espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklamaoferty pracy

   Ogłoszenia
przyjmę ładunek niemcy - polska 09-11.10.2014
2014-10-08 11:10:46

firmabp
szukamy zleceń na busa 3,5 t
2015-08-06 11:29:11

Ruzam
praca dla przewoźników z własnym ciągnikiem i naczepą firaną
2016-05-10 14:28:36

PKS24
poszukujemy przewoźników z autami 13,6 po ue
2018-02-20 09:32:06

Van Cargo
transport busem do 3.5 t
2014-05-02 23:09:02

SZOFTRANS
***kupiĘ auta***skup aut!!!***
2011-12-26 23:32:01

Lukasz
stale trasy na walking floor d-pl
2011-02-17 18:52:49

Eurokreis
dodaj ogłoszenie

   BTM informuje
INFORMACJA 50/2022
Zawieszenie limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych w roku 2022
INFORMACJA 49/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Rosja ogólne
INFORMACJA 48/2022
Wydawanie zezwoleń Rosja kr-3 S
INFORMACJA 47/2022
dodatkowe limity Wrzesień
INFORMACJA 46/2022
Wznowienie przyjmowania podań o wydanie zezwoleń Węgry kraje trzecie EURO 3
INFORMACJA 45/2022
dodatkowe limity Sierpień
INFORMACJA 44/2022
Umawianie wizyt on-line w Biurze ds. Transportu Międzynarodowego
INFORMACJA 43/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Tadżykistan ogólne
INFORMACJA 42/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Chorwacja kraje trzecie
INFORMACJA 41/2022
Zmiana zasad wydawania zezwoleń Bośnia i Hercegowina kraje trzecie
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.   Komunikatów (5227)
Nr. Komunikat Oglądano
576Niezabezpieczony ładunek przesunął się w naczepie
Kierowca litewskiej ciężarówki nie zabezpieczył ładunku przewożonego w naczepie. Wentylatory umieszczone na paletach przesunęły się podczas jazdy. Międzynarodowy przewóz wstrzymali tymczasowo inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatem.
266
577Świąteczne zakazy ruchu
Inspekcja Transportu Drogowego przypomina o ograniczeniach w ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakazy będą obowiązywać na polskich drogach w dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia. Nie dotyczą one m.in. autobusów oraz ciężarówek przewożących lekarstwa, środki medyczne, artykuły szybko psujące się, środki spożywcze i żywe zwierzęta.
76
578Naruszali normy czasu pracy
Kierowcy łotewskiej i litewskiej ciężarówki prowadzili pojazdy bez wymaganych przerw oraz skracali odpoczynki dzienne i tygodniowe. Naruszenia norm czasu pracy stwierdzili inspektorzy świętokrzyskiej i wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowców ukarano mandatami. Konsekwencje grożą również przewoźnikom. Wobec nich wszczęto postępowania administracyjne.
60
579Ciężarówka z wyłącznikiem tachografu
Kontrola drogowa tureckiego zestawu zakończyła się wizytą w serwisie tachografów i wszczęciem postępowania administracyjnego. Inspektorzy świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili, że kierowca ciężarówki mógł za pomocą przycisku oświetlenia ingerować w prawidłowe działanie urządzenia rejestrującego jego aktywności.
70
580Za ciężki i niezabezpieczony ładunek
Tylko hamulcem postojowym zabezpieczony był samochód osobowy przewożony pojazdem dostawczym pod plandeką. Bus okazał się również przeładowany. Ważył 4,9 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 t. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali nieprawidłowy transport i ukarali kierowcę mandatem.
70
581„Na magnesie” po kontener
Kierowca ciężarówki tak spieszył się na załadunek kontenera, że postanowił nie rejestrować czasu pracy. Magnes przyłożony do impulsatora skrzyni biegów zakłócił prawidłowe działania tachografu i drogomierza pojazdu. Manipulację ujawnili inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. Swoje czynności prowadzi również Policja.
60
582Inspektorzy skontrolowali pługopiaskarki
35 pługopiaskarek wykorzystywanych do zimowego utrzymania dróg skontrolowali inspektorzy opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń do pojazdów drogowców.
228
583Kontrolowali stan techniczny i masę pojazdów
62 skontrolowane pojazdy, 17 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 44 nałożone mandaty karne na kierowców – tak zakończyła się piątkowa akcja mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy zatrzymywali do kontroli kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Sprawdzali stan techniczny pojazdów i zabezpieczenie ładunku.
67
584Pijany kierowca ujęty przez ITD
2,5 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca samochodu osobowego, którego zatrzymali do kontroli inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwego mężczyznę ujęto na autostradzie A4 dzięki czujności kierowcy ciężarówki.
59
585Tunel trasy S2 z odcinkowym pomiarem prędkości
Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu POW trasy S2 został uruchomiony. 12 kamer sprawdza czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości. W tunelu obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.
66
586Na cudzej karcie pod załadunek
Kierowca zatrzymany przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Sieradza nie chciał tracić swojego czasu pracy na jazdę „na pusto”. Użył więc karty innego kierowcy.
230
587Po alkoholu i bez prawa jazdy
Tuż po otwarciu drzwi kabiny ciężarówki inspektor poczuł wyraźną woń alkoholu. To nie było jednak jedynie przewinienie kierowcy zatrzymanego przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wlkp.
63
588Ładunku było zdecydowanie za dużo
53 tony ważyła ciężarówka z przyczepą przewożąca drewno. To o 13 ton za dużo. Samochód skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Łodzi. Natomiast o 2 tony za ciężki był dostawczak skontrolowany przez funkcjonariuszy ze Szczecina.
278
589Tachograf na pilota
Parametry jazdy, w tym błędy i usterki na wydruku z tachografu sugerowały, że kierowca jadący z Hiszpanii prowadził samochód w czasie, kiedy urządzenie rejestrowało jego odpoczynek. W trakcie szczegółowej kontroli okazało się, że do tachografu podłączono dodatkowy wyłącznik. Niedozwoloną manipulację wykryli lubelscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.
85
590„Bezpieczny transport publiczny” w Szczecinie
W ramach akcji „Bezpieczny transport publiczny” sprawdzono w Szczecinie 62 autobusy. Mundurowi mieli zastrzeżenia do stanu technicznego sześciu pojazdów. W pięciu przypadkach zakazano ich dalszej jazdy. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania wspólnie z policjantami ze szczecińskiej drogówki.
62
591„Wysyp” transportów bez zezwolenia
Kolejny przypadek wykonywania transportu bez zezwolenia ujawniony przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Białegostoku. Tym razem bez właściwie wypełnionego blankietu jechał rosyjski kierowca. To już 11 przypadek w tym miesiącu. W listopadzie było ich 25.
63
592"Ociężałe" transporty w Łódzkiem
Łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ważyli ciężarówki w Piotrkowie Trybunalskim. Zatrzymali dwa mocno przeładowane transporty - jeden był przeciążony o 11, a drugi o 10 ton.
73
593Doświadczenie za kierownicą, ważna sprawa!
Mężczyzna jechał ciężarówką z naczepą bez prawa jazdy. Jak oświadczył inspektorom Inspekcji Transportu Drogowego z Lublina - chciał zdobyć trochę praktyki przed egzaminem. Takim wynikiem zakończyła się kontrola przeprowadzona 10 grudnia w Łukowie.
64
594ADR-y niemal bez zastrzeżeń
Tylko jednego dnia inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 17 ciężarówek przewożących materiały niebezpieczne. Poza jedną „wpadką” czeskiego przewoźnika, funkcjonariusze nie mieli uwag co do skontrolowanych transportów.
72
595Zaufał szefowi i zapłacił mandat
Litewski przewoźnik „puścił” kierowcę w trasę nowo zakupionym na rynku wtórnym ciągnikiem siodłowym i zapewnił, że nie musi w tym przypadku rejestrować swojej aktywności na karcie. Nie miał jednak racji. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina wyjaśnili wątpliwości szofera.
210
596Warsztaty szkoleniowe dla służb bałkańskich
Trzydniowe warsztaty hybrydowe w Belgradzie umożliwiły wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie kontroli transportu drogowego.
138
59724 tony niezabezpieczonej stali
Pęknięta podłoga, a na niej leżące bez zabezpieczenia 24 tony stali. Taki widok ujrzeli kontrolujący naczepę inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Poznania. Ciągnik siodłowy był też w fatalnym stanie technicznym.
71
598Jednym kursem, zamiast czterema
Samochód, którym przewożono elementy budowli ważył niemal dwa razy więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Kłodzka polecili rozładować przeciążonego dostawczaka.
78
599Kierowca ciężarówki zginął na A4
Tragicznie zakończył się jeden z dwóch wypadków do jakich doszło na A4. Przy obydwu zdarzeniach inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Jeleniej Góry pomagali śledczym zabezpieczając dane dotyczących aktywności kierowców oraz parametrów jazdy samochodów.
229
600„Przejeżdżanie obok” na zakazie
Na dolnośląskim odcinku A4 inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali szesnastu kierowców niestosujących się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. To nie były jedyne ujawnione wykroczenia.
61
601Małopolscy inspektorzy wezwani do wypadku drogowego
W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką w Tęgoborze jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Przy ustalaniu przyczyn tragedii pracowali również małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.
188
602Jazda ponad normę
Ukraiński kierowca prowadził autobus przez 9,5 godziny bez wymaganej przerwy. Za to i inne przekroczenia norm czasu pracy kierowcy, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakazali mu dalszej jazdy. Inny zatrzymany do kontroli obywatel Ukrainy odpoczywał o 6 godzin za krótko.
203
603Jeden przewoźnik – dwie przeładowane ciężarówki
Przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 13 i 15 ton ujawnili zachodniopomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Oba samochody należały do jednego przewoźnika. Inspektorzy z Poznania sprawdzili natomiast wagę busów w Nowym Mieście nad Wartą.
63
604Ponad dwa lata bez ważnego prawa jazdy
Kierowca zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego z Koszalina posługiwał się nieważnym prawem jazdy. Pojazd, którym kierował, nie miał ważnego przeglądu.
212
605Kontrole w Kątach Wrocławskich
Na prośbę włodarzy gminy Kąty Wrocławskie inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Wrocławia przyjrzeli się realizowanym tam transportom ładunków sypkich. Nie obyło się bez mandatów.
60
606„Złomem” na złom
Właściciel busa chcąc zaoszczędzić na wynajmie lawety, wsadził za kierownicę pracownika i polecił mu dostarczyć samochód do stacji demontażu. Nie udało się. Dostawczak i tak trafił na lawetę.
65
607Prowadził pomimo zatrzymanych uprawnień
Zaczęło się od wyprzedzania na zakazie, a skończyło na poważnych kłopotach i to na własne życzenie kierowcy. Kierujący ciężarówką, którego zatrzymali do kontroli inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej GITD, nie miał uprawnień do prowadzenia ciężarówek. Stracił je po tym jak prowadził „pod wpływem”. Pomimo tego siadł za kierownicę 40-tonowego pojazdu.
67
60842 godziny bez logowania
Prawie dwa dni tureccy kierowcy jechali bez zalogowanych kart w tachografie. Jeden z kierowców nie miał nie tylko karty, ale też uprawnień do prowadzenia autobusu. Jazdę zakończyli na A2 po tym, jak zatrzymali ich do kontroli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Konina.
65
609Wystarczyło zabrać o jedną maszynę mniej
Ciężarówka przewożąca dwie maszyny drogowe była za ciężka, za długa, za szeroka i za wysoka. Wystarczyło zdjąć z naczepy walec, żeby transport mógł jechać dalej. Rozładunek polecili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gniezna.
79
610Za ciężkie i to „na pusto”
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Opola zważyli samochody przystosowane do przewozu drewna, ale bez ładunku. Tylko jeden z sześciu odpowiadał parametrom określonym w dowodzie rejestracyjnym.
69
611Jazda na dwóch kartach
Zatrzymany do kontroli na autostradzie A4 kierowca, używał zamiennie dwóch kart kierowcy – swojej i kolegi. Tłumaczył inspektorom Inspekcji Transportu Drogowego z Opola, że inaczej nie starczyłoby mu czasu na załadunek.
61
612Wyprzedzanie na autostradach pod nadzorem CANARD
Ponad 370 kontroli, blisko 400 mandatów karnych i 21 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to wyniki akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CANARD. Na co dzień kontrolują prędkość, tym razem skupili się przede wszystkim na ciężarówkach, których kierowcy ignorują zakaz wyprzedzania.
94
613Wypadek na A1 koło Woźnik
Dwie osoby zginęły w zderzeniu osobówki z ciężarówką. Inspektorzy wezwani na miejsce tragicznego wypadku zabezpieczyli oraz przeanalizowali dane z tachografów ciężarówek biorących udział w zdarzeniu.
67
614Przez Polskę na wyłączniku
Słowacki przewoźnik, który zainstalował w samochodzie nielegalny wyłącznik tachografu, poniesie teraz konsekwencje swojej decyzji. Jego kierowca trafił do aresztu, a on zapłaci wysoką karę pieniężną. Modyfikację urządzenia wykryli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Lublina.
60
615Interwencja na dworcu w Koninie
Na widok radiowozu Inspekcji Transportu Drogowego, wjeżdżającego na teren dworca w Koninie, kierowcy osobówek szybko zaczęli wyjeżdżać z parkingu. Obowiązywał tam zakaz wjazdu. Inspektorów z Konina o interwencję poprosili kierowcy autobusów.
61


Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie21
2kujawsko-pomorskie13
3lubelskie5
4lubuskie27
5mazowieckie41
6małopolskie35
7opolskie21
8podkarpackie10
9podlaskie7
10pomorskie16
11śląskie42
12świętokrzyskie9
13warmińsko-mazurskie28
14wielkopolskie11
15zachodniopomorskie9
16łódzkie3

    Czas oczekiwania na granicach
15-8-2022 godz. 11
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 3 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 7 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 6 0 0 0 0
Hrebenne 0 0 0 0 0 0
Zosin 0 5 0 0 0 0
Korczowa 0 10 0 1 0 1
Medyka 0 0 0 0 0 1
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 0

   Kursy walut od dnia 2022-08-12
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD4,47244,5628
dolar australijski1AUD3,18883,2532
dolar kanadyjski1CAD3,51073,5817
euro1EUR4,63304,7266
forint (Węgry)100HUF1,17691,2007
frank szwajcarski1CHF4,77064,8670
funt szterling1GBP5,47575,5863
jen (Japonia)100JPY3,38553,4539
korona czeska1CZK0,19040,1942
korona duńska1DKK0,62280,6354
korona norweska1NOK0,47190,4815
korona szwedzka1SEK0,44700,4560
SDR (MFW)1XDR5,97066,0912


   Święta w Europie do 13-11-2022
Data Kraj Uwagi
20-8-22Węgrywszędzie
20-8-22Estoniawszędzie
24-8-22Ukrainawszędzie
29-8-22W.Brytanialokalnie
29-8-22Słowacjawszędzie
30-8-22Turcjawszędzie
01-9-22Słowacjawszędzie
06-9-22Bułgariawszędzie
08-9-22Szwajcarialokalnie
08-9-22Hiszpanialokalnie
08-9-22Andorawszędzie
11-9-22Hiszpanialokalnie
15-9-22Słowacjawszędzie
19-9-22Szwajcarialokalnie
22-9-22Szwajcarialokalnie
22-9-22Bułgariawszędzie
25-9-22Szwajcariawszędzie
28-9-22Czechywszędzie
03-10-22Niemcywszędzie
05-10-22Portugaliawszędzie
08-10-22Chorwacjawszędzie
08-10-22BiHwszędzie
12-10-22Hiszpaniawszędzie
14-10-22Ukrainawszędzie
23-10-22Węgrywszędzie
26-10-22Austriawszędzie
28-10-22Turcjawszędzie
28-10-22Grecjawszędzie
28-10-22Czechywszędzie
29-10-22Turcjawszędzie
31-10-22Słoweniawszędzie
31-10-22Niemcylokalnie
31-10-22Irlandiawszędzie
01-11-22Włochywszędzie
01-11-22Węgrywszędzie
01-11-22Szwajcarialokalnie
01-11-22Słoweniawszędzie
01-11-22Słowacjawszędzie
01-11-22Portugaliawszędzie
01-11-22POLSKAwszędzie
01-11-22Niemcylokalnie
01-11-22Litwawszędzie
01-11-22Hiszpaniawszędzie
01-11-22Francjawszędzie
01-11-22Luksemburgwszędzie
01-11-22Chorwacjawszędzie
01-11-22Bułgariawszędzie
01-11-22BiHlokalnie
01-11-22Belgiawszędzie
01-11-22Andorawszędzie
01-11-22Austriawszędzie
04-11-22Rosjawszędzie
05-11-22Szwecjawszędzie
05-11-22Finlandiawszędzie
07-11-22Białoruśwszędzie
11-11-22Serbiawszędzie
11-11-22POLSKAwszędzie
11-11-22Francjawszędzie
11-11-22Belgiawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 13.03.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.67 17.64
Węgry 6.15 16.26
Słowenia 6.57 15.22
Rumunia 7.25 13.79
Słowacja 7.37 13.57
POLSKA 7.46 13.40
Czechy 7.47 13.39
Hiszpania 7.96 12.56
Grecja 8.17 12.24
Irlandia 8.29 12.06
Luksemburg 8.39 11.92
Austria 8.42 11.88
Estonia 8.64 11.57
Portugalia 8.75 11.43
Łotwa 8.77 11.40
Litwa 8.96 11.16
Włochy 9.33 10.72
Francja 9.52 10.50
W.Brytania 9.54 10.48
Szwajcaria 9.66 10.35
Niemcy 9.85 10.15
Belgia 9.87 10.13
Finlandia 9.88 10.12
Holandia 10.38 9.63
Szwecja 10.60 9.43
Dania 11.42 8.76
Norwegia 12.01 8.33

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2021 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Transport, ładunki, wolne pojazdy - Giełda ładunków. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.