajów kart, bo mogą ich używać w zależności od oferowanych w danym kraju preferencji i warunków finansowych.


UTA Full Service Card

Zasięg: ponad 33 000 punktów zlokalizowanych przy drogach Europy (38 krajów), Azji i Afryki Północnej oraz ponad 1600 stacji paliwowych na terenie Polski. Karty honorowane są na stacjach koncernów paliwowych, m.in. BP, Jet, Neste A-24, PKN Orlen, Shell, Statoil i na wielu stacjach prywatnych. Każda z kart przypisana jest do środka transportu.
Usługi podstawowe: zakup paliwa i opłaty drogowe na autostradach, promach i tunelach w Niemczech, Austrii, we Francji i we Włoszech.
Usługi specjalne: serwis przez 24 godziny - pomoc w nagłych wypadkach; odprawy graniczne - w ponad 120 biurach celnych 11 krajów; mycie i czyszczenie pojazdów - cystern, silosów, chłodni, nadwozi, silników; naprawy serwisowe; pomoc drogowa; serwis urządzeń chłodniczych; odzyskiwanie podatku VAT.
Sposób rozliczenia: 2 razy w miesiącu faktury zbiorcze z 30 dniowym terminem płatności. Płatność dokonywana jest w systemie polecenia zapłaty.
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: system raportowania on-line "Jedź i oszczędzaj", który daje możliwość bieżącej kontroli i monitorowania poszczególnych użytkowników kart.
Koszt obsługi: dla samochodu poniżej 7,5 tony opłata za wystawienie pierwszej karty lub jej wtórnika, z której można korzystać tylko na terenie Polski, wynosi 40 zł. Przy każdej następnej - 20 zł. Pozostałe karty na Polskę i Europę są wystawiane bezpłatnie. Również opłaty miesięczne i zmiany na karcie dotyczą tylko tego typu samochodów. Opłaty wynoszą 20 zł miesięcznie, natomiast pierwsza zmiana 40 zł, każda następna 20 zł.
Limit: nie ma limitów, jeśli chodzi o liczbę kart. Jeśli chodzi o paliwo, to na każdą kartę nałożone są limity dzienne w wysokości 2000 l i trzech tankowań dziennie.
Adres strony internetowej: www.uta.pl
Istnieje możliwość zamówienia karty o ograniczonym zakresie: jej przykładem może być Diesel Card umożliwiająca jedynie dokonywanie płatności za tankowanie ON oraz opłaty drogowe, w tym autostrady i tunele.
W Polsce generalnym dystrybutorem kart UTA jest firma Timex SA.

DKV Selection Card

Zasięg: 70 000 punktów akceptacji kart na świecie, w tym na terenie Rosji, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Łotwy, Litwy, Malty i Cypru. W Polsce klienci mają do dyspozycji półtora tysiąca stacji, m.in. sieci PKN Orlen, Shell, Statoil, Jet, BP i Lotos oraz około 120 warsztatów naprawczych, w tym MAN, Scania, Volvo i Renault. Wszystkie punkty oznaczone są logo DKV.
Usługi podstawowe: do wyboru dwa poziomy usług: pierwszy obejmuje tankowanie, zakup olejów i smarów oraz opłaty za autostrady i drogi; rozszerzony - dodatkowo takie usługi, jak: serwis awaryjny, ogumienie, myjnia czy artykuły ze sklepu.
Usługi specjalne: usługi doradcze, analizy tankowania, ułatwienia w procedurach odprawy granicznej, transport kombinowany oraz zwrot podatku VAT w fakturze.
Sposób rozliczenia: elektroniczna faktura zbiorcza przesyłana raz na dwa tygodnie z trzydziestodniowym terminem płatności od daty wystawienia.
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: możliwość monitorowania zakupów, internetowy serwis planowania trasy na podstawie cen oleju napędowego, interaktywne mapy drogowe z siecią stacji i punktów serwisowych. Podczas podróży przez Europę można monitorować ceny paliwa i zmiany w przepisach, a także korzystać z kalkulatorów opłat drogowych, które podają wysokość opłat obowiązujących na danej trasie.
Koszty: wydanie i obsługa karty są bezpłatne. Klient musi natomiast przedstawić odpowiednie zabezpieczenie finansowe w postaci kaucji lub gwarancji bankowej (pieniądze są oprocentowane).
Limit: przyznawany jest w zależnie od potrzeb firmy, nie ma ograniczeń kwotowych i ilościowych. Górne limity pojawiają się w przypadku niektórych stacji paliwowych, np. BP pozwala tankować dziennie do 1000 l na jedną kartę, a PKN Orlen do 1500 l.
Adres strony internetowej: www.dkv-euroservice.com
Chociaż kartą DKV można zapłacić za benzynę i za olej napędowy, jednak tylko za olej uwzględniane są znaczne rabaty. Rabat dotyczy też zakupu smarów i olejów oraz usług serwisowych.

AS24

Zasięg: 450 stacji w 17 krajach Europy (Hiszpania, Portugalia, Francja, Holandia, Belgia, Luksemburg, Anglia, Irlandia, Dania, Włochy, Niemcy, Polska, Czechy, Węgry, Austria, Rosja, Słowacja). W przyszłości stacje na Litwie i w Rumunii.
Usługi podstawowe: sprzedaż paliwa.
Usługi specjalne: możliwość zwrotu podatku VAT.
Sposób rozliczenia: faktury zbiorcze wystawiane są 2 razy w miesiącu, 15-ego i ostatniego dnia miesiąca, możliwość wystawienia rachunków euro za tankowanie poza granicami Polski.
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: E-Viewing i Infoservice, które umożliwiają bieżący wgląd w ostatnie faktury i kontrolę bieżących tankowań.
Koszt obsługi: 40 zł miesięcznie.
Limit: zgodnie z przyznanym limitem ubezpieczeniowym.
Strona internetowa: www.as24.com.
Kartą uzupełniającą, służącą do opłaty różnych serwisów, jest Karta Eurotrafic.


Karta Eurotrafic
(francuskiego koncernu paliwowego Total)

Zasięg: 11 000 stacji w 17 krajach Europy (Hiszpania, Portugalia, Francja, Holandia, Belgia, Luksemburg, Anglia, Irlandia, Dania, Włochy, Niemcy, Polska, Czechy, Węgry, Austria, Rosja, Słowacja) oraz w Maroko. Wkrótce otwarcie pierwszych stacji: na Litwie i w Rumunii.
Usługi podstawowe: Sprzedaż paliwa oraz opłaty za serwis Toll-Collect w Niemczech; opłaty drogowe we Francji, Hiszpanii, Austrii i w Maroko; eurowiniety na autostradach w Belgii, Danii, Szwecji, Holandii i Luksemburgu; opłaty za tunele Mont Blanc, Frejus, Euronel i Brenner.
Usługi specjalne: dostęp do Viacard umożliwiającej korzystanie z autostrad we Włoszech; Assistance we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Sposób rozliczenia: 2 razy w miesiącu, 15-ego i ostatniego dnia miesiąca, wystawiane są faktury zbiorcze VAT.
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: bieżący wgląd w ostatnie faktury i kontrola bieżących tankowań.
Koszt obsługi: 40 zł miesięcznie.
Limit: zgodnie z przyznanym limitem ubezpieczeniowym.
Adres strony internetowej: www. eurotrafic.com


Berlio Credit Card
(dla firm osób fizycznych, jeśli zabezpieczone są warunki płatności).

Zasięg: Rosja (55 punktów) Białoruś (ponad 250 punktów), Litwa, Łotwa, Estonia, Mołdawia, obwód kaliningradzki, Ukraina, Niemcy, Czechy i Polska (ponad 20 punktów). System wchodzi do Kazachstanu i na teren Syberii. Wszystkie punkty są zlokalizowane przy głównych trasach tranzytowych.
Usługi podstawowe: opłata za produkty naftowe.
Usługi specjalne: na terenie Rosji i Białorusi opłata za korzystanie z dróg, bezgotówkowe rozliczanie za towary i usługi w sieci współpracujących z systemem Berlio Credit Card stacji paliw i technicznej obsługi, domów towarowych, hoteli, parkingów i aptek. W Polsce, w agencjach celnych JAS-FBG, usytuowanych na granicy wschodniej Polski, można płacić za usługi agencyjne.
Sposób rozliczenia: płatności za usługę odbywają się drogą bezgotówkową w złotych lub dolarach. Faktury zbiorcze wystawiane są w złotówkach, 15 i ostatniego dnia każdego miesiąca.
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: terminale nie pracują w systemie on-line, ale dane z centrum obliczeniowego wymieniane są jeden lub dwa razy na dobę.
Koszt obsługi: warunki finansowe ustalane są z każdym klientem indywidualnie.
Limit: norma dobowa.
Adres strony internetowej: www.krismar-berlio.pl
Procesorowa karta płatnicza, cechowana jest numerem zewnętrznym i posiada kod PIN. Operatorem i przedstawicielem handlowym systemu Berlio Credit Card na rynku polskim i zachodnim jest firma KRISMAR.

Karta E100

Zasięg: ponad 300 stacji na Białorusi, w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie (informacje o sieci dostępne w katalogu), w najbliższej przyszłości w dalszych krajach tego regionu.
Usługi podstawowe: opłata za paliwo.
Usługi specjalne: E100 dla polskich przewoźników stworzyła komercyjny klub "Pomoc na drogach". Ponad 20 osób ma za zadanie pomagać klientom E100 w każdej sytuacji na drogach Białorusi, Rosji i Ukrainy.
Sposób rozliczenia: faktura zbiorcza raz w miesiącu, odroczenie opłaty do 60 dni bez depozytu. Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart.
Koszt obsługi: opłata w wysokości kilku dol. miesięcznie dla członków klubu "Pomoc na drogach".
Limit: 1,5 tysiąca l/dobę.
Adres strony internetowej: www.E100.pl

Diesel Card ORO

Zasięg: Hiszpania i Portugalia.
Usługi podstawowe: zakup paliwa (diesel, bio-diesel 100% vegetable, AdBlue) przez firmy transportowe na sieci stacji paliwowych Red Tortura.
Usługi specjalne: odzyskiwanie hiszpańskiego podatku VAT, odblokowanie nałożonych mandatów (w czasie do 3 godzin), pomoc adwokata (w języku hiszpańskim).
Sposób rozliczenia: faktury opłacane są przelewem co miesiąc lub co dwa tygodnie (klient decyduje o częstotliwości).
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: wkrótce aktualne ceny z całej sieci stacji, aktualny stan konta, ostatnie faktury, spis posiadanych kart, blokada kart on-line, złożenie wniosku o wydanie kart.
Koszt obsługi: karty wydawane są bezpłatnie.
Limit: brak.
Adres strony internetowej: www.redtortuga.com
Red Tortuga jest jedną z najpopularniejszych sieci stacji w Hiszpanii. Stacje umieszczone są w punktach strategicznych dla transportu drogowego.


Diesel Card Plata

Zasięg: Hiszpania.
Usługi podstawowe: zakup paliwa.
Usługi specjalne: odzyskanie hiszpańskiego podatku VAT.
Sposób rozliczenia: opłata za paliwo na stacji po tankowaniu, w systemie gotówkowym lub kartą bankową firmy.
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: wkrótce aktualne ceny z całej sieci stacji, aktualny stan konta, ostatnie faktury, spis posiadanych kart, złożenie wniosku o wydanie kart.
Koszt obsługi: bezpłatna.
Limit: nie posiada limitu.
Adres strony internetowej: www.redtortuga.com
Z karty "Diesel Card Plata" można korzystać w punktach strategicznych, takich jak La Jonquera i Irún. Służy do rejestracji danych z tankowania oraz do aplikacji stawki zniżkowej. Stworzona została przede wszystkim dla firm, które zakupują paliwo w systemie gotówkowym lub przy użyciu karty bankowej firmy.


LOMO

Zasięg: 5000 nowoczesnych stacji paliwowych na terenie Europy, przy głównych szlakach transportowych, w tym Aral, Agip, BP, Jet, OMV, Orlen, Statoil, Texaco, Total. Sieć zajazdów na terenie Niemiec, Austrii i Węgier, nastawionych na obsługę transportu międzynarodowego.
Usługi podstawowe: zakup paliwa, płynów eksploatacyjnych i drobnych akcesoriów w zajazdach LOMO i międzynarodowej sieci stacji paliwowych.
Usługi dodatkowe: rozliczanie myta na terenie Niemiec, opłaty za autostrady w Austrii, Szwajcarii, Francji i w krajach włączonych do systemu AGES, zakup VIA-Card i Tele-Pass niezbędnych do opłat za autostrady we Włoszech i Mont Blanc-Card oraz Frejus-Card potrzebnych do ulg przy opłatach za tunele, opłaty za transport szynowy Rola Niemcy-Włochy-Niemcy, opłaty za korzystanie z pomocy drogowej i serwisu napraw awaryjnych - Service24 lub Flack, zwrot podatku VAT, rezerwacja promowa.
Sposób rozliczenia: faktury zbiorcze, z rozbiciem na poszczególne kraje, wystawiane są co 2-tygodnie. Na ich podstawie istnieje możliwość otrzymania zwrotu podatku VAT, zawartego w cenie paliwa
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart.
Koszt obsługi: brak.
Limit: ilość paliwa i częstotliwość tankowania nie są ograniczone, jednak przy przekroczeniu miesięcznej kwoty gwarancyjnej konieczne jest jej podniesienie.
Adres strony internetowej: www.lomo-online.de
Warunkiem otrzymania kart jest uzyskanie gwarancji towarzystwa ubezpieczeniowego lub banku na rzecz przedsiębiorstwa LOMO w Niemczech, w wysokości 1000 euro na kartę lub złożenie kaucji gwarancyjnej.


BP Plus

Zasięg: 17 500 tysiąca stacji zrzeszonych w sieci Router (BP, Statoil, OMV, Aral, Agip, IP), w 34 krajach Europy, w tym ponad 500 stacji na terenie Polski (BP, Statoil).
Usługi podstawowe: opłata za paliwo, dodatkowo - za autostrady, mosty i promy oraz podatki drogowe w Europie.
Usługi specjalne: kompleksowa oferta dla flot w ramach nowego produktu BP Plus Premium. W ramach programu, oprócz standardowej oferty kart paliwowych i BP Plus online, oferta zawiera zarządzanie szkodowością i awariami pojazdów, organizowanie procesu wymiany opon, remarketing pojazdów flotowych oraz pakiet bezpieczeństwa.
Rozliczenia: dwa razy w miesiącu wysyłane są faktury zbiorcze.
Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: samodzielne administrowanie kartami za pomocą BP Plus on-line, monitorowanie i kontrolowanie każdego zakupu.
Koszt obsługi: brak.
Limit: minimum 1000 l paliwa miesięcznie.
Adres strony internetowej: www.bp.pl; www.bpflota.pl
Karty wystawiane są na numer rejestracyjny pojazdu, na osobę lub okaziciela.


euroShell CRT

Przeznaczona dla firm spedycyjnych oraz transportowych posiadający co najmniej 2 samochody o dopuszczalnej ładowności przekraczającej 7,5 t.
Zasięg: 20 000 punktów w całej Europie, także na wchodzie: Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia. W Polsce 234 stacje.
Usługi podstawowe: opłata za olej napędowy i etylinę.
Usługi dodatkowe: myjnia, odkurzacz i akcesoria (kategoria 2) oraz zakup pozostałych produktów na stacjach (kategoria 3).
Usługi specjalne: zwrot podatku VAT z paliwa zagranicznego i opłat drogowych, mycie szyb, wymianę płynu w spryskiwaczach, sprawdzenie poziomu oleju i ciśnienia powietrza w oponach.
Sposób rozliczenia: faktura zbiorcza VAT wystawiana dwa razy w miesiącu: 17-go i ostatniego dnia miesiąca, z 15-dniowym terminem płatności. Faktury zagraniczne rozliczane są bezprowizyjnie i wystawiane w złotówkach.
Koszt obsługi: karta i jej duplikat wydawane są bezpłatnie, miesięczne utrzymanie wynosi 1 zł. W przypadku ubezpieczenia transakcji, dokonanych za pośrednictwem karty, opłata za przyznany limit kredytowy wynosi 0,002% jego wartości. Standardowy miesięczny koszt listy transakcji w wersji drukowanej lub elektronicznej oraz koszt dostępu do aplikacji on-line wynosi 200 zł.
Limit: minimalnie 2 karty na firmę. Limity kwotowe, dotyczące ilości tankowanego paliwa za pomocą jednej karty, ustalane indywidualnie.
Adres strony internetowej: www.euroshell.pl


Karta euroShell Fleet

Przeznaczona dla klientów instytucjonalnych, niezależnie od wielkości ich floty. Warunkiem przystąpienia do programu euroShell są miesięczne wydatki na paliwo w wysokości co najmniej 1000 zł.
Zasięg: 20 000 punktów w całej Europie, także na wchodzie: Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia. W Polsce 234 stacje.
Usługi podstawowe: opłata za olej napędowy i etylinę.
Usługi dodatkowe: myjnia, odkurzacz i akcesoria (kategoria 2) oraz zakup pozostałych produktów na stacjach (kategoria 3).
Sposób rozliczenia: Faktura zbiorcza VAT wystawiane dwa razy w miesiącu:17-go i ostatniego dnia miesiąca, z 15-dniowym terminem. Usługi on-line dostępne dla właścicieli kart: lista w wersji elektronicznej, na zamówienie klienta.
Koszt obsługi: wydanie kart i ich duplikatów oraz fakturowanie są bezpłatne.
Limit: brak limitów dotyczących ilości kart. Limity kwotowe rozpatrywane są dla poszczególnych kart.
Adres strony internetowej: www.euroshell.pl


IDS
(International Diesel Sernice)

Zasięg karty: cała Europa.
Usługi: dostępny tylko olej napędowy ( możliwość fakturowania netto oraz płatności w euro lub zł).
Sposób rozliczenia: faktury zbiorcze wystawiane dwa razy w miesiącu Usługi dostępne przez internet: wykaz transakcji oraz cen przesyłany mailowo.
Koszt obsługi: bezpłatna.
Strona internetowa: www.IDS.Q8.com
Oferta przeznaczona dla firm transportowych.

(Polska Gazeta Transportowa)

więcej: www.pgt.pl
Dodano: 2006-03-15 12:03:38
   O transporcie (1701)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : Kierowcy będą pracować dłużejKierowcy będą pracować dłużej
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informuje, że Polska postanowiła wprowadzić tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów dotyczących czasy pracy w stosunku do kierowców wykonujących krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy i osób.
2020-04-17 12:04:20
2 Kliknij i przeczytaj : Radosnych Świąt Wielkiej NocyRadosnych Świąt Wielkiej Nocy
W tym tak trudnym czasie trzeba sobie przypomnieć, że nadchodzące święta są świętami NADZIEI. Będzie lepiej, czego wszystkim użytkownikom serwisu życzymy z całego serca.
2020-04-09 11:04:59
3 Kliknij i przeczytaj : Kraje Unii zawieszają prawa związane z czasem pracy kierowcówKraje Unii zawieszają prawa związane z czasem pracy kierowców
Coraz więcej krajów Unii Europejskiej zawiesza stosowanie wybranych przepisów dotyczących czasu pracy kierowców.
2020-04-01 22:04:03
4 Kliknij i przeczytaj : Czasowe odstępstwa od wymagań czasu pracy kierowcówCzasowe odstępstwa od wymagań czasu pracy kierowców
W związku z pandemią koronawirusa, Minister Infrastruktury informuje, że wprowadza się tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów dotyczących czasu pracy kierowcy w stosunku do kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy osób i rzeczy.
2020-03-18 16:03:02
5 Kliknij i przeczytaj : Ograniczenia w ruchu na polskiej granicyOgraniczenia w ruchu na polskiej granicy
W związku z zagrożeniem epidemicznym od 15 marca zostanie ograniczony ruch na polskiej granicy. Granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Zostanie też całkowicie zawieszony ruch graniczny na niektórych przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Cudzoziemcy będą wpuszczani do Polski tylko w wyjątkowych przypadkach. Wszyscy przekraczający polską granicę będą przechodzić kontrolę sanitarną. Obowiązywać będzie także 14-dniowa kwarantanna.
2020-03-14 21:03:57
6 Kliknij i przeczytaj : Tiry będą wszędzie?Tiry będą wszędzie?
Wg projektu nowelizacji przepisów pojazdy o nacisku na oś ponad 11,5 tony będą mogły poruszać się po wszystkich drogach krajowych. Niestety jest drobne"ale". Wg projektu samorządy będą mogły zabronić poruszania się tych pojazdów na swoich drogach.
2020-01-23 19:01:12
7 Kliknij i przeczytaj : Zmiana systemu poboru opłat w Republice CzeskiejZmiana systemu poboru opłat w Republice Czeskiej
Z dniem 1 grudnia br. na terenie Republiki Czeskiej zacznie obowiązywać nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych. Jeżeli kierowcy zespołów pojazdów powyżej 3,5 t nie dopełnią formalności w terminie i nie zainstalują nowych jednostek pokładowych, istnieje ryzyko, że na drogach granicznych z Czechami na terenie RP może dojść do utrudnień w ruchu.
2019-11-25 15:11:39
8 Kliknij i przeczytaj : Nowe drogi - obwodnica Szczecinka i MyślinyNowe drogi - obwodnica Szczecinka i Myśliny
Na początku listopada oddano do użytku obwodnicę Szczecinka w ciągu S11 i obwodnicę Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46. Ponadto zakończono kolejny etap prac na obwodnicy Bolkowa czyli otwarcie ronda w Wierzchosławicach w ciągu drogi krajowej nr 5.
2019-11-11 17:11:57
9 Kliknij i przeczytaj : Megaciężarówki u naszego południowego sąsiadaMegaciężarówki u naszego południowego sąsiada
Niedawna decyzja czeskiego rządu o dopuszczeniu dłuższych kombinacji ciężarówek do jazdy spowodowała, że firmy logistyczne mogą teraz ubiegać się o pozwolenia na używanie długich zestawów na określonych trasach. Maksymalna długość takiej ciężarówki to 25,25 m przy dopuszczalnej masie całkowitej 48 ton.
2019-10-18 16:10:19
10 Kliknij i przeczytaj : Czyszczenie filtrów DPF a zużycie paliwaCzyszczenie filtrów DPF a zużycie paliwa
Jednym z powodów, dla którego pojazd zużywa więcej paliwa niż powinien, jest zbyt duża ilość nagromadzonego popiołu w filtrze cząstek stałych, która bezpośrednio ogranicza przepływ spalin przez filtr, zwiększając ciśnienie wsteczne i utrudniając ?oddychanie? silnika.
2019-09-27 20:09:43
11 Kliknij i przeczytaj : NIK- Odcinkowy pomiar prędkości nieskutecznyNIK- Odcinkowy pomiar prędkości nieskuteczny
Na 204 tys. wykroczeń popełnionych w latach 2015-2017 na odcinkach dróg objętych odcinkowym pomiarem prędkości, w GITD dopuszczono do przedawnienia aż 115 tys. spraw. Głównym powodem były braki kadrowe. W związku z tym GITD programował urządzenia nawet o 30 km/h powyżej prędkości dozwolonej na danym odcinku.
2019-09-14 11:09:54
12 Kliknij i przeczytaj : Elektroniczny list przewozowy  już wkrótceElektroniczny list przewozowy już wkrótce
W czwartek 8 sierpnia w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej (poz. 1487) opublikowano oświadczenie dotyczący elektronicznego listu przewozowego. Protokół wejdzie w życie w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej od 11 września 2019 roku.
2019-09-03 16:09:43
13 Kliknij i przeczytaj : W długi weekend nowe szybkie radiowozy na drogachW długi weekend nowe szybkie radiowozy na drogach
W długi weekend na drogach możemy spotkać nowe szybkie radiowozy. Kierowcy na drogach będą mogli spotkać m.in. 31 nieoznakowanych BMW serii 3 Gran Turismo oraz 51 oznakowanych radiowozów BMW serii 3
2019-08-16 16:08:50
14 Kliknij i przeczytaj : A1 wreszcie dociera do CzęstochowyA1 wreszcie dociera do Częstochowy
Od 5 sierpnia możemy już poruszać się po długo oczekiwanym 33-kilometrowym odcinku autostrady A1 w województwie śląskim. Jak szacuje GDDKiA czas przejazdu z węzła Częstochowa Południe do węzła Pyrzowice skróci się z 40 minut do ledwie kwadransa.
2019-08-09 13:08:39
15 Kliknij i przeczytaj : Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw- IntraLogMiędzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw- IntraLog
W dniach 03-05 marca 2020 r. odbędą się po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw - IntraLog Poland w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.
2019-07-31 09:07:38
16 Kliknij i przeczytaj : Odra zamyka dostępOdra zamyka dostęp
Odra odmówiła tego lata współpracy z transportem. Z powodu niskiego stanu wody nieczynne są wszystkie cztery przeprawy promowe w województwie lubuskim. A idzie tutaj o promy zlokalizowane w ciągu dróg wojewódzkich w Brodach, Połęcku, Pomorsku i Milsku.
2019-07-15 23:07:24
17 Kliknij i przeczytaj : Suwak i korytarz życia obowiązkowy?Suwak i korytarz życia obowiązkowy?
Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, który m.in. wprowadza obowiązek jazdy na tzw. "suwak" i tworzenie "korytarzy życia". Popieramy ten projekt!
2019-07-11 18:07:20
18 Kliknij i przeczytaj : Nazwy zagranicznych miast na znakach drogowych będą zapisywane także po polsku.Nazwy zagranicznych miast na znakach drogowych będą zapisywane także po polsku.
Nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym. Obie nazwy będą zapisywane w jednym wierszu - w pierwszej kolejności po polsku, a następnie w oryginale, w nawiasie. Będzie to duże ułatwienie dla osób, które nie znają pisowni nazw zagranicznych miast w języku państwa, na terenie którego są położone.
2019-05-20 17:05:00
19 Kliknij i przeczytaj : Łączymy A1 w całośćŁączymy A1 w całość
W około 5 godzin będzie można przejechać z Gdańska do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Umożliwi to autostradowy kręgosłup czyli A1 o długości ok. 570 km. Będzie to możliwe po zakończeniu prac na ponad 138-kilometrowym fragmencie pomiędzy Tuszynem i Pyrzowicami. Z części tej trasy skorzystamy jeszcze w tym roku.
2019-04-07 15:04:01
20 Kliknij i przeczytaj : Pojazd bez tarczy hamulcowej.Pojazd bez tarczy hamulcowej.
Kontrolerzy częstochowskiego oddziału śląskiej ITD wykonywali swoje czynności kontrolne na jednym z parkingów w Siewierzu, umiejscowionym przy popularnej ?jedynce?. Do kontroli wytypowali jadący w stronę aglomeracji łotewski pojazd członowy złożony z ciągnika i trzyosiowej naczepy. Łotewski kierowca zmierzał z ładunkiem 24 ton torfu z Łotwy do Włoch. Oprócz kontroli wymaganych dokumentów przewoźnika, pojazdu i kierowcy, jak i kontroli czasu pracy, inspektorzy bacznie przyjrzeli się również ogólnemu stanowi technicznemu pojazdu.Jak się okazało, jedno z kół nie ma w ogóle tarczy hamulcowej.
2019-03-28 22:03:12
Zobacz wszystkie (1701) artykułyGoogle
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie18
2kujawsko-pomorskie18
3lubelskie43
4lubuskie29
5łódzkie27
6małopolskie50
7mazowieckie37
8opolskie13
9podkarpackie37
10podlaskie30
11pomorskie3
12śląskie53
13świętokrzyskie18
14warmińsko-mazurskie16
15wielkopolskie37
16zachodnio-pomorskie27

    Czas oczekiwania na granicach
30-5-2020 godz. 20
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 15 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 11 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 4 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 23 0 0 0 0
Hrebenne 0 15 0 0 0 0
Zosin 0 0 0 0 0 0
Korczowa 0 28 0 0 0 0
Medyka 0 0 0 0 0 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2020-05-29
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,97914,0595
dolar australijski1AUD2,64392,6973
dolar kanadyjski1CAD2,88892,9473
euro1EUR4,39254,4813
forint (Węgry)100HUF1,25801,2834
frank szwajcarski1CHF4,11004,1930
funt szterling1GBP4,88844,9872
jen (Japonia)100JPY3,69313,7677
korona czeska1CZK0,16300,1662
korona duńska1DKK0,58920,6012
korona norweska1NOK0,40460,4128
korona szwedzka1SEK0,41620,4246
SDR (MFW)1XDR5,46305,5734


   Święta w Europie do 28-08-2020
Data Kraj Uwagi
31-5-20Belgiawszędzie
31-5-20Daniawszędzie
31-5-20Estoniawszędzie
31-5-20Finlandiawszędzie
31-5-20Holandiawszędzie
31-5-20Łotwawszędzie
31-5-20Norwegiawszędzie
31-5-20Słoweniawszędzie
31-5-20Szwecjawszędzie
01-6-20Austriawszędzie
01-6-20Andorawszędzie
01-6-20Belgiawszędzie
01-6-20Daniawszędzie
01-6-20Francjawszędzie
01-6-20Holandiawszędzie
01-6-20Irlandiawszędzie
01-6-20Luksemburgwszędzie
01-6-20Niemcywszędzie
01-6-20Norwegiawszędzie
01-6-20Rumuniawszędzie
01-6-20Szwajcarialokalnie
01-6-20Węgrywszędzie
02-6-20Włochywszędzie
06-6-20Szwecjawszędzie
07-6-20Rumuniawszędzie
07-6-20Ukrainawszędzie
08-6-20Grecjawszędzie
08-6-20Rumuniawszędzie
08-6-20Ukrainawszędzie
10-6-20Portugaliawszędzie
11-6-20Austriawszędzie
11-6-20Chorwacjawszędzie
11-6-20POLSKAwszędzie
11-6-20Portugaliawszędzie
11-6-20Szwajcarialokalnie
12-6-20Rosjawszędzie
20-6-20Finlandiawszędzie
20-6-20Szwecjawszędzie
22-6-20Chorwacjawszędzie
23-6-20Estoniawszędzie
23-6-20Luksemburgwszędzie
23-6-20Łotwawszędzie
23-6-20Szwajcarialokalnie
24-6-20Estoniawszędzie
24-6-20Litwawszędzie
24-6-20Łotwawszędzie
25-6-20Słoweniawszędzie
28-6-20Ukrainawszędzie
29-6-20Szwajcarialokalnie
29-6-20Ukrainawszędzie
03-7-20Białoruśwszędzie
05-7-20Czechywszędzie
05-7-20Słowacjawszędzie
06-7-20Czechywszędzie
06-7-20Litwawszędzie
12-7-20Łotwawszędzie
13-7-20Łotwawszędzie
14-7-20Francjawszędzie
15-7-20Turcjawszędzie
21-7-20Belgiawszędzie
31-7-20Bośnia i Hercegowinalokalnie
31-7-20Turcjawszędzie
01-8-20Szwajcariawszędzie
01-8-20Turcjawszędzie
02-8-20Turcjawszędzie
03-8-20Irlandiawszędzie
03-8-20Turcjawszędzie
05-8-20Chorwacjawszędzie
15-8-20Austriawszędzie
15-8-20Andorawszędzie
15-8-20Belgiawszędzie
15-8-20Chorwacjawszędzie
15-8-20Francjawszędzie
15-8-20Grecjawszędzie
15-8-20Hiszpaniawszędzie
15-8-20Litwawszędzie
15-8-20Luksemburgwszędzie
15-8-20POLSKAwszędzie
15-8-20Portugaliawszędzie
15-8-20Rumuniawszędzie
15-8-20Słoweniawszędzie
15-8-20Szwajcarialokalnie
15-8-20Włochywszędzie
20-8-20Estoniawszędzie
20-8-20Węgrywszędzie
21-8-20Węgrywszędzie
24-8-20Ukrainawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 14.05.2020
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Litwa 3.76 26.60
Luksemburg 3.96 25.25
POLSKA 3.96 25.25
Bułgaria 4.19 23.87
Łotwa 4.19 23.87
Czechy 4.22 23.70
Rumunia 4.26 23.47
Węgry 4.49 22.27
Słowenia 4.55 21.98
Hiszpania 4.56 21.93
Słowacja 4.65 21.51
Austria 4.67 21.41
Dania 4.70 21.28
Niemcy 4.82 20.75
Estonia 5.18 19.31
Finlandia 5.28 18.94
Irlandia 5.35 18.69
Grecja 5.40 18.52
Francja 5.41 18.48
Portugalia 5.43 18.42
Szwecja 5.70 17.54
Belgia 5.72 17.48
Włochy 5.74 17.42
Holandia 5.90 16.95
W.Brytania 5.94 16.84
Norwegia 6.14 16.29
Szwajcaria 6.41 15.60

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2018 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Przegląd kart paliwowych. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.