Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony

   Komunikatów (5517)
Nr. Komunikat Oglądano
161Kontrole zakończone zakazami dalszej jazdy
Dwie skontrolowane naczepy ciężarowe nie dopuścili do dalszego użytkowania funkcjonariusze z opolskiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden z pojazdów miał mocno zużyte ogumienie. Niektóre opony były popękane, dziurawe i wystawały z nich druty. W drugiej naczepie nie działały wszystkie światła. Pojazd ten zarejestrowany był w Danii, ale kierowca nie okazał dokumentu potwierdzającego jego dopuszczenie do ruchu drogowego.
113
162„Ekspresowy” transport z Kirgistanu do Serbii
61 bardzo poważnych naruszeń, związanych z nieprzestrzeganiem norm czasu pracy oraz brakiem wpisów manualnych na karcie do tachografu, dopuścił się kierowca serbskiej ciężarówki. Jeździł za długo i nie odbierał wymaganych odpoczynków. Zestaw do kontroli zatrzymali mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca odmówił przyjęcia mandatów karnych, więc został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Ciężarówkę skierowano na wyznaczony parking strzeżony.
84
1635 kontroli i 5 zatrzymanych praw jazdy
Zatrzymaniem pięciu praw jazdy na trzy miesiące i nałożeniem trzydziestu mandatów karnych na kierowców zakończyła się kontrola pięciu ciągników siodłowych na ekspresowej „ósemce” koło Białegostoku. Kierowcy jechali z Niderlandów do Kazachstanu. Żaden z nich nie rejestrował czasu pracy na karcie do tachografu. Naruszenia stwierdzili inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego używając specjalistycznego sprzętu do zdalnej kontroli tachografów.
115
164Naczepa bez koła wycofana z ruchu
Blisko 300 kilometrów przejechał bez koła przy naczepie typu silos kierowca polskiej ciężarówki. Zestaw z niekompletnym układem jezdnym wycofali tymczasowo z ruchu inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niebezpieczną usterkę naprawił mobilny serwis na miejscu kontroli. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
113
165Nieprawidłowe przewozy drewna i koparki
Zestaw przewożący dłużyce drewna ważył blisko 50 ton zamiast dopuszczalnych 40. Za ciężki był również zespół pojazdów z dużą koparką na gąsienicach. Obie ciężarówki miały też przekroczone dozwolone naciski osi. Nienormatywne przewozy wstrzymali tymczasowo inspektorzy kujawsko-pomorskiej i małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne.
113
166Jechali z ładunkiem i na „podwójnym gazie”
Jechał autostradą bez włączonych świateł mijania i wyprzedzał na zakazie. Kierowcę ciężarówki zatrzymali do kontroli inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Mężczyzna miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi oraz początkowo nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Dmuchnął dopiero w policyjny alkomat. Kierujący miał ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei 0,27 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca ciężarówki, którą zatrzymał do rutynowej kontroli patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
112
167Wstrzymany transport maszyny leśnej
Zestaw przewożący maszynę do prac leśnych był za ciężki, za długi, za szeroki oraz za wysoki. Duża masa ładunku spowodowała też przekroczenie dopuszczalnego nacisku pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego na drogę. Kierowca ciężarówki okazał zezwolenie na przejazd gabarytu, jednak było niewystarczające dla takich parametrów zestawu. Nieprawidłowy przewóz został wstrzymany przez inspektorów z wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
115
168Inspektorzy na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego
Sczytaniem danych z tachografu i karty kierowcy zajmowali się inspektorzy zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego, których wezwano na miejsce wypadku z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego. Dane o czasie pracy kierowcy, prędkości pojazdu oraz przebytej drodze przekazano funkcjonariuszom Policji.
113
169Wsiedli za kierownicę po alkoholu
Trzeźwość blisko 720 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierujący busem towarowym „wydmuchał” 0,67 promila, a kierowca zestawu ciężarowego miał 0,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj zostali przekazani funkcjonariuszom Policji.
113
170Bez karty, z usterkami i nadmiarem ładunku
Kierowca wywrotki z kruszywem sam zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy z warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ładunku było za dużo i nie został zakryty plandeką. Gdy inspektorzy zatrzymali ciężarówkę do kontroli okazało się, że kierowca nie umieścił karty w tachografie – nie rejestrował czasu pracy, przebytej drogi i prędkości pojazdu. Nieprawidłowości stwierdzono też w stanie technicznym wywrotki.
83
171Zabezpieczyli miejsca wypadków i wezwali służby ratunkowe
Inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, kontrolując pobór opłat drogowych na śląskich odcinkach A4 oraz S1, byli pierwsi na miejscu dwóch poważnych wypadków drogowych. Natychmiast zabezpieczyli miejsca zdarzeń, ruszyli na pomoc poszkodowanym oraz wezwali służby ratunkowe.
117
172Długa lista naruszeń norm czasu pracy
23 naruszeń związanych z nieprzestrzeganiem norm czasu pracy i brakiem wpisów manualnych na karcie do tachografu dopuścił się kierowca tureckiej ciężarówki w okresie 28 dni poprzedzających kontrolę. Funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego ukarali kierowcę kilkoma mandatami karnymi. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
111
173Z pękniętymi tarczami hamulcowymi
Niebezpieczną usterkę w ciężarówce ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Obie tarcze hamulcowe na pierwszej osi ciągnika siodłowego były pęknięte. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wycofali go z ruchu.
113
174SCR/Adblue manipulation Masterclass 2022
Duńskie warsztaty dla najlepszych, poświęcone manipulacjom w układach selektywnej redukcji katalitycznej (SCR).
111
175Na trzeciej karcie
Zatrzymaniem praw jazdy zakończyła się kontrola dwójki kierowców przeprowadzona na terenie Wałbrzycha przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
113
176Odwołana wycieczka
Inspektorzy z dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wycofali z ruchu autokar z niesprawnym mechanizmem awaryjnego otwierania drzwi, którym jeden z lokalnych przewoźników chciał zawieść młodzież na wycieczkę do Małopolski.
118
177Z promilami i sądowym zakazem
Ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca dostawczaka, którego zatrzymali inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nie dość, że prowadził pijany, to okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom olsztyńskiej Policji.
110
178Przez granicę na karcie „kolegi”
Białoruski kierowca przejechał przez granicę z Polską, rejestrując czas pracy na konto innego kierowcy. W trakcie kontroli kartę „kolegi” wyrzucił do studzienki kanalizacyjnej. Inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego ukarali mężczyznę mandatem karnym i zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.
113
179Czas pracy nie był przestrzegany
Kierowca węgierskiej ciężarówki ingerował w pracę tachografu, a kierujący tureckim pojazdem jechał zdecydowanie za długo. Pierwszy trafił do policyjnego aresztu, a drugi został ukarany mandatami. Kontrole przeprowadzili inspektorzy ze śląskiej i lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
111
180Ciężarówki z usterkami
Pęknięte tarcze hamulcowe, niesprawny układ ABS, wycieki płynów eksploatacyjnych i zużyte ogumienie – te nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów ciężarowych stwierdzili inspektorzy warmińsko-mazurskiej i świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W dwóch przypadkach wydano zakaz dalszej jazdy.
116
181Za duża waga
Przewozy elementów placów zabaw, mięsa, maszyn rolniczych i części do mebli – w każdym z tych transportów przekroczono normy tonażowe. Kontrole inspektorów warmińsko-mazurskiej i wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyły się zakazami dalszej jazdy do czasy przeładowania nadmiaru towarów.
113
182Tonaż mocno przekroczony
O ponad 3 t za dużo ważył zarówno dostawczak, którym wieziono jaja, jak i zestaw, transportujący koparkę z dwoma łyżkami i włókniną. Kontrole przeprowadzone przez inspektorów dolnośląskiej i wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zakończyły się zakazami dalszej jazdy do czasu przywrócenia pojazdów do stanu normatywnego.
86
183Nielegalna ingerencja w system SCR
Zakazem dalszej jazdy zakończyła się kontrola warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W skontrolowanej przez inspektorów ciężarówce wykorzystywano urządzenie fałszujące wskazania komputera pokładowego co do sprawności działania układu oczyszczania spalin.
113
18420 lat Inspekcji Transportu Drogowego w Małopolsce
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego już od 20 lat dbają o bezpieczeństwo na polskich drogach. Skuteczne kontrole na terenie całego kraju są możliwe dzięki 16 Wojewódzkim Inspektoratom Transportu Drogowego. Z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura podsumowano dwie dekady działalności inspektoratu w Krakowie.
114
185Lista usterek nie miała końca
Zbiornik powietrza i kosz koła zapasowego przymocowane pasami, a odłączone przewody hamulcowe zabezpieczone trytytką. Ciężarówką w tak fatalnym stanie technicznym przewożono ważące niemal 17 ton bloki kamienne. Zestaw wycofali z ruchu inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina.
125
186Niesprawna ciężarówka z przekroczonym tonażem
O ponad 3 t za dużo ważyła ciężarówka zatrzymana przez inspektorów warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy stwierdzili też znaczne ubytki powietrza z układu hamulcowego, wycieki płynów eksploatacyjnych i uszkodzenia opony. Kontrola zakończyła się zakazem dalszej jazdy.
115
187Ponad 120-tonowy zestaw na autostradzie A1
Zezwolenie, które miał kierowca, uprawniało do przejazdu pojazdem nienormatywnym o masie do 60 t. Tymczasem zestaw, zatrzymany przez inspektorów kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego, ważył ponad dwa razy tyle. Zabrakło też pojazdów pilotujących przejazd. Skontrolowany zestaw trafił na parking strzeżony.
121
188Transport niesprawnymi naczepami
Nie dość, że w skontrolowanych naczepach inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili poważne usterki, to przewozy z ich udziałem były wykonywane nieprawidłowo. W jednym przypadku naczepa nie była przystosowana do transportu drzewa. W drugim okazało się, że naczepa jest w fatalnym stanie technicznym, a kierowca nie miał dokumentów potwierdzających jej dopuszczenie do ruchu.
117
189Przewóz odpadów niesprawnymi pojazdami
Nieprawidłowości w przewozie odpadów nie było, były za to usterki techniczne. Stwierdzili je inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, w trakcie kontroli prowadzonych wspólnie z innymi służbami.
118
190Jazda niezgodna z przepisami
Kierowca ciężarówki rejestrował swoją aktywność na konto innego kierowcy i nie przestrzegał norm czasu pracy. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili też inne nieprawidłowości.
111
191Międzynarodowe warsztaty TECHCA w Radomiu
O szczegółowych kontrolach stanu technicznego ciężarówek i zabezpieczeniu ładunków rozmawiali przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego ze swoimi odpowiednikami z dziesięciu zagranicznych służb kontroli transportu drogowego. W trakcie międzynarodowych warsztatów, odbywających się w ramach działalności organizacji Euro Contrôle Route, zagraniczni inspektorzy korzystali również z najnowocześniejszego sprzętu kontrolnego Inspekcji Transportu Drogowego.
113
192Wzmożone kontrole trzeźwości
Stan trzeźwości blisko 530 kierowców samochodów ciężarowych i dostawczych oraz autobusów skontrolowali w trakcie poniedziałkowych działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca jednej z ciężarówki miał 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
116
193Inspektorzy ITD na miejscu wypadku
Na miejsce groźnego wypadku, do którego doszło w Poznaniu, zostali wezwani inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Dane z tachografu samochodu ciężarowego pomogą w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.
113
194Wstrzymany przewóz substancji żrącej
Cysterną z popękanymi tarczami hamulcowymi przy kołach oraz nadmiernie zużytym ogumieniem przewożono ponad 21 ton substancji żrącej (ADR). Pojazd wycofali z dalszej jazdy funkcjonariusze zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
111
195Nietrzeźwy wsiadł za kierownicę autobusu. Miał przewieźć dzieci z Katowic do Karpacza
Blisko 0,9 promila alkoholu wydmuchał kierowca autobusu, który miał przewieźć grupę uczniów jednej z katowickich szkół podstawowych na wycieczkę do Karpacza. Kontrola wykazała również rozbieżność w stanie drogomierza autobusu z informacją zawartą w bazie CEPiK. Inspektorzy ze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali kierowcę oraz pojazd do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
109
196Podpisanie umowy między służewieckim aresztem a Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego
Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu podpisał umowę z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, który reprezentowała Dyrektor Generalna Małgorzata Intze. Umowa dotyczyła zatrudnienia osób skazanych. W trakcie podpisania umowy obecny był także płk Zbigniew Brzostek, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie.
122
197Gabaryt bez zezwolenia i pojazdu pilotującego
Zestaw przewożący koparkę gąsienicową ważył blisko 77,5 t oraz miał przekroczone dozwolone naciski niemal wszystkich osi. Kierowca okazał zezwolenie, ale uprawniało ono do przejazdu pojazdu nienormatywnego o masie do 60 t i naciskach osi zgodnych z przepisami. Inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali przewóz koparki. Ciężarówka trafiła na wyznaczony parking strzeżony.
118
198Niedozwolona przeróbka instalacji tachografu
Choć turecka ciężarówka była w ruchu, to tachograf rejestrował jej postój. Kierowca mógł zatem w każdej chwili zapisywać rzekomy odpoczynek zamiast jazdy. Wszystko za sprawą zmanipulowanego czujnika ruchu i instalacji tachografu. Niedozwoloną ingerencję w samochodzie ciężarowym wykryli funkcjonariusze lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
114
199Samochody ciężarowe z usterkami
Uszkodzona opona na przedniej osi ciągnika siodłowego groziła wystrzałem. Pojazd z niebezpieczną usterką wycofali z ruchu inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zagrożenie na drodze stwarzał również samochód ciężarowy, który skontrolowali funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiej ITD.
107
200Siedzenia na drewnianych klockach i trytytkach
Fotele pasażerów były „przytwierdzone” do podłogi za pomocą drewnianych kołków, gwoździ oraz plastikowych opasek zaciskowych. I na tym nie koniec. Do katalogu nieprawidłowości dochodzi jeszcze pęknięta felga, pęknięta przednia szyba i brak możliwości zamknięcia drzwi od bagażnika. Autobus z takimi usterkami woził pasażerów na linii regularnej w Małopolsce. Został wycofany z ruchu przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego.
110


Google
 
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.