Ustawienia prywatności

Do działania serwisu używamy niezbędnych plików cookies, w tym obsługi sesji. Są one potrzebne do logowania, ustawień języka i podstawowego działania strony.

Możesz dodatkowo zgodzić się na skrypty naszych partnerów jak np. Google używane do reklam i statystyk. Bez tej zgody serwis pozostanie dostępny, ale skrypty poprawiające działanie strony nie zostaną uruchomione.

Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.

espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama



oferty pracy

   Aktualności ITD
<a href="/web/gitd/aktualizacja-informacji-przejscie-graniczne-medyka-szeginie--rozbudowa-budynku-odpraw-autokarow"> AKTUALIZACJA INFORMACJI Przejście graniczne Medyka-Szeginie - rozbudowa budynku odpraw autokarów </a>
INFORMACJA 57/2026
„Bezpieczny Autokar - wakacje 2026”
Przez cały okres wakacji inspektorzy będą kontrolować autokary przewożące dzieci i młodzież na letni wypoczynek, sprawdzając stan techniczny pojazdów, kwalifikacje kierowców oraz przestrzeganie przepisów mających kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa podróży. Wraz z początkiem wakacji zaczną również obowiązywać weekendowe ograniczenia ruchu dla części pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, które mają poprawić płynność ruchu na drogach.
Inspektorzy doskonalą metody wykrywania manipulacji tachografami podczas międzynarodowych warsztatów w Belgii
Program warsztatów obejmował zagadnienia związane z rozwojem tachografów - od urządzeń analogowych po najnowsze generacje inteligentnych tachografów. Szczególną uwagę poświęcono praktycznym przypadkom manipulacji urządzeniami rejestrującymi oraz metodom ich wykrywania podczas kontroli drogowych.
<a href="/web/gitd/aktualizacja-informacji-przejscie-graniczne-medyka-szeginie--rozbudowa-budynku-odpraw-autokarow"> AKTUALIZACJA INFORMACJI Przejście graniczne Medyka-Szeginie - rozbudowa budynku odpraw autokarów </a>
INFORMACJA 57/2026
Busy do 3,5 tony z tachografami. Nowy obowiązek w transporcie międzynarodowym
Z dniem 1 lipca tego roku wejdą w życie nowe przepisy przyjęte w ramach Pakietu Mobilności, które rozszerzają obowiązek stosowania tachografów na pojazdy lub zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 2,5 tony, lecz nieprzekraczającej 3,5 tony, wykorzystywane do zarobkowego międzynarodowego przewozu rzeczy.
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
Punkt Obsługi Klienta w Białej Podlaskiej - Informacja
INFORMACJA 37/2026
Informacja dot. zmiany lokalizacji Wydziału Weryfikacji Świadectw Kierowcy przy ul. Rzeszowskiej 42 w Nisku.
INFORMACJA 5/2026
Informacja dot. zmiany lokalizacji Wydziału Weryfikacji Świadectw Kierowcy przy ul. Rzeszowskiej 42 w Nisku.
INFORMACJA 5/2026
Punkt Obsługi Klienta w Białej Podlaskiej - informacja
INFORMACJA 1/2026
Informacja w sprawie dofinansowania do tachografów
INFORMACJA 98/2025
INFORMACJA 45/2025
INFORMACJA 45/2025
Informacja w sprawie zasad wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej.
INFORMACJA 15/2025
Informacja w sprawie obowiązku instalacji i stosowania tachografów inteligentnych wersji drugiej w UE
Komisja Europejska uzgodniła z państwami członkowskimi UE, że od 1 stycznia do 28 lutego 2025 r. kierowcy i przewoźnicy drogowi wykonujący międzynarodowe przewozy drogowe po terytorium Unii Europejskiej nie będą karani za brak instalacji tachografu inteligentnego wersji drugiej w pojeździe.
INFORMACJA 90/2024
Portal Klienta iBTM
INFORMACJA 87/2024
Obowiązek rejestracji pojazdów ciężarowych wyjeżdżających z Litwy przez zewnętrzną granicę UE
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


poprzednie  Artykułów: 1723kolejne
   O transporcie (1723)
nr foto artykuł dodano
1381 Kliknij i przeczytaj : Na światłach mijania przez cały rokNa światłach mijania przez cały rok
Kierowcy będą mieli obowiązek używania świateł mijania cały rok przez całą dobę - w piątek taką poprawkę do Prawa drogowego przyjął Sejm. Aby przepis wszedł w życie potrzebna jest tylko zgoda Senatu i podpis Prezydenta.
2007-02-17 22:02:35
1382 Kliknij i przeczytaj : Otwarcie północnej obwodnicy OpolaOtwarcie północnej obwodnicy Opola
Od 23 lutego kierowcy będą mogli wjechać na ostatni już odcinek obwodnicy północnej miasta.
2007-02-16 21:02:24
1383 Kliknij i przeczytaj : Bramki na A2Bramki na A2
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetarg na firmę, która będzie pobierała opłaty na trasie Stryków-Konin. Osobówkom grozi za przejazd tego odcinka opłata nawet 24 zł.
2007-02-14 17:02:17
1384 Kliknij i przeczytaj : Ostra konkurencja wśród ubezpieczycieli sprzyja kierowcomOstra konkurencja wśród ubezpieczycieli sprzyja kierowcom
BRE Ubezpieczenia i mBank uruchomiły pierwszy w Polsce i na świecie supermarket polis ubezpieczeniowych. Klientom dają gwarancję najniższej ceny.
2007-02-14 16:02:06
1385 Kliknij i przeczytaj : Rząd przyjął projekt Ustawy o osobach kierujących pojazdamiRząd przyjął projekt Ustawy o osobach kierujących pojazdami
„W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach Ministerstwo Transportu przygotowało projekt Ustawy o osobach kierujących pojazdami, który wczoraj przyjęła Rada Ministrów. Jest to realizacja w praktyce hasła „Stop wariatom drogowym”. Zarówno Minister Transportu, jak i Rząd zrobią wszystko, żeby po polskich drogach jeździło się bezpiecznie” – powiedział szef resortu transportu.
2007-02-09 18:02:45
1386 Kliknij i przeczytaj : Czarne punkty na trasie A4Czarne punkty na trasie A4
Opolski odcinek trasy A4 to jedna z najlepszych dróg w Polsce. Jednak i tu nie brakuje zagrożeń. Z danych policji wynika, że dzięki oddanym do użytku parkingom spadła liczba wypadków o blisko jedna czwartą.Są jednak takie miejsca, gdzie tragicznych wydarzeń jest więcej.
2007-02-09 18:02:04
1387 Kliknij i przeczytaj : Będziemy wymieniać prawa jazdy!Będziemy wymieniać prawa jazdy!
Parlament Europejski zatwierdził dyrektywę, która spowoduje, że ponad 200 milionów kierowców w Unii Europejskiej będzie musiało wymienić swoje prawo jazdy na nowy, jednolity, europejski dokument.
2007-02-02 19:02:03
1388 Kliknij i przeczytaj : W jaki sposób wynagradzać kierowców?W jaki sposób wynagradzać kierowców?
Firmy przewozowe stosują różne systemy wynagradzania kierowców. Niektóre z nich są jednak zakazane przez obowiązujące przepisy.
2007-01-27 21:01:29
1389 Kliknij i przeczytaj : Ukraina w systemie „Zielona karta”Ukraina w systemie „Zielona karta”
Ukraina stała się pełnoprawnym uczestnikiem Międzynarodowego Systemu Ubezpieczeń „Zielona karta”,
2007-01-27 21:01:21
1390 Kliknij i przeczytaj : Są już pierwsze zakazy kabotażuSą już pierwsze zakazy kabotażu
Wiadomo już, że polskie firmy przewozowe jeszcze przez ponad dwa lata nie będą mogły wykonywać kabotażu w Belgii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
2007-01-19 18:01:53
1391 Kliknij i przeczytaj : Kolejny kontrakt autostradowy ze środków UEKolejny kontrakt autostradowy ze środków UE
Kontrakt na budowę autostrady A1 na odcinku Sośnica-Bełk (15,5 km) zostanie podpisany w poniedziałek 22 stycznia br. w Katowicach. Koszt budowy wynosi 213,5 mln euro, z czego 83% pochodzi z Funduszu Spójności Unii Europejskiej. Wykonawcą robót budowlanych jest firma J&P – Avax S.A. Termin realizacji kontraktu wynosi 24 miesiące.
2007-01-19 18:01:20
1392 Kliknij i przeczytaj : PRAWO TRANSPORTOWEPRAWO TRANSPORTOWE
Czy spółka cywilna może być przewoźnikiem albo spedytorem? Niektóre starostwa powiatowe wydają spółkom cywilnym licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego towarów. Tymczasem Inspekcja Transportu Drogowego nakłada na nie wysokie kary za brak licencji. Kto ma rację?
2007-01-18 18:01:10
1393 Kliknij i przeczytaj : Na Podhalu protestują przeciw nowej ZakopianceNa Podhalu protestują przeciw nowej Zakopiance
Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego protestuje przeciw planom budowy nowej dwupasmowej szosy wewnątrz otuliny Tatr. Także mieszkańcy regionu obawiają się zniszczenia krajobrazu swoich wiosek.
2007-01-18 13:01:37
1394 Kliknij i przeczytaj : WYGAŚNIĘCIE KONCESJI DLA FIRMY GTC NA ODCINEK AUTOSTRADY A1 GDAŃSK – TORUŃWYGAŚNIĘCIE KONCESJI DLA FIRMY GTC NA ODCINEK AUTOSTRADY A1 GDAŃSK – TORUŃ
5 stycznia 2007 r. Minister Transportu wydał decyzję stwierdzającą wygaśnięcie decyzji Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej Nr TR-/e-025-70/97 z dnia 25 sierpnia 1997 r., którą udzielono spółce Gdańsk Transport Company S.A. - koncesji na budowę i eksploatację autostrady płatnej.
2007-01-17 23:01:53
1395 Kliknij i przeczytaj : Otwarcie odcinków drogi ekspresowej S-69Otwarcie odcinków drogi ekspresowej S-69
„Ta droga to ważny element łączący dwa kraje: Polskę i Słowację” – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek podczas uroczystości otwarcia trzech odcinków drogi ekspresowej S-69, 8 stycznia br. Łączna długość oddanych do ruchu odcinków wynosi 10,5 km wybudowanej drogi ekspresowej oraz 3,3 km dróg przebudowanych i przystosowanych do przeniesienia ruchu ciężkiego.
2007-01-10 12:01:25
1396 Kliknij i przeczytaj : Drogowcy na drogach krajowychDrogowcy na drogach krajowych
Dzięki łagodnej zimie drogowcy mogą kontynuować prace przy remontach dróg. Niestety jest też zła wiadomość: będą utrudnienia w ruchu. Poniżej wykaz prowadzonych prac na wybranych drogach krajowych:
2007-01-07 22:01:11
1397 Kliknij i przeczytaj : Nowe wymogi dla kierowców i firm transportowychNowe wymogi dla kierowców i firm transportowych
Zgodnie z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym i ustawy o ruchu drogowym każdy kierowca ubiegający się o zatrudnienie po raz pierwszy na stanowisku kierowcy będzie obowiązany ukończyć kwalifikację wstępną w zakresie odpowiednim do pojazdu, którym zamierza wykonywać przewozy.
2007-01-05 17:01:43
1398 Kliknij i przeczytaj : Maksymalne stawki opłat za przejazd 1 km autostrady na rok 2007Maksymalne stawki opłat za przejazd 1 km autostrady na rok 2007
Minister Transportu wydał 29 grudnia 2006 r. Obwieszczenie w sprawie wysokości maksymalnych stawek opłat za przejazd 1 km autostrady na rok 2007.
2007-01-03 22:01:20
1399Droga S8: odcinki mijają się o ponad 5 km
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tak zaplanowała przebieg drogi ekspresowej S8, że na granicy województw łódzkiego i wielkopolskiego jej nitki zamiast się łączyć, mijają się o ponad 5 km.
2007-01-02 11:01:33
1400Nowy Rok bez TIR-ów
1 stycznia w godzinach 7.00 - 22.00 na polskich drogach obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.
2006-12-29 22:12:18
1401 Kliknij i przeczytaj : Nowe możliwości - rejestracja lawetNowe możliwości - rejestracja lawet
Od dzisiaj można dodawać pojazdy typu laweta!
2006-12-26 19:12:55
1402Zmiana właściciela Serwisu
W dniu 22 XII 2006 nastąpiła zmiana właściciela serwisu eSpedytor.pl. Obsługą informatyczną serwisu w dalszym ciągu zajmuje się firma pana Roberta Skassa Skassa.pl
2006-12-22 21:12:28
1403 Kliknij i przeczytaj : Tiry wreszcie na toryTiry wreszcie na tory
Kilkanaście tysięcy ciężarówek przemknie po torach na trasie pomiędzy Litwą a Niemcami.
2006-12-20 12:12:04
1404 Kliknij i przeczytaj : Ograniczenia ruchu w okresie świątecznymOgraniczenia ruchu w okresie świątecznym
ZMPD przypomina o ograniczeniach ruchu na terytorium Polski w dniach 25 i 26 grudnia 2006 roku oraz 1 stycznia 2007 r.
2006-12-20 12:12:00
1405 Kliknij i przeczytaj : Otwarto kolejny odcinek drogi S1Otwarto kolejny odcinek drogi S1
Kierowcy mogą już korzystać z blisko 5-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S1 - obwodnicy Grodźca (woj. śląskie). Trasę uroczyście otwarto w poniedziałek.
2006-12-19 14:12:41
1406 Kliknij i przeczytaj : Fundusze na transport podzieloneFundusze na transport podzielone
Ministerstwo Transportu ma w ciągu sześciu lat do wydania ponad 19 mld euro na drogi, koleje i lotniska. Ma w tym pomóc specjalna jednostka, utworzona w Banku Gospodarstwa Krajowego.
2006-12-17 14:12:49
1407 Kliknij i przeczytaj : Wielcy walczą o autostradyWielcy walczą o autostrady
Za niecały rok poznamy firmy, które zbudują centralne odcinki autostrad A1 i A2. W szranki stanęli najwięksi w Europie.
2006-12-17 14:12:40
1408 Kliknij i przeczytaj : Posterunki na słowacko-czeskiej granicy?Posterunki na słowacko-czeskiej granicy?
Czechy zagroziły Słowacji wprowadzeniem posterunków na wspólnej granicy, jeśli Bratysława nie wzmocni kontroli na swej granicy z Ukrainą.
2006-12-15 11:12:32
1409 Kliknij i przeczytaj : Wzrosną opłaty za autostrady na SłowacjiWzrosną opłaty za autostrady na Słowacji
Od Nowego Roku wzrosną opłaty za korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych przez samochody ciężarowe na Słowacji.
2006-12-13 12:12:24
1410 Kliknij i przeczytaj : Autostrada do Warszawy najwcześniej w 2010 rokuAutostrada do Warszawy najwcześniej w 2010 roku
Rząd w nieskończoność przeciąga przygotowania do budowy 95 km autostrady w stronę stolicy. Zanosi się już na to, że warszawiacy będą na nią czekać nawet dłużej niż do 2010 roku.
2006-12-12 12:12:57
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  


    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie35
2kujawsko-pomorskie23
3lubelskie19
4lubuskie28
5mazowieckie19
6małopolskie27
7opolskie16
8podkarpackie45
9podlaskie29
10pomorskie14
11śląskie39
12świętokrzyskie18
13warmińsko-mazurskie25
14wielkopolskie18
15zachodniopomorskie24
16łódzkie8

    Czas oczekiwania na granicach
4-7-2026 godz. 10
Przejścieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 3 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 1 0 2
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 5 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 23 0 1 0 0
Hrebenne 0 14 0 1 0 0
Zosin 0 2 0 0 0 1
Korczowa 0 3 0 5 0 3
Medyka 0 7 0 3 0 1
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 11

   Kursy walut od dnia 2026-07-03
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,70323,7780
dolar australijski1AUD2,57012,6221
dolar kanadyjski1CAD2,61342,6662
euro1EUR4,24044,3260
forint (Węgry)100HUF1,19851,2227
frank szwajcarski1CHF4,61414,7073
funt szterling1GBP4,95325,0532
jen (Japonia)100JPY2,30212,3487
korona czeska1CZK0,17520,1788
korona duńska1DKK0,56730,5787
korona norweska1NOK0,37650,3841
korona szwedzka1SEK0,38360,3914
SDR (MFW)1XDR5,05055,1525


   Święta w Europie do 2-10-2026
Data Kraj Uwagi
05-7-26SłowacjaR
05-7-26CzechyR
06-7-26Litwawszędzie
06-7-26Czechywszędzie
14-7-26Francjawszędzie
17-7-26TurcjaR
18-7-26TurcjaR
19-7-26TurcjaR
20-7-26TurcjaR
21-7-26Belgiawszędzie
01-8-26Szwajcariawszędzie
03-8-26Irlandiawszędzie
05-8-26Chorwacjawszędzie
15-8-26WłochyR
15-8-26SzwajcariaL,R
15-8-26SłoweniaR
15-8-26RumuniaR
15-8-26PortugaliaR
15-8-26POLSKAR
15-8-26LuksemburgR
15-8-26LitwaR
15-8-26HiszpaniaR
15-8-26GrecjaR
15-8-26FrancjaR
15-8-26ChorwacjaR
15-8-26BelgiaR
15-8-26AndoraR
15-8-26AustriaR
20-8-26Węgrywszędzie
20-8-26Estoniawszędzie
24-8-26Ukrainawszędzie
29-8-26Słowacjawszędzie
31-8-26W.Brytaniawszędzie
01-9-26Słowacjawszędzie
06-9-26Bułgariawszędzie
08-9-26Andorawszędzie
10-9-26SzwajcariaL
15-9-26SłowacjaR
21-9-26SzwajcariaL
22-9-26Bułgariawszędzie
25-9-26SzwajcariaL
28-9-26Czechywszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 20.12.2025
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.78 17.30
POLSKA 6.17 16.21
Litwa 6.23 16.05
Czechy 6.26 15.97
Rumunia 6.33 15.80
Słowenia 6.40 15.63
Luksemburg 6.48 15.43
Słowacja 6.51 15.36
Węgry 6.58 15.20
Estonia 6.63 15.08
Hiszpania 6.65 15.04
Finlandia 6.73 14.86
Łotwa 6.73 14.86
Szwecja 6.89 14.51
Grecja 6.94 14.41
Austria 7.01 14.27
Irlandia 7.04 14.20
Niemcy 7.14 14.01
Portugalia 7.24 13.81
Włochy 7.42 13.48
Francja 7.44 13.44
Holandia 7.45 13.42
Belgia 7.63 13.11
Norwegia 7.68 13.02
W.Brytania 7.78 12.85
Dania 8.20 12.20
Szwajcaria 8.30 12.05

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!



   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2025 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.