Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony

   Komunikatów (5517)
Nr. Komunikat Oglądano
81Niebezpieczna usterka w naczepie
Na jednym z kół naczepy nie było tarczy hamulcowej. Ciężarówkę z niebezpieczną usterką zatrzymali inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego i zakazali jej dalszej jazdy do czasu naprawy.
74
82Nietrzeźwy kierowca ciężarówki
Kierowca litewskiej ciężarówki prowadził pojazd po alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości wykazała blisko 0,7 promila. Inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Policji.
72
83Fatalny stan techniczny ciężarówki
Samochód ciężarowy z przyczepą, przystosowany do przewozu drewna był w tak złym stanie technicznym, że kierowca bał się nim szybciej jechać. Lista usterek ujawnionych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Kłodzka nie miała końca.
76
84Co drugi autobus był niesprawny
Połowa z autobusów skontrolowanych przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego miała usterki. I to na tyle poważne, że do czasu ich naprawy zakazano dalszej jazdy. Inspektorzy zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i ukarali 3 kierowców mandatami.
84
85Międzynarodowe przewozy bez zezwoleń
Zezwolenia EKMT okazane w trakcie kontroli ciężarówek tureckiego i serbskich przewoźników nosiły ślady fałszerstwa, a dokument przedstawiony przez kierowcę kazaskiego zespołu pojazdów był wypełniony nieprawidłowo. Kontrole przeprowadzone przez inspektorów lubuskiej i podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyły się skierowaniem pojazdów na parking strzeżony do czasu przedstawienia prawidłowych zezwoleń.
81
86Zatrzymany nietrzeźwy kierowca
Trzeźwość blisko 580 kierowców sprawdzili inspektorzy mazowieckiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy był kierowca dostawczaka, skontrolowany na Mazowszu. Miał 2,69 promila. Został przekazany funkcjonariuszom siedleckiej Policji.
71
87Transporty buraków były za ciężkie
O 3,3 t i 3,7 t był przekroczony dopuszczalny tonaż 40 t w przypadku ciężarówek, którymi wieziono buraki cukrowe. Inspektorzy wielkopolskiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakazali dalszej jazdy za ciężkich pojazdów do czasu doprowadzenia ciężarówek do stanu normatywnego.
83
88Kontrole przewozów „na aplikację”
227 pojazdów i kierowców skontrolowali inspektorzy zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej w trakcie działań mających na celu sprawdzenie legalności wykonywania przewozów pasażerskich z wykorzystaniem aplikacji na telefon. Bilans wspólnej akcji służb to 51 mandatów karnych.
84
89Śląscy inspektorzy na miejscu tragicznego zdarzenia
Przyczepa pojazdu ciężarowego staranowała samochód osobowy. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Analiza pobranych z tachografu ciężarówki informacji o czasie pracy kierowcy i prędkości pojazdu mogą pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia.
85
9030. posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy GITD
Nowelizacja przepisów, wydawanie uprawnień transportowych oraz bieżąca działalność kontrolna Inspekcji Transportu Drogowego – to tematy, które zdominowały, ostatnie w tym roku, posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Głównym Inspektorze Transportu Drogowego. W spotkaniu, zorganizowanym w formacie hybrydowym, obok kierownictwa GITD udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Finansów i Straży Granicznej.
53
91Kierował ciężarówką po spożyciu alkoholu
Kierowca rumuńskiej ciężarówki prowadził po spożyciu alkoholu. W trakcie kontroli „wydmuchał” 0,3 promila. Inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Policji.
77
92Bus przeładowany o prawie trzy tony
Samochód dostawczy zatrzymany do kontroli przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeładowano o prawie trzy tony. Chcąc przewieźć tym pojazdem taką ilość ładunku zgodnie z przepisami, kierowca musiałby wykonać ponad 6 kursów.
82
93Z usterkami, bez przeglądu i opłaty za przejazd
Przyczepa kempingowa, podpięta do samochodu dostawczego, miała niesprawne wszystkie światła zewnętrzne oraz ogumienie w fatalnym stanie - z popękanych opon wystawały druty. Nie powinna poruszać się po drogach publicznych nie tylko z powodu usterek. Pojazd nie miał bowiem ważnego przeglądu technicznego od dziesięciu lat! Nie był to pełen katalog nieprawidłowości stwierdzonych przez funkcjonariuszy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
88
94Kontrole trzeźwości na autostradzie A4
Jeden kierowca ciężarówki był nietrzeźwy, a drugi w stanie po spożyciu alkoholu. Obaj zostali zatrzymani do kontroli przez śląską Inspekcję Transportu Drogowego i przekazani do dalszych czynności Policji. Ciągniki siodłowe z naczepami skierowano na wyznaczony parking strzeżony.
79
95Nietrzeźwa jazda wstrzymana przez ITD
Z każdą kolejną minutą kontroli, kierowca ciężarówki był coraz bardziej nietrzeźwy. Mężczyzna, w trakcie drugiego badania, wydmuchał blisko 2,3 promila alkoholu. Inspektorzy z łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali pijanego kierowcę Policji. Zatrzymany zestaw trafił na parking strzeżony.
87
96Wywrotka przeładowana o ponad 12 ton
Kierowca wywrotki przewoził zdecydowanie za dużo ziemi zmieszanej z gliną i nie przykrył ładunku sypkiego plandeką. Pojazd skontrolowali oraz wycofali tymczasowo z dalszej jazdy funkcjonariusze zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
84
97Wsiedli za kierownice pojazdów po alkoholu
Kierowca samochodu dostawczego był po spożyciu alkoholu, a dwóch kierowców prowadziło ciężarówki z ładunkiem w stanie nietrzeźwości. Zostali zatrzymani do kontroli przez patrole z mazowieckiej oraz dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazani Policji.
89
98Manipulacje czasem pracy pod osłoną nocy
Trzech kierowców ciężarówek straciło prawo jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami. Niedozwolone manipulacje zapisów czasu pracy stwierdzili funkcjonariusze z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie nocnych działań zatrzymali też zagraniczną ciężarówkę, której kierowca okazał nieważne zezwolenie na wykonywanie międzynarodowego przewozu rzeczy.
76
99Szczegółowe kontrole stanu technicznego
Niesprawne hamulce, wycieki płynów eksploatacyjnych i pęknięta przednia szyba w polu widzenia kierowcy – to usterki stwierdzone w pojazdach skontrolowanych przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawną ciężarówkę oraz naczepę wykluczono z dalszej jazdy.
79
100Miał być sukces, ale termin przekazania systemu nie został dotrzymany
Nowocześnie, szybko, bez konieczności wychodzenia z firmy – tak miała wyglądać obsługa kilkudziesięciu tysięcy interesariuszy urzędu. Miała, ale do dzisiaj Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie otrzymał od konsorcjum firm Comp i Enigma gotowego systemu, a to rodzi frustrację m.in. przewoźników międzynarodowych.
92
101Jechał ciężarówką po spożyciu alkoholu
0,34 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca litewskiej ciężarówki, którego zatrzymał do kontroli patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierującego w stanie po spożyciu przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
89
102Przerwał odpoczynek i jechał „na magnesie”
Kierowca słowackiej ciężarówki postanowił przerwać odpoczynek i przejechał 12 kilometrów z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów. Nieuprawnioną ingerencję w działanie tachografu stwierdzili funkcjonariusze dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem.
71
10312. edycja konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Osoba, media, firma, organizacja pozarządowa i instytucja publiczna roku – po raz 12. przyznano nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W uroczystej gali udział wziął Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
68
104Ciężarówki ważyły o kilkadziesiąt ton za dużo
Ponad 86 t zamiast dopuszczalnych 40 t ważyła ciężarówka przewożąca balasty do dźwigu. Z kolei blisko 73,5 t wynosiła rzeczywista masa całkowita zestawu z kruszarką. Duże masy tych ładunków spowodowały też przekroczenia nacisków osi pojazdów na drogę. Oba transporty nienormatywne wykonywano bez wymaganych zezwoleń oraz pilotażu. Inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skierowali gabaryty na parking strzeżony.
72
105Kontrole taksówek na aplikację
Brak licencji na przewóz osób, wymaganych dokumentów oraz aktualnych badań lekarskich i psychologicznych kierowców – to nieprawidłowości stwierdzone w trakcie kontroli taksówek wykonujących przewozy pasażerów na aplikację. Działania kontrolne przeprowadzili inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej.
51
10620-lecie działalności kontrolnej ITD na Podkarpaciu
Od ponad 20 lat dbają o bezpieczeństwo na drogach Podkarpacia. Dziś, w Rzeszowie, z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera, Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, posłów na Sejm RP, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz służb mundurowych, odbyły się uroczyste obchody 20-lecia działalności kontrolnej Inspekcji Transportu Drogowego na Podkarpaciu.
46
107Kontrola wagowa z interwencją Policji
Samochód dostawczy był przeładowany o kilkaset kilogramów, a kierowca nie miał prawa jazdy. W trakcie kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia za jazdę na „podwójnym gazie”. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności Policji.
66
108Podejrzane zezwolenie i skrócony odpoczynek
Serbski przewoźnik wykorzystywał zezwolenie uprawniające do wykonywania międzynarodowych przewóz drogowych, które wydano innemu przedsiębiorcy. Analiza dokumentu wykazała także, że został on prawdopodobnie sfałszowany. Nie była to jedyna nieprawidłowość stwierdzona przez patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
76
109O dziesięć ton za dużo
Wywrotkę przewożącą zdecydowanie za dużo piachu skierowali na przenośne wagi inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niewłaściwy tonaż spowodował również znaczne przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę. Za ciężka wywrotka nie mogła odjechać z miejsca kontroli. Konieczne było przeładowanie nadwyżki piachu na inny pojazd. Wobec przewoźnika oraz załadowcy zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
73
110Autobus bez przeglądu miał przewozić dzieci
Autobus bez ważnych badań technicznych miał zabrać dzieci na wycieczkę. Pojazd nie został dopuszczony do przewozu pasażerów przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
75
111Mocno przeładowane wywrotki z piachem i gliną
43,3 t oraz 49,1 t zamiast dopuszczalnych 34 t ważyły wywrotki skontrolowane przez patrole mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówki, przyczyniające się masą i naciskami osi do szybszej degradacji nawierzchni dróg, wycofano z ruchu. Wobec przewoźników oraz załadowców zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
77
112Przeciążone ciężarówki z drewnem
Cztery pojazdy członowe po brzegi załadowane drewnem skontrolowali inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie ze strażnikami ze Straży Leśnej. W trzech przypadkach konieczny był rozładunek nadmiaru ładunku, bo przewożonego drewna było zdecydowanie za dużo. Dwa zestawy ważyły o 12 t więcej niż powinny, a trzeci był za ciężki o 6 t. Kontrole wykazały także inne nieprawidłowości.
76
113Z nadmierną prędkością mimo sądowego zakazu
21-latek mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownice a do tego jechał z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 35 km/h . Został zatrzymany do kontroli przez inspektorów CANARD.
71
114Niesprawna ciężarówka z zakazem jazdy do czasu naprawy
Nieoczyszczone spaliny z ciągnika siodłowego wydostawały się przez dziurawy układ wydechowy. Szczegółowa kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała jeszcze kilka innych usterek. Inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki i zakazali jej dalszej jazdy.
69
115Nie liczyli wagi przy załadunku
73 dostawczaki skontrolowali inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 19 było przeładowanych. Dwa samochody ważyły po blisko 5 ton.
75
116Złamany zakaz, zużyte opony i przewód zabezpieczony trytytką
Fatalny stan opon, zignorowany zakaz wjazdu na drogę z ograniczeniem tonażowym, niesprawny układ hamulcowy to wyniki kontroli inspektorów warmińsko-mazurskiej i świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdów, przewoźników czekają też poważniejsze konsekwencje.
71
117Na bakier z przepisami
Brak wymaganego zaświadczenia na wykonywanie przewozów na potrzeby własne, brak karty kierowcy i przeglądu okresowego pojazdu i tachografu to jedne z nieprawidłowości, które stwierdzili inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za nierejestrowanie swojej aktywności w tachografie kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W innym przypadku aktualnego badania dopuszczającego do jazdy nie miała naczepa.
79
118Nietrzeźwy kierowca osobówki na S3
Ponad 3 promile „wydmuchał” kierowca samochodu osobowego, zatrzymany przez inspektorów z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej. Do kontroli doszło dzięki interwencji przypadkowego mężczyzny. Pijany kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji.
73
119Z usterkami i bez wykresówki
Z wywrotki przewożącej cement wyciekał olej na jezdnię, miała poważnie uszkodzoną oponę oraz niesprawne oświetlenie. W chwili zatrzymania przez inspektorów z opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy na wykresówce. Nie były to wszystkie nieprawidłowości stwierdzone w trakcie kontroli.
76
120O kilka ton ziemi za dużo
Wywrotka przewożąca ziemię była za ciężka. Nadwyżka ładunku spowodowała też przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi napędowych pojazdu na drogę. Inspektorzy z kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali tymczasowo przewóz i ukarali kierowcę mandatem. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
73


Google
 
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.