Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony

   Komunikatów (5517)
Nr. Komunikat Oglądano
26Ciężarówki z niedozwolonym „wyposażeniem”
Niedozwolone przeróbki instalacji tachografów umożliwiały kierowcom ciężarówek rejestrowanie rzekomego odpoczynku w trakcie jazdy. W jednym przypadku dodatkowe elementy instalacji były skrzętnie ukryte w pojeździe i ich odnalezienie zajęło wiele godzin. Ingerencje w tachograf wykryli w trakcie rutynowych kontroli inspektorzy lubelskiej i podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
22
27Sprawdzili trzeźwość ponad 2,5 tysiąca kierowców
Trzeźwość ponad 2,5 tysiąca kierowców autobusów, ciężarówek i busów skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego we współpracy z funkcjonariuszami Policji. Akcję przeprowadzono na głównych szlakach komunikacyjnych w województwach: mazowieckim, zachodniopomorskim i lubuskim. Mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
19
28Nowe obowiązki przewoźników drogowych
Do 15 stycznia 2023 r. przedsiębiorcy posiadający zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego mają obowiązek złożenia oświadczenia o dysponowaniu bazą eksploatacyjną przystosowaną do prowadzenia działalności transportowej. Z kolei do 31 marca każdego roku powinni przedstawiać oświadczenie o liczbie zatrudnionych osób, w tym kierowców. Obowiązki te wynikają z przepisów ustawy z 26 stycznia 2022 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym, ustawy o czasie pracy kierowców oraz niektórych innych ustaw, wdrażającej przepisy unijne zawarte w tzw. Pakiecie Mobilności I. Regulacje te dotyczą przedsiębiorców wykonujących krajowy i międzynarodowy transport drogowy.
14
29Jeździł za długo autobusem
Kierowca autobusu kursującego na trasie pomiędzy Krakowem i Bielsko-Białą nie przestrzegał norm czasu pracy. Z kolei jego pracodawca nie sczytywał danych z karty kierowcy w terminie. Inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakwestionowali także właściwość ogumienia zastosowanego w pojeździe.
55
30„Szybki” transport artykułów spożywczych
Kierowca polskiej ciężarówki z artykułami spożywczymi rejestrował czas pracy na konto innej osoby. W tachografie była włożona karta należąca do kierowcy, którego nie było w pojeździe. Niedozwoloną manipulację stwierdzili inspektorzy zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
25
31Pomogli kierowcom w nagłych wypadkach
Szybka reakcja inspektorów śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zapobiegła całkowitemu spaleniu się samochodu osobowego. Wykorzystując gaśnice stłumili ogień przed przyjazdem straży pożarnej. Tego samego dnia wzywali także karetkę pogotowia do kierowcy polskiej ciężarówki, który zjechał do punktu kontrolnego i skarżył się na silny ból brzucha uniemożliwiający dalsze prowadzenie pojazdu.
24
32Kontrola zakończona w serwisie tachografów
Kierowca bułgarskiej ciężarówki „mógł" rejestrować rzekomy odpoczynek w trakcie jazdy. Umożliwiała mu to ingerencję w instalację tachografu, którą stwierdzili inspektorzy z kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu. Pojazd skierowano do serwisu, gdzie doprowadzono urządzenie do stanu zgodnego z przepisami prawa.
32
33Kierowca miał sfałszowane „prawko”
Falsyfikatem ukraińskiego prawa jazdy posługiwał się polski kierowca samochodu dostawczego typu laweta. Okazało się, że nie miał on uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
27
34Z podmienioną tablicą rejestracyjną i bez opłaty e-TOLL
Kierowca samochodu osobowego z podpiętą przyczepą ciężką (zespół pojazdów o dmc powyżej 3,5 tony) nie opłacił przejazdu ekspresową „dziesiątką”. Przyczepa nie była zarejestrowana oraz została na niej umieszczona tablica rejestracyjna od innej, znacznie lżejszej lawety. Kierowca nie miał również wymaganej kategorii prawa jazdy do prowadzenia samochodu z ciężką przyczepą.
41
35Brakujące kilometry na wykresówce
Kierowca litewskiej ciężarówki pokonał prawie 210 kilometrów, ale na wykresówce zapisanych było tylko 145 przejechanych kilometrów. Rozbieżność spowodowana była ingerencją w pracę tachografu – jazdą bez wykresówki. Nieprawidłowość stwierdzili funkcjonariusze z podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
37
36Niedozwolone ingerencje w tachograf i drogomierz
Kierowcy dwóch polskich ciężarówek prowadzili pojazdy, ale tachograf zapisywał rzekomy postój. Chcieli wydłużyć swój czas jazdy, więc użyli urządzeń zakłócających pracę tachografu. Korzystali z magnesu oraz specjalnego oprogramowania. W obu przypadkach spowodowało to również ingerencję w drogomierz. Manipulacje stwierdzili funkcjonariusze ze świętokrzyskiej oraz dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
53
37Wzmożone kontrole na ekspresowej „ósemce”
Ponad czterdzieści zagranicznych ciężarówek skontrolowali funkcjonariusze z łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie kilkugodzinnych działań na ekspresowej „ósemce” koło Łodzi. Uzbecki przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport odpadów niezgodnie z przepisami prawa. Na miejscu kontroli pracowali też wezwani inspektorzy Inspekcji Ochrony Środowiska.
65
38Niesprawny autobus z nadmiarem pasażerów
Urwana rura wydechowa, tłumik przymocowany do podwozia drutem i śrubą meblową, a także niedziałający hamulec postojowy – autobusem w takim stanie technicznym przewożono za dużo pasażerów. Pojazd kursujący na linii regularnej wycofali z dalszej jazdy inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
65
39Ruszyli w trasę po alkoholu
Kierowca jednej z ciężarówek wydmuchał 0,65 promila alkoholu, a kierowca drugiej prawie 0,3 promila alkoholu. Zostali zatrzymani do kontroli przez patrole lubuskiej oraz lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
71
40Nocna akcja kontroli przewozów osób
Niemal 150 pojazdów i kierowców świadczących zarobkowe przewozy osób z wykorzystaniem popularnych aplikacji, skontrolowali inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego we współpracy z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej. Stwierdzono ponad 60 naruszeń przepisów ruchu oraz transportu drogowego. Zatrzymano też kierowcę z podrobionym prawem jazdy i obcokrajowca pracującego nielegalnie w Polsce.
82
41„Szybki” transport paliwa
Kierowca ciężarówki z paliwem rejestrował swój czas pracy na konto innej osoby. W tachografie była włożona karta należąca do kierowcy, którego nie było w pojeździe. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
78
42Jazda z magnesem i bez karty kierowcy
W jednym przypadku jazda z magnesem przyłożonym do skrzyni biegów, a w drugim bez zalogowanej do tachografu karty kierowcy. Kontrole ciężarówek z Serbii i Turcji, przeprowadzone przez inspektorów śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zakończyły się ukaraniem kierowców i przewoźników.
119
43Ładunku było za dużo
O 1 t był przeładowany dostawczak, którym przewożono obuwie. Z kolei ciężarówka załadowana burakami cukrowymi była za ciężka o 3 t. Kontrole mazowieckiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyły się zakazami dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdów do stanu normatywnego.
130
44Z Węgier do Polski z niemal promilem
0,88 promila „wydmuchał” kierowca rumuńskiej ciężarówki, zatrzymanej do kontroli przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji.
124
45Dolnośląscy inspektorzy na miejscu tragicznego zdarzenia
Tragedia na krajowej „ósemce”. W wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego zginęła młoda kobieta. Dane zebrane przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego mogą przyczynić się do ustalenia, jak doszło do zdarzenia.
119
46Wstrzymane transporty na ekspresowej „siódemce”
Ciężarówki przewożące za dużo kory drzewnej i podmurówek betonowych wycofali tymczasowo z ruchu funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden z zatrzymanych zestawów był przeciążony o ponad 10 ton, a do tego niesprawny technicznie. Kierowca nie miał też ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz wymaganej kwalifikacji zawodowej.
80
47Zmanipulowany tachograf i fikcyjny odpoczynek
W macedońskiej ciężarówce zmanipulowany tachograf umożliwiał rejestrowanie rzekomego odpoczynku kierowcy w trakcie jazdy. Z kolei turecki pojazd prowadziła dwuosobowa załoga, ale jeden z kierowców nie włożył karty do tachografu. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze z małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
79
48Kontrola po pożarze „stonogi” z ukrytym ADR-em
Ciężarówka przewożąca w dwóch kontenerach silnie żrący kwas mrówkowy zapaliła się na krajowej „siedemnastce” koło Garwolina. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Stwierdzili niemal trzydzieści poważnych naruszeń dotyczących nieprzestrzegania umowy o przewozie towarów niebezpiecznych oraz dopuszczalnych norm czasu pracy przez kierowcę.
62
49Podrobiony dokument i uszkodzona opona
Kierujący ciężarówką posługiwał się podrobionym świadectwem kierowcy. Oprócz tego prowadził zestaw z niesprawną naczepą. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy z kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
60
50Międzynarodowy transport z podrobionym zezwoleniem EKMT
Kierowca przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji oraz ciężarówka skierowana na wyznaczony parking strzeżony - to finał kontroli przeprowadzonej przez inspektorów z podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mołdawski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz na podstawie sfałszowanego zezwolenia wielokrotnego - EKMT.
77
51Niedozwolona ingerencja w pracę tachografu
Kierowca ciężarówki ingerował w prawidłową pracę tachografu, korzystając z oprogramowania powodującego podrabianie rejestrowanych danych. Inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili też nieprawidłowości w stanie technicznym zespołu pojazdów. Kontrola zakończyła się przekazaniem kierowcy funkcjonariuszom Policji.
70
52Z Rosji do Mołdawii bez odpoczynków
Choć autobus dalekobieżny prowadziło na zmianę trzech kierowców, to dopuścili się oni szeregu poważnych naruszeń norm czasu pracy. Na trasie liczącej blisko 3 tys. 600 km w jedną stronę, nie przewidziano dla nich możliwości odbioru odpoczynków dziennych. Wszyscy trzej kierowcy, przez kilka dni, naruszyli normy obowiązkowego odpoczynku dziennego oraz maksymalnego czasu jazdy dziennej. Inspektorzy ze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakazali im dalszej jazdy i ukarali mandatami. Autokar z ponad czterdziestoma pasażerami przejęli inni, wypoczęci kierowcy.
69
53Kontrole autobusów podmiejskich w Radomiu
Jedenaście sprawdzonych pojazdów i kierowców, trzy zatrzymane dowody rejestracyjne oraz jedno wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika – to efekt przeprowadzonych kontroli autobusów podmiejskich na terenie Radomia. Jeden z pojazdów nie miał od prawie dwóch tygodni ważnego przeglądu technicznego, a w pozostałych dwóch stwierdzono usterki.
67
54Wstrzymany ukryty ADR
Około 13 ton materiału toksycznego w workach przewożono z pominięciem szeregu przepisów umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych – ADR. Ciężarówka nie była oznaczona pomarańczowymi tablicami, brakowało też odpowiednich gaśnic oraz dokumentów. Nieprawidłowy przewóz wstrzymali funkcjonariusze z wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
68
55Wjechała w bariery drogowe tuż obok patrolu ITD
Kierująca samochodem terenowym wjechała w bariery rozdzielające pasy ruchu przed bramkami służącymi niegdyś do poboru opłat. Do zdarzenia doszło na autostradzie A4 w Gliwicach, tuż obok patrolu śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy przerwali swoje czynności kontrolne, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali służby ratunkowe.
70
56Powypadkowa kontrola danych z tachografu
Funkcjonariusze lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego zajmowali się sczytaniem danych z tachografu i karty kierowcy ciężarówki, która zderzyła się czołowo z samochodem osobowym. Kierowca osobówki zginął na miejscu. Informacje o prędkości ciężarówki i czasie pracy kierowcy przekazano Policji.
68
57Śląscy inspektorzy z nowoczesnymi furgonami
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach z nowymi pojazdami wykorzystywanymi do kontroli drogowych. Trzy furgony ze specjalistycznym wyposażeniem trafiły do śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
74
58Bez uprawnień i legalizacji taksometru
Kierowca jednej z warszawskich taksówek miał zatrzymane prawo jazdy, a pomimo tego przyjechał na postój i oczekiwał na klientów. Z kolei taksometr zainstalowany w jego pojedzie nie miał ważnej legalizacji. Nie był to pełen katalog nieprawidłowości, jakie stwierdzili inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie tej kontroli.
74
59Zakazy ruchu w czasie świąt i w Nowy Rok
Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina o ograniczeniach w ruchu dla niektórych pojazdów ciężarowych. Zakazy będą obowiązywać na polskich drogach w dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia. Z zakazów zwolnione są m.in. autobusy oraz ciężarówki przewożące lekarstwa i środki medyczne, artykuły szybko psujące się, paliwa, czy żywe zwierzęta.
75
60Nowe furgony dla mazowieckiej ITD
Trzy nowe furgony trafiły do mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Już niebawem będą służyły do kontroli drogowych funkcjonariuszom z Radomia, Warszawy i Siedlec. Nowe radiowozy zakupiono z rezerwy celowej Budżetu Państwa, przeznaczonej na sfinansowanie zadań Inspekcji w obszarze związanym z wdrażaniem nowych regulacji tzw. Pakietu Mobilności.
92
61Dwie karty i jeden kierowca
Choć w kabinie ciężarówki siedział jeden kierowca, to rejestrował czas pracy jako dwuosobowa załoga. W drugim slocie tachografu była umieszczona karta kolegi nieobecnego w trakcie międzynarodowego przewozu. Manipulację stwierdzili inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatami karnymi.
85
62Nietrzeźwy kierowca zestawu ciężarowego
0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki z naczepą. Nietrzeźwą jazdę udaremnili inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie rutynowej kontroli. Kierowcę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
73
63Nocne kontrole przewozu osób
Blisko 50 pojazdów i kierowców wykonujących zarobkowy przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji na telefon, skontrolowali inspektorzy łódzkiej oraz warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego z funkcjonariuszami Policji, Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. W trakcie nocnych działań odzyskano skradziony pojazd oraz zatrzymano pijanego kierowcę. Stwierdzono też przypadki naruszenia przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym i ustawy o transporcie drogowym.
76
64Niepełny zapis trasy na karcie kierowcy
Kierująca ciężarówką przejechała trasę z okolic Płocka w pobliże Lublina bez karty zalogowanej w tachografie. Niedozwoloną manipulację stwierdzili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Radomia. Kierującej zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące i została ukarana mandatem karnym. Konsekwencje grożą również przewoźnikowi.
75
65Nieszczelna cysterna z gazem
Patrol pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego uczestniczył w zabezpieczeniu miejsca, gdzie doszło do rozszczelnienia się cysterny z propan-butanem. Inspektorzy skontrolowali ciężarówki, które zostały podstawione do przepompowania gazu. Nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości.
78


Google
 
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.